Tekutý facelift

Starnutie tváre nesúvisí len so vznikom a prehlbovaním vrások. Súčasťou starnutia je aj ochabnutie pokožky, podkožných štruktúr, strata objemu podkožného tuku a kosteného skeletu s následným poklesom štruktúr tváre vplyvom gravitácie. Riešenie? Kedysi bolo dosť náročné a drastické natiahnutie tvárovej pokožky až k ušiam s následným odstránením nadbytočnej pokožky a tkaniva. Výkon veľmi náročný pre pacienta, aj chirurga. V celkovej anestézii, s hospitalizáciou, opuchmi, modrinami. Vhodný len pre určité typy zmien a len pre pacientky, rozhodnuté podstúpiť náročnú operáciu. S rizikom pooperačných komplikácií, jaziev, atď.

Preto sa hľadali iné, neinvazívne spôsoby. Väčšina žien nie je ochotná podstúpiť operáciu, preto privítali miniinvazívnu možnosť podvihnutia poklesnutých štruktúr tváre pomocou kyseliny hyaluronovej. Výplň kontúr tváre kyselinou hyaluronovou sa datuje do rokov z polovice minulého desaťročia, kedy prišiel na trh prvý vysoko objemový preparát RESTYLANE SUB Q. Tento priniesol revolúciu do omladzovacích procedúr na tvári. Dlho sme hľadali názov pre tento unikátny výkon – napr. výplň líc, 3D konturovanie tváre, mininvazívny facelift… Asi najlepšie vystihuje tento výkon názov tekutý facelift. Vyjadruje jeho podstatu – do podkožných štruktúr tváre aplikujeme gélovitú, vysoko objemovú formu kyseliny hyaluronovej. Vyplnením pôvodných podkožných priestorov vraciame tvári podobný vzhľad a výzor, ako mala pred niekoľkými rokmi. Ovplyvňujeme samotnú podstatu zmien súvisiacich s vekom. Zaoblia sa líca, zmenšia sa kruhy pod očami, zdvihnú sa poklesnuté vačky dole na lícach, zdvihne sa obočie, zlepší a omladí sa oblasť pri očiach, pohľad má mladšie vyžarovanie. Obava z nejakej deformácie alebo neprirodzeného vzhľadu nie je na mieste. Pýtam sa- myslíte si, že bude neprirodzené, keď sa začnete podobať sebe pred niekoľkými rokmi?

Keď sme s týmto výkonom pred 6 rokmi začínali, jedna z našich prvých pacientok po výkone pri pohľade na seba v zrkadle úprimne vyhŕkla: „Pán doktor, ako ste vedeli, ako som vyzerala pred 5 rokmi?“ A to sme dali len 2 ml vysoko objemového preparátu do líc! Odvtedy sme robili stovky týchto výkonov a môžem ubezpečiť, že u vhodne zvoleného pacienta je výsledok skvelý. Pacientka sa najviac obáva nejakej neprirodzenej zmeny. Konečný stav je však zvyčajne prekvapujúci – tvár vyzerá takmer rovnako ako pred výkonom, ale mladšie, sviežejšie, úplne prirodzene. Ide o omladenie tváre v trojrozmernom pohľade a v podstate ide o umelecké dielo. Každá tvár je iná a musíte dobre zvážiť, či vedúcim príznakom vekových objemových zmien je zmenšenie lícnych kostí, úbytok objemu v lícach alebo v spánkovej oblasti, či v oblasti tváre celkom vzadu pred ušnicami, nadočnicových oblúkov, alebo ide o stratu objemu vo všetkých oblastiach.

Technika výkonu v priebehu rokov prešla vývojom a stále ju vylepšujeme. Na aplikáciu používame jemné kanylky /dlhšie ihly/ s tupým hrotom, takže nehrozí riziko modrín alebo poranenie hlbokých štruktúr, nervov a ciev. Na úvod dávame trochu lokálneho znecitlivenia, ale výkon je skôr nepríjemný ako bolestivý. Aj precitlivené, bojazlivé osoby ho celkom dobre znášajú. Najčastejšie robíme z 2 drobných vpichov na každej strane tváre, z ktorých sa nám podarí zaviesť v podkoží tenkú, tupú kanylku až do vzdialenejších oblastí tváre. Nebolí to, len pre niekoho je to nepríjemné. Aplikácia trvá do 15 – 20 minút, niekedy aj menej. Na výkon aj s konzultáciou si rezervujeme 30 – 45 minút. Tesne po výkone môže byť opuch, niektoré klientky však idú po výkone naspäť do roboty. Na druhý deň sa dá ísť do práce určite. Všetci uvidia pozitívnu zmenu, len ju nikto nevie definovať. Trvácnosť používaného preparátu SUB Q je 1,5 – 2 roky, ale u mňa si v líci hmatám malú guľôčku SUB Q, ktorú mi na skúšku podala kolegyňa na školení školiteľov v apríli 2008. V mieste podania vydržala takmer 4 roky! Na udržanie dobrého výsledku však by sa nemalo čakať s opakovanou aplikáciou tak dlho, pretože starnutie tváre pokračuje ďalej, vhodné je po 6 – 8 mesiacoch znovu dodať ďalšiu ampulu. Takto vieme dlhodobo udržať prirodzený, mladistvý vzhľad tváre v priebehu rokov. Mnohé naše klientky by to vedeli potvrdiť.

Cenník

Zobraziť cenník
VÝPLŇ VRÁSOK NA TVÁRI

Crystalys 1,25ml
329 €

Ellansé M 1ml
396 €

Ellansé S 1ml
329 €

Aplikácia kyseliny hyaluronovej do 4ml
Iba za 990 € 1316 €

Aplikácia kyseliny hyaluronovej do 2ml
Iba za 496 € 658 €

Aplikácia kyseliny hyaluronovej do 1ml
329 €

Sculptra 1 ampulka
495 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť