Korekcia tvaru nosa kyselinou hyaluronovou

Tvar nosa výrazne ovplyvňuje celkový výzor tváre a je často dominantný v našom vnímaní vzhľadu iných ľudí.

Úprava tvaru nosa aplikáciou kyseliny hyaluronovej patrí k novším a menej známym možnostiam použitia kyseliny hyaluronovej v estetickej medicíne.

Patrí k náročným výkonom z hľadiska precíznosti a vyžaduje od lekára veľké skúsenosti, anatomické vedomosti, odhad a zručnosť. Podobne, ako napr. aplikácia kyseliny polymliečnej /SCULPTRA/, nie je to výkon pre začiatočníkov. Preto ju množstvo menších pracovísk a menej skúsených lekárov vôbec nerobí.

Skúsenému odborníkovi však poskytuje výbornú možnosť upraviť tvar nosa prakticky takmer bezbolestne v priebehu niekoľkých minút a bez obmezení po samotnom výkone. Mnohé korekcie sme robili v rámci bežného estetického výkonu – aplikácie kyseliny hyaluronovej, napr. v oblasti nosovoústnych rýh a glabely, kde pacienti hneď po výkone zaregistrovali dramatické zlepšenie tvaru nosa.

Úprava tvaru nosa kyselinou hyaluronovou nie je konkurenciou k operačnému výkonu, ktorý je síce drastický, ale účinný. Je to skôr vítaná alternatíva v prípade, že pacient si neželá operáciu, nie je ochotný nosiť po operácii zďaleka viditeľný obväz, bojí sa bolesti a chce mať rýchly efekt bez následných obmedzení. Robili sme korekcie aj u pacientov po nezdarenej operácii nosa s výborným výsledkom po našej korekcii. Záťaž pre pacienta touto miniinvazívnou metódou je tak minimálna, že tí, ktorí podstúpili oba spôsoby, boli až „šokovaní“ jednoduchosťou nášho výkonu. Pritom stále existuje možnosť zrušiť nevydarenú korekciu kyselinou hyaluronovou pomocou enzýmu hyaluronidáza. Tento enzým rozpúšťa aplikovanú hmotu a vracia stav do pôvodného tvaru, ako bol pred podaním!

Treba však podotknúť, že dnes je uznanou a najpresvedčivejšou metódou na úpravu tvaru nosa operačný výkon, ktorý definitívne a natrvalo rieši tvarové odchýlky skeletu nosa. Nie každý tvar nosa je vhodný na úpravu kyselinou hyaluronovou. Taktiež výsledok po aplikácii kyseliny hyaluronovej nie je trvalý. Po prvom sedení je síce vynikajúci výsledok, ale jeho udržanie si vyžaduje viac opakovaných sedení /2-3 sedenia s odstupom niekoľkých mesiacov/. Pri opakovaných sedeniach je možnosť udržať pekný výsledok niekoľko rokov. Časovo sú tieto aplikácie minimálne náročné, samotný výkon trva asi 15-20 min.

Zaujímavé a príťažlivé je aj cenové hľadisko. Za korekciu nosa účtujeme 396,- euro. V prípade, že je potrebný opakovaný výkon a pacient má pritom odložený materiál z prvého sedenia, čo je úplne bežné, výkon účtujeme ako dopich v cene 50,- euro. V prípade, že dopich bude časovo náročnejší, alebo vyžaduje ďalšiu ampulu, pacienta o tom dopredu informujeme.

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236