Neviete byť vďaka nadmernému poteniu sám sebou, dať si oblečenie, ktoré chcete a vďačíte mu za zníženú kvalitu života a sebavedomia? Ak áno, tak máme pre Vás hneď dve riešenia. Liečba potenia botulotoxínom a laserom.
Telo si reguluje svoju telesnú teplotu potením. V niektorých prípadoch však telo produkuje oveľa viac potu ako je nutné. Tento jav sa nazýva hyperhidróza. Pri liečbe botulotoxínom ide o využitie účinku botoxu na nervové tkanivá v pokožke. Každému je zrejme dobre známy účinok na mimické svaly, kde botulotoxín zablokuje nervové zakončenia a svalom sa nedá pohnúť. Podobné zablokovanie nervového prenosu sa dá využiť aj pri liečbe potenia. Aplikácia botulotoxínu do pokožky zablokuje nervový prenos na potných žľazách, potná žľaza nedostáva nervový stimul k činnosti a výsledkom je podstatné obmedzenie až odstránenie potenia v ošetrenej oblasti.

Botulotoxín podávame z množstva drobných vpichov. Účinok botulotoxínu pri liečbe potenia je prekvapujúco dlhý, vydrží aj 6 mesiacov a niekedy aj dlhšie. Ošetrujeme najčastejšie oblasť pod pazuchami, ale je možné ošetriť aj čelo, ruky a chodidlá. Aplikácia botulotoxínu môže byť miestami nepohodlná a bolestivá, preto ju najčastejšie robíme vo zvodovej anestézii /ruky/ alebo lokálne aplikujeme ľad alebo aj krém na znecitlivenie pokožky.

 

Výhody:

  • Bez obmedzení pred a po výkone
  • Výsledky do 5 dní

Cenník

Zobraziť cenník
LIEČBA BOTULOTOXÍNOM

Liečba nadmerného potenia – obe dlane
450 €

Liečba nadmerného potenia – obe podpazušia
390 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236