Odstránenie znamienok a bradavíc v MEDICAL MKP

V priebehu posledných 6 – 7 rokov sa MEDICAL MKP stalo vyhľadávaným pracoviskom na odstránenie všetkých druhov bradavíc a znamienok. Našimi zákazníkmi sú pacienti z celého Slovenska, mnohí neváhajú absolvovať dlhú cestu, pretože počuli o kvalitnom a takmer bezbolestnom spôsobe odstránenia na našom pracovisku. Dôležitá je aj veľmi prijateľná cena výkonu a samozrejme aj estetický výsledok.

Či už ide o bradavice a znamienka na tvári, vo vlasoch, ale aj kdekoľvek na tele alebo na chodidlách, s kvalitným vybavením u nás dokážeme nájsť riešenie každého problému.

Vedúcim motívom a samozrejmosťou je nielen estetická, ale aj medicínska stránka odstránenia znamienok. Každé znamienko alebo bradavicu musí pred výkonom skontrolovať náš dermatológ s bohatou skúsenosťou a praxou v dermatoskopických vyšetreniach. Vyšetrením dokážeme odhaliť mnohé znamienka a bradavice, z ktorých by sa mohol vyvinúť kožný nádor. Takéto odstránené znamienka zasielame na histologické vyšetrenie. Včasným odstránením podozrivých znamienok dokážeme predísť nádorovým kožným ochoreniam. Častou príčinou zhubných nádorov je totiž nevčasná kontrola podozrivých znamienok a ich preventívne odstránenie.

Technika odstránenia znamienok a bradavíc

Kombinujeme techniky odstránenia bradavice alebo znamienka v zdravom tkanive s následným ošetrením okrajov a spodiny rany špeciálnym laserom. Samotný výkon je nebolestivý. Pri umŕtvení môže pacient pocítiť mierne štipnutie. Naši pacienti však musia zabudnúť na krvavé rezanie a šitie, obväzy a preväzy rán. U nás je to úplne inak. Rany po odstránení našim spôsobom nevyžadujú ani obväz, ide často len o drobnú chrastičku, ktorá je esteticky prijateľná. Rany po laserovom výkone sa dobre hoja, výsledný estetický efekt je zvyčajne výborný. Z pohľadu pacienta je tento spôsob hojenia a ošetrovania prekvapujúco pohodlný, nerušivý a úplne komfortný. Po asi 2 – 3 týždňoch chrastičky odpadnú a v mieste bývalej bradavice zostane plošná ružovkastá škvrna zdravej kože, ktorá sa časom (3 – 4 mesiace) farebne zjednotí s okolitou pokožkou.

V jednom sedení sa dá odstrániť veľké množstvo znamienok. V oblastiach, ktoré sú však esteticky „háklivejšie“ napr. dekolt a šija a niekedy aj tvár, sa snažíme v jednom sedení odstrániť len niekoľko (2 – 3) bradavíc a po zhojení a zistení výsledného hojenia pristúpime k odstráneniu ostatných bradavíc.

Komplikácie po našom spôsobe odstránenia sú zriedkavé. Zápalové komplikácie rán, bežné pri klasickom ošetrení, u nás nevidíme. Laser pri ošetrení ranu do hĺbky dezinfikuje, navyše pôsobí stimulačne na proces hojenia. To je dôvod, prečo sa naše laserové rany hoja úplne ináč ako klasické chirurgické rany. Keďže laser navodí kontrakciu tkaniva v mieste ošetrenia, ak sa vytvorí jazva, býva obyčajne malá a nenápadná. U pacientov so sklonom ku keloidnému hojeniu (nadmerná tvorba väziva v jazve) sme však opatrní. Ak sa náhodou jazva hojí nadmerne, vieme tento nevítaný spôsob hojenia zvrátiť ošetrením iným typom laseru.

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236

Videá