Zdravá a svieža pleť aj po 60ke vďaka laseru

Udržať pleť sviežu, zdravú a v kondícii nie je jednoduché aj v mladom veku. Po 60ke však pleť i celé telo prechádza mnohými zmenami, ktoré môžu byť viditeľné, no nie neriešiteľné. Ako byť aj po 60ke prirodzene krásna a cítiť sa dobre?

Zmeny, ktoré po 60ke prichádzajú postupne

Stredný vek býva pre množstvo žien zlomový. Zmeny, ktoré sa v tele dejú, sú z drvivej väčšiny fyzického charakteru. S menopauzou automaticky prichádza aj zníženie hladiny estrogénu, čo okrem iného spôsobuje aj to, že pleť je oveľa suchšia a zároveň aj citlivejšia. V strednom veku tiež mnoho žien na svojej pleti badá viac trvalých vrások, najmä v okolo očí, úst a na čele. Dôvodom ich vzniku je strata tuku z podkožia, zastavenie tvorby kolagénu a strata prirodzenej výplne. Po 60ke je pokožka celkovo oveľa krehkejšia a vyžaduje si zvýšenú pozornosť.

Menopauza nie je jedinou príčinou suchej pleti. Inými príčinami, ktoré dokážeme ovplyvniť, sú slnečné lúče, alkohol a fajčenie.

Základom je hydratácia a pravidelná starostlivosť

Nesnažte sa vyzerať mlado na silu. Ak použijete priveľa mejkapu a nevhodné líčenie, vaše úsilie by mohlo mať opačný efekt. Pri snahe vrátiť svojej pleti mladší vzhľad je lepšie myslieť na prirodzenú a jemnú starostlivosť. Ideálne je čistiť a hydratovať pleť častejšie ako doteraz, obzvlášť to platí pre prirodzene suchý fototyp. Najmä teraz počas leta je hydratácia pleti veľmi dôležitá, MUDr. Zuzana Chovancová odporúča denne aplikovať hydratačné sérum na prírodnej báze, a to aj pred nanesením opaľovacieho krému.

O tom, aké účinky na pleť po 60ke môže mať prírodná kozmetika si môžete prečítať tu.

Aj viditeľné rozšírené cievky na tvári môžu zmiznúť,

ak sa zveríte do rúk odborníkov. Veľa žien po 60ke má problém s viditeľnými žilkami na tvári, krku a dekolte. Stratou podkožného tkaniva je pleť krehkejšia a “tenšia” rovnako ako steny ciev, ktoré sú tak oveľa viac viditeľné ako v mladšom veku. Túto kozmetickú nepríjemnosť je však možné odstrániť pomocou niekoľkých typov laserov, ktoré účinne pôsobia na každý typ cievky na difúzne začervenanie pokožky, modrasté cievky na nose ale aj na sieťovité červené až modrasté siete na pokožke líc.

odstranovanie rozsirenych cievok po 60ke

Ako prebieha zákrok a koľko sedení je potrebných?

Na kvalifikovanom pracovisku zákrok prebieha bezbolestne. Laser v oblasti aplikácie cievky zničí a postupne sa sami vstrebú do pokožky (čas pokiaľ sa cievky resorbujú je u každého klienta individuálny). Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam vieme, že priemerná doba zlepšenia difúznych cievok na tvári je asi 2 – 3 mesiace, pri 2 – 4 sedeniach v danom období. Nekomplikované jednoduchšie stavy sa výrazne zlepšia už v priebehu mesiaca.

Zaujíma vás podrobný postup zákroku, či cena? Napíšte nám a všetko sa dozviete počas bezplatnej konzultácie s certifikovaným lekárom.

Mladší vzhľad vďaka rejuvenizácii

Vrátiť pleti po 60ke o 20 rokov mladší vzhľad je náročnejšou no nie nesplniteľnou úlohou. Rejuvenizácia je ideálnym spôsob ako čo najrýchlejšie vrátiť pokožke mladistvý vzhľad. Jedná sa o zákrok 4D frakčným laserom, ktorý dokáže vyriešiť problém so starnúcou a ochabnutou pokožkou a zároveň odstráni pigmentové a kožné zmeny. Výhodou rejuvenizácie laserom je predovšetkým stimulácia buniek kože priamo v podkoží, kde dôjde k podpore tvorby kolagénu a regenerácii buniek. 4D fotorejuvenizácia je vhodná aj pre mladšie vekové kategórie. Bezbolestne odstráni jazvy po akné ale aj povrchové kožné cievky.

rejuvenizacia pleti po 60ke

Pleť takto získa mladší a sviežejší vzhľad už po 2 sedeniach, pričom výsledok je viditeľný už v priebehu niekoľkých dní. Samotný efekt omladenia je po 60ke účinnejší v kombinácii so stimulovanou kyselinou hyaluronovou, ktorá má podporujúci účinok pri obnove tkanív a prirodzenej výplne pleti. Všetky informácie o rejuvenizácii, jej výhodách a porovnaní s prevedením zákroku s IPL si môžete prečítať tu.

Okrem rejuvenizácie existuje aj iný spôsob, ako vrátiť pleti stratený čas. Mezoterapia je určená na spevnenie pleti a zároveň podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. iEllios je zase účinný ako prevencia proti vráskam a dokonca má priaznivý účinok pri liečbe poklesnutých viečok.