Princíp bielkovinovej diéty

Existuje niekoľko desiatok, ba až stoviek rôznych typov diét, ktoré vychádzajú z rovnakého základu – obmedziť príjem určitej potravinovej zložky. Či už sú to tuky, sacharidy alebo bielkoviny, väčšina diét stroskotá v základnom bode – v neporozumení princípom fungovania ľudského metabolizmu. Nie v každom prípade totiž platí pravidlo, že čím menej jete, tým viac a rýchlejšie schudnete.

Ak sa chcete zbaviť nadbytočných kilogramov pomocou bezpečnej a efektívnej metódy, skúste tzv. bielkovinovú diétu, ktorá je založená na zvýšenom príjme bielkovín a obmedzenom príjme sacharidov, resp. cukrov. Diétu je možné prispôsobiť každému osobitne, či už chcete svoju hmotnosť zredukovať o 2 kilogramy alebo o 20 kilogramov. Bielkovinová diéta v MEDICAL MKP prebieha pod lekárskym dozorom, čím sa zvyšuje jej efektivita, účinnosť a nenávratnosť prebytočných kilogramov vďaka nechcenému jo-jo efektu.

Aký priebeh má bielkovinová diéta?

Redukčný program je založený na štyroch po sebe nasledujúcich fázach a jeho súčasťou sú bielkovinové prípravky. Jednotlivé fázy sú individuálne prispôsobené každého osobitným potrebám. Proteínové prípravky pozostávajú z vysokokvalitných extraktov mlieka, vaječného bielka a sóje. V týchto diétnych bielkovinových prípravkoch je nízko obsiahnutý cukor a rovnako nízka je aj ich kalorická hodnota, ktorá však napriek tomu poskytuje telu vyvážený prísun aminokyselín, mimoriadne vhodných pri redukcii hmotnosti. Spolu so zníženým prísunom cukrov aktivujú odbúravanie zásobného tukového tkaniva a naštartujú tak metabolizmus v chudnúcom procese.

Slovo diéta sa najčastejšie spája s obmedzením sa v prísune stravy. V prípade bielkovinovej diéty to nie je tak celkom pravda, pretože vyžaduje konzumáciu 5-6 vyvážených jedál denne. Hlavným cieľom tohto redukčného programu je osvojiť si pravidelnú stravu a vylúčiť z jedálnička nezdravé jedlá a potraviny. Pretože len vďaka dôslednému a odbornému prístupu dokážete svoje telo preprogramovať na spaľovanie tukových zásob, ktoré sa ukladajú na vašom tele.

V prospech bielkovinovej diéty hrajú jej pozitívne výsledky v pomerne rýchlom úbytku hmotnosti, ku ktorému dochádza už v priebehu prvého mesiaca. Výsledkom je zníženie hmotnosti o 4-7 kg v priebehu mesiaca. Znížením príjmu sacharidov sa okrem iného zníži aj produkcia inzulínu, tzv. hladového hormónu, ktorý má na svedomí zvýšenú chuť do jedla a ukladanie tuku na tele.

Fázy bielkovinovej diéty

Bielkovinová diéta je redukčný program pozostávajúci zo štyroch po sebe nasledujúcich fáz, ktoré spolu úzko súvisia. Vynechanie jednej z nich je možné konzultovať s lekárom alebo dietológom, obyčajne sa však neodporúča.

1. fáza – štartovacia

je prísne bielkovinová a najprísnejšia zo všetkých štyroch fáz programu priemerná rýchlosť chudnutia je približne 4 až 7 kilogramov za mesiac trvá 10 až 30 dní strava pozostáva z 5-6 bielkovinových jedál na deň a povolených druhov zeleniny

2. fáza – prechodná

priemerná rýchlosť chudnutia je približne 3 až 4 kilogramy za mesiac trvá 10 až 30 dní strava pozostáva zo 4 bielkovinových jedál na deň do jedálnička je denne zaradené jedno plnohodnotné jedlo s vysokým obsahom bielkovín a minimálnym obsahom tukov.

3. fáza – stabilizačná

priemerná rýchlosť chudnutia je približne 2 až 3 kilogramy za mesiac trvá 20 dní až niekoľko mesiacov strava pozostáva z 3 bielkovinových jedál na deň do jedálnička sú denne zaradené dve jedlá s vysokým obsahom bielkovín.

4. fáza – vyvážená strava

predstavuje prechod k novým stravovacím návykom a upevnenie zdravého životného štýlu trvať môže jeden aj viac mesiacov strava pozostáva z 2 bielkovinových jedál za deň do jedálnička sú denne zaradené dve jedlá s vysokým obsahom bielkovín a ovocie

Prečo bielkovinová diéta?

Cieľom bielkovinovej diéty nie je len rýchla redukcia hmotnosti. Práve naopak. Bielkovinová diéta je spôsob, ako si osvojiť princípy zdravého a vyváženého stravovania, ktoré vám zabezpečí, že si svoju zredukovanú hmotnosť udržíte už nastálo. Bez problémov s jo-jo efektom či s nežiaducim úbytkom svalovej hmoty. Vďaka odbornému lekárskemu vedeniu má bielkovinová diéta jednoznačný účinok na odbúravanie tukových zásob, čoho výsledkom je redukcia hmotnosti a dosiahnutie cieľového váhového limitu. Bezpečne, jednoducho a najmä rýchlo. Udržanie si cieľovej hmotnosti je kľúčom k úspechu pre vás i pre nás. Pod odborným vedením si nenásilnou formou osvojíte princípy zdravého stravovania, zistíte, ktoré potraviny vám prospievajú a ktoré, naopak, škodia. Vďaka osobitnému prístupu a na základe vašim potrebám prispôsobenému stravovaciemu plánu postupne zistíte, čo je pre vaše telo i zdravie najlepšie a neskôr sa týmito princípmi začnete prirodzene riadiť. Konečným výsledkom je nový životný štýl, ktorý vám prinesie dobré zdravie, vyššie sebavedomie, dobrú náladu a spokojnosť so svojím telom i so sebou samým. Naučte sa mať radosť z jedla, ktorú vám nepokazia žiadne pribúdajúce kilogramy.

Prečo bielkovinová diéta v MEDICAL MKP?

 

 • Rýchla redukcia hmotnosti
 • Individuálny prístup pod vedením lekára, dietológa
 • Rýchle a jednoduché použitie prípravkov
 • Žiadny pocit hladu
 • Pravidelná a vyvážená strava
 • Úprava hladín tuku a cukru v krvi
 • Zníženie rizika kardiovaskulárnych komplikácií
 • Zdravý životný štýl po celý život

 

 

Prečo chudnutie s MEDICAL MKP?

 

 • Pretože vám zaručujeme individuálny a odborný prístup.
 • Pretože vďaka odborným radám vám dopomôžeme k rýchlej a efektívnej redukcii nadbytočných kilogramov.
 • Pretože každý klient u nás absolvuje vstupnú konzultáciu, kde sa pomocou špeciálneho segmentálneho prístroja prevedie celková analýza zloženia tela a vďaka ktorej prispôsobíme program presne na mieru požiadavkám vášho tela.
 • Pretože vďaka špecializovanému prístupu dokážeme zabezpečiť dosiahnutie čo najlepších výsledkov redukčného programu.
 • Pretože pravidelné konzultácie a opakované merania umožňujú priebežne monitorovať a detailne vyhodnocovať pokrok, či v prípade potreby upraviť postup v jednotlivých fázach programu.
 • Pretože medicínske zastrešenie celého programu zaručuje klientovi maximálnu bezpečnosť aj zo zdravotného hľadiska.
 • Pretože program je vedený odborníkom v oblasti výživy a zdravotný stav každého klienta je neustále pod dohľadom špecializovaného lekára

 

 

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236