Laserové spevňovanie pokožky, je veľmi účinná a pohodlná metóda ako spevniť ochabnutú pokožku na tvári a šiji tak, aby nadobudla stratenú elasticitu a pevnosť. Ide o modernú miniinvazívnu metódu, ktorá vychádza zo skúseností s laserovou lipolýzou (odstraňovanie tuku), kde pacient pozoruje nielen zmenšenie ložiska podkožného tuku, ale aj výrazné spevnenie a stiahnutie pokožky.
Pri iných druhoch rejuvenizácie (fotoomladenie) alebo resurfacingu je hlavným problémom priviesť do hlbokých vrstiev pokožky dostatočné množstvo laserovej energie. Tento problém sa vyskytuje hlavne u starších pacientiek s pokročilými zmenami a ochabnutím pokožky. Laserové spevňovanie pokožky je určené práve pre tieto pacientky. Je vhodný pre mužov aj ženy.

Pri tejto metóde sa zavedie pod pokožku v lokálnom znecitlivení mimoriadne tenké laserové vlákno /0,4 mm/ a do spodných vrstiev pokožky sa aplikuje priamo laserová energia. Dochádza tak k stiahnutiu pokožky, jej spevneniu a vypnutiu. Tento účinok je dlhodobý, môže pretrvávať mesiace až roky.
Účinnosť podkožného laserového „skin tighteningu“ je vysoká, vyššia ako mnohé ďalšie rejuvenizačné metódy. Účinnosťou ho môžeme kategoricky zaradiť medzi resurfacing /kde je ale doba PN 2 – 3 mesiace/ a agresívny CO2 frakčný laser /1 – 2 týždne doba PN/, s tým rozdielom, že pacient po laserovom spevnení pokožky môže isť do práce už nasledujúci deň.

Potrebný počet sedení závisí na stave a ochabnutí pokožky. Najčastejšie sú potrebné 1 – 3 sedenia. Výkon sa môže opakovať viackrát, už po niekoľkých /6 – 8/ týždňoch.
Laserové spevňovanie pokožky je vhodné kombinovať s 4D fotorejuvenizáciou alebo s karboxyterapiou.

Výkon je bezpečný, pri lokálnom znecitlivení môžu vzniknúť modriny, ktoré sa stratia v priebehu niekoľkých dní. Prípadné malé modrinky sa dajú prekryť make-upom, vyblednú v priebehu asi 4 – 7 dní.
Z tohto dôvodu nie je vhodný pre pacientov na antikoagulačnej liečbe na „riedenie krvi“ / napr. Warfarin, Orfarin, prípadne aj Anopyrin a Acylpyrin/.

Výhody

  • spevnenie ochabnutej pokožky na tvári
  • odstraňovanie nežiaduceho tuku
  • dlhodobý účinok
  • bezpečnosť výkonu
  • alternatíva k plastickej operácií bez zdĺhavého hojenia

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236