Čo je to karboxyterapia?

Karboxyterapia je veľmi užitočná a účinná metóda na liečbu celulitídy, lokalizované nahromadenia tuku, strií, ochabnutú pokožku na tele, krku, tvári a dekolte. Pri karboxyterapii sa predovšetkým využíva veľmi pozitívny účinok na zlepšenie prekrvenia, metabolizmu tkanív a významný regeneračný účinok aplikáciou CO2 (oxid uhličitý) do podkožného tkaniva v mieste podania. Snáď najimpozantnejším prejavom zlepšenia metabolizmu tkanív je zlepšenie stavu celulitídy, ako aj účinok karboxyterapie pri starnutí a ochabnutí kože . Úžasným poznatkom je, že karboxyterapia dokáže pôsobiť aj preventívne a predchádza vzniku celulitídy. Karboxyterapia svojim výborným účinkom na zlepšenie prekrvenia tomuto procesu dokáže nielen zabrániť, ale aj výrazne zlepšiť už vyvinutú celulitídu. Taktiež sa využíva k modelácií problematických partií tela za účelom redukcie lokalizovaných ložísk tuku (stehná, boky, brucho).

Aplikácia karboxyterapie

Aplikáciou CO2 do podkožného tkaniva v mieste podania a v okolitých štruktúrach dosiahneme vazodilatáciu (rozšírenie ciev) s následným zlepšením mikrocirkulácie, tkanivá sa lepšie prekrvia, dostanú viacej kyslíka a živín a odstránia sa toxíny a škodlivé látky. Dochádza k zmenšeniu opuchu a podporí sa lipolýza (zmenšenie tukových buniek) a tzv. lipoklastický účinok (deštrukcia tukových buniek). Tieto účinky sa dajú využiť v kombinácii s inými metódami lipolýzy, napr. s laserovou, ultrazvukovou alebo chemickou lipolýzou.

Výkon nie je bolestivý, pretože CO2 sa podáva veľmi tenkou až mikroskopickou ihlou. Vpich tenkej ihly pacient takmer necíti. Pri podávaní môže cítiť ľahké štípanie v mieste aplikácie a v okolí.

Ideálne je podávať karboxyterapiu aspoň 2x týždenne, vtedy možno očakávať zlepšenie už po cca 4 – 6 sedeniach, prípadne raz do týždňa, vtedy na dosiahnutie zlepšenia treba 6 – 10 sedení.

Výhody karboxyterapie:

  • prevencia vzniku celulitídy, starnutia tváre, šije a dekoltu
  • zmenšenie lokalizovaných ložísk tuku
  • spevnenie ochabnutej pokožky
  • doplnok k laserovej lipolýze a k liečbe celulitídy akustickými vlnami AWT
  • minimum vedľajších účinkov

Cenník

Zobraziť cenník
KARBOXYTERAPIA

Permanentka – 10 ošetrení
Iba za 388 € 490 €

1 ošetrenie (jednej oblasti)
49 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236