Čo je to Botox – botulotoxín?

Botulotoxín alebo botox je prírodný čistý proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený, svieži výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu. Nízka dávka Botoxu sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý v priebehu niekoľkých dní (zrelaxuje) uvoľní na základe účinku botulotoxínu. Vďaka uvoľneniu mimického svalu dochádza k vyhladeniu a často úplnému vymiznutiu nežiaducich, rušivých vrások. Celý výkon trvá niekoľko minút, bolesť pri použití tenkej ihličky je minimálna a klienti ju výborne tolerujú.

Je ošetrenie Botoxom bezpečné?

Botulotoxín sa vyznačuje prvotriednou bezpečnosťou. Je len málo liekov, ktoré sa vyznačujú tak nízkym rizikom vedľajších účinkov. Napriek niektorým poverám a negatívnym správam, ktoré kolujú medzi dostatočne neinformovanými ľuďmi je tento liek, pri stámiliónových aplikáciách ročne, zaťažený len minimom nežiaducich účinkov. Ak sa aj nejaké vyskytnú, sú spôsobené neodbornou alebo nesprávnou aplikáciou. Preto je výber kvalitného pracoviska, ktoré botulotoxín podáva, základným kameňom správneho a bezpečného účinku.

Kto môže podávať botulotoxín?

Aby sa táto vysoká bezpečnosť a účinnosť botulotoxínu zaručila, je bezpodmienečne nutné, aby tento liek podával iba lekár so skúsenosťami a s odborným certifikátom.

V Medical MKP je aplikácia botulotoxínu vykonávaná najskúsenejšími lekármi s medzinárodnými certifikátmi a bohatou odbornou a medzinárodnou praxou, čo je zárukou vysokej profesionality, bezpečnosti, účinnosti aplikácie a prirodzeného vzhľadu ošetrenej oblasti.

Ako dlho pretrváva účinok Botoxu?

Aplikácia Botoxu zaberie približne 15 minút. Účinok nastupuje po 3 – 5 dňoch od aplikácie a pretrváva až niekoľko mesiacov (v priemere 4 – 5 mesiacov), niekedy aj dlhšie. Po tejto dobe je mimický sval opäť schopný pohybu a vráska sa objaví znovu, no už v menšom meradle. Podstatné je, že počas doby imobilizácie svalu sa pokožka v tejto oblasti zregeneruje, klient sa zbaví zlozvyku (napr. krčiť čelo, mračiť sa), a preto dochádza k zlepšeniu resp. zmenšeniu pôvodných vrások. Obava, že dôjde k ochrnutiu mimiky, nie je namieste. Pacient po aplikácii botulotoxínu (napr. vrásky medzi obočím) je naďalej schopný bez problému vyjadriť mimikou hnev, ale neurobí sa mu pritom v tejto oblasti vráska.

Na ktoré vrásky aplikovať botulotoxín a v akom veku?

Výbornou lokalitou sú vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele. Menej bežné sú aplikácie okolo úst, ústne kútiky, šija a nos. Aplikáciou Botoxu sa však dá dosiahnuť aj jemné zdvihnutie obočí, riešiť asymetria a podobne. Všetky tieto aplikácie sa na našom pracovisku vykonávajú bežne. Veľmi dobrý účinok sa dá dosiahnuť aj pri odstránení potenia botulotoxínom.

Na liečbu botulotoxínom vynikajúco reagujú dynamické, nefixované mimické vrásky, preto je aplikácia vhodnejšia u mladších pacientiek, najlepšie vo veku okolo 30 – 40 rokov. U starších pacientiek je aplikácia bežná taktiež, ale s určitými obmedzeniami, alebo skôr opatrnejšia. Dá sa povedať, že aplikácia botulotoxínu je vhodná v každom veku, závisí len od miesta a techniky aplikácie a samozrejme aj stavu pokožky. Dnes sa preferuje podávanie u mladších pacientiek, ako prevencia vzniku vrások a ich fixovania v pokožke.

Výhody Botoxu:

  • vyhladzuje vrásky
  • vytvára mladistvý vzhľad
  • viditeľné výsledky už 3 – 5 dní po výkone
  • nechirurgický zákrok bez obmedzení po výkone

Viac o liečbe vrások botulotoxínom si môžete prečítať v našom web Magazíne.

Cenník

Zobraziť cenník
ODSTRÁNENIE VRÁSOK NA TVÁRI BOTULOTOXÍNOM

Vrásky medziobočia, na čele a v okolí očí
276 €

Vrásky na čele a v okolí očí
199 €

Vrásky medziobočia – „glabella“
141 €

Vrásky v okolí očí – „crow feet“
135 €

Vrásky na čele
135 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

15.12.2011

Kedy je vhodný botox a kedy kyselina hyaluronová? (Dr. Pleva radí)

Dôležitý rozdiel, kedy sa rozhodujeme pre aplikáciu výplne, je prítomnosť vrásky v kľude, pri uvoľnenom mimickom svalstve. To znamená, že keď je vrásku vidieť pri uvoľnenej mimike, je často vhodné použiť kyselinu hyaluronovú. Vrásky, ktoré sú prítomné len pri pohybe, je vhodnejšie riešiť botoxom, prípadne kombináciou kyseliny hyaluronovej a botoxu. Botox vs kyselina hyaluronová Samotný

Čítajte viac
10.05.2011

Kedy je lepší Botox a kedy výplňové materiály?

Botox a výplň (najčastejšie kyselina hyaluronová) nie sú konkurenčné metódy. Ide o metódy, ktoré si nekonkurujú, ale sa navzájom dopĺňajú. Botox vs výplň Samotný Botox je vhodnejší pre mladšie vekové skupiny a používa sa u mladšej pacientky s tzv. dynamickými vráskami. Sú to tie vrásky, ktoré vidíme iba pri pohybe, v kľude ich na pokožke

Čítajte viac