Ako odstrániť krčové žily

Existuje mnoho foriem kŕčových žíl, od drobných metličiek po veľké, tzv. kmeňové varixy. Medzistupňov medzi týmito dvomi situáciami je veľmi veľa, často nachádzame drobné metličky v pokožke, trochu širšie retikulárne žilky v jednej alebo viacerých oblastiach, hrubšie kŕčové žily na stehne, na vnútornej alebo zadnej ploche predkolenia, na vonkajšej ploche predkolenia a stehna. Často sú prítomné všetky naraz. Niekedy pacient nemá ťažkosti, niekedy má kŕče, niekedy opuchy,niekedy pigmentácie, zhrubnutú pokožku na predkolení, alebo vred predkolenia a niekedy všetko naraz. Niekedy to pacient po operácii, ale sa mu vytvárajú nové varixy, alebo sa mu vrátili tie, ktoré už raz odstraňovali. Ako sa postaviť k týmto rôznorodým formám a ťažkostiam?

Štandardný postup je, že sa na to pozrie lekár-odborník (a podľa vyjadrenia mnohých pacientok sa len pozrie). Zasvätene povie – s týmto ešte netreba robiť nič, alebo dobre – budeme to operovať. Bez toho aby videl, ako vyzerajú hlavné kmene žíl, či neexistuje preplňovanie povrchových žíl na určitých miestach, hlavne na akých miestach existuje toto preplňovanie, kde sa nachádzajú zle fungujúce spojenia povrchových a hlbokých žíl.

Tak ako existuje mnoho foriem a klinických stupňov kŕčových žíl, takisto existuje mnoho spôsobov, ktoré môžeme použiť pri ich odstraňovaní. Takto sa môžeme pozrieť aj na návrh liečby. Pri určitých formách stačí polohovanie a el. pančuchy, pri niektorých malý operačný výkon v miestnom znecitlivení, u niekoho bude vhodná veľká operácia, u niekoho neinvazívny výkon ako je sklerotizácia penou pod sono kontrolou alebo vnútrožilový laser. Lekár, ktorý má skúsenosti so všetkými týmito metódami a vie zhodnotiť alebo, v najlepšom prípade, sám vykonať funkčné sonografické vyšetrenie žíl dolných končatín, môže na základe klinického vyšetrenia, transluminiscencie a sonografie navrhnúť najoptimálnejší spôsob liečby. Niekedy je riešenie prekvapujúco jednoduché, niekedy k úspešnému výsledku potrebujete viacero čiastkových krokov.

Na našom pracovisku máme viac ako 20 ročné skúsenosti so sonografiou žíl na dolných končatinách. Pri návrhu liečby sa opierame nielen o naše skúsenosti so sonografiou, ale aj s laserovou technikou, punkčnými technikami pod sono kontrolou, regionálnym znecitlivením a venóznym prístupom pod sono kontrolou.

Skúsenosti s týmito modernými, špičkovými technikami nám dávajú iný pohľad na chronické žilové ochorenie a jeho ambulantné riešenie. Bez nutnosti veľkých, krvavých operácií. Pohľad,ktorý možno nie je bežný. Množstvo spokojných pacientov nám však dáva za pravdu, že ambulantné riešenie problému kŕčových žíl je možné. Len každému treba navrhnúť ten najoptimálnejší spôsob liečby.

Cenník

Zobraziť cenník
KŔČOVÉ ŽILY

Operačný výkon na varixoch pomocou endovenózneho laseru
630 €

Sklerotizácia varixov penou
390 €

Predoperačné UZ vyšetrenie, konzultácia s lekárom a rozhodnutie o ďalšom postupe liečby
70 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

08.10.2014

Nečakajte na bolesť kŕčových žil

Bolesť, vystúpené žilky, unavené a nepokojné končatiny? Ak ste už spozorovali podobný jav aj na vašich nohách, zrejme viete o čo ide. Tieto symptómy sú typické pre tvorbu kŕčových žíl. Každý deň vykonávate aktivity, do ktorých zapájate aj vaše nohy. Či už hovoríme o dlhodobom sedení, alebo státí, vystavujete svoje dolné končatiny námahe, ktorá zapríčiňuje

Čítajte viac