Odstránenie strií laserom

Na vylepšenie vzhľadu strií využívame pri laserovom ošetrení viaceré typy laserov. Pri čerstvejších, ešte ružovočervených striách, odstraňujeme cievky podmieňujúce červené sfarbenie strií tzv. farbivovým laserom. Pokiaľ sú strie už vyblednuté, zlepšujeme ich vzhľad pomocou frakčného lasera, ktorým stimulujeme tvorbu nového kolagénu. Tým dosahujeme zmenšenie strií na šírku a hĺbku.

Ošetrenie strií laserom sa vykoná v 2. až 4. týždňových odstupoch, v závislosti od typu strií. Celkovo je v priemere potrebné absolvovať približne 4 sedenia.
Kontraindikácie ošetrenia vyplývajú zo všeobecných kontraindikácií laserového ošetrenia, t.j. gravidita u žien, vystavovanie ošetrených oblastí slnku 3 – 4 týždne pred a po laserovom ošetrení, niektoré lieky a niektoré celkové ochorenia.

Odstránenie strií Karboxyterapiou

Je veľmi užitočná a účinná metóda na liečbu celulitídy, lokalizované nahromadenia tuku, strií, ochabnutú pokožku na tele, krku, tvári a dekolte. Pri karboxyterapii sa predovšetkým využíva veľmi pozitívny účinok na zlepšenie prekrvenia, metabolizmu tkanív a významný regeneračný účinok aplikáciou CO2 (oxid uhličitý) do podkožného tkaniva v mieste podania. Snáď najimpozantnejším prejavom zlepšenia metabolizmu tkanív je zlepšenie stavu celulitídy, ako aj účinok karboxyterapie pri starnutí a ochabnutí kože . Úžasným poznatkom je, že karboxyterapia dokáže pôsobiť aj preventívne a predchádza vzniku celulitídy. Karboxyterapia svojim výborným účinkom na zlepšenie prekrvenia tomuto procesu dokáže nielen zabrániť, ale aj výrazne zlepšiť už vyvinutú celulitídu. Taktiež sa využíva k modelácií problematických partií tela za účelom redukcie lokalizovaných ložísk tuku /stehná, boky, brucho/.

Aplikáciou CO2 do podkožného tkaniva v mieste podania a v okolitých štruktúrach dosiahneme vazodilatáciu /rozšírenie ciev/ s následným zlepšením mikrocirkulácie, tkanivá sa lepšie prekrvia, dostanú viacej kyslíka a živín a odstránia sa toxíny a škodlivé látky. Dochádza k zmenšeniu opuchu a podporí sa lipolýza /zmenšenie tukových buniek/ a tzv. lipoklastický účinok /deštrukcia tukových buniek/. Tieto účinky sa dajú využiť v kombinácii s inými metódami lipolýzy, napr. s laserovou, ultrazvukovou alebo chemickou lipolýzou.

Výkon nie je bolestivý, pretože CO2 sa podáva veľmi tenkou až mikroskopickou ihlou. Vpich tenkej ihly pacient takmer necíti. Pri podávaní môže cítiť ľahké štípanie v mieste aplikácie a v okolí.
Ideálne je podávať karboxyterapiu aspoň 2x týždenne, vtedy možno očakávať zlepšenie už po cca. 4 – 6 sedeniach, prípadne raz do týždňa, vtedy na dosiahnutie zlepšenia treba 6 – 10 sedení.

Strie sú oblasti pokožky, kde je pôvodné zdravé tkanivo nahradené menejcenným väzivom. Na liečbu strií opäť používame viaceré druhy laserov, a od decembra 2009 používame aj najmodernejšiu metódu na ich odstránenie tzv. akustické vlny AWT. Účinok je postupný, nastupuje po niekoľkých týždňoch, výkon treba viackrát opakovať, najlepšie 6 – 8 krát.

Akustické vlny /shock waves, rázové vlny/ sa v medicíne s úspechom používajú niekoľko desaťročí. O úspech sa zaslúžili vďaka rozbíjaniu žlčníkových a obličkových kameňov neinvazívnou metódou mimotelových akustických vĺn. Pri liečbe strií ide v podstate o ten istý fyzikálny jav, využíva sa však stimulujúci účinok akustických vĺn na tkanivá. Dochádza k zlepšeniu metabolizmu, prekrvenia a lymfatického odtoku, k stimulácii tvorby kolagénu a zlepšeniu vzhľadu pokožky. Menejcenné väzivo v striách sa postupne nahradí pevným, hodnotným tkanivom. Výsledkom je spevnenie pokožky a zmenšenie strií.. Účinok sa dostavuje v závislosti od rozsahu zmien v ošetrenej oblasti po 4 – 6 týždňoch. Potrebných je viacero sedení, zhruba 8 – 10 sedení v asi 1 – 2 týždňových odstupoch. Pozitívny účinok na pokožku však môžeme pozorovať už po niekoľkých sedeniach.

 • nahradí menejcenné tkanivo plnohodnotným
 • spevnenie ochabnutej pokožky
 • tvorba kolagénu
 • neinvazívny a bezbolestný
 • žiadne obmedzenia po zákroku
 • prevencia vzniku celulitídy

Cenník

Zobraziť cenník
AKNÉ, PIGMENTOVÉ ŠKVRNY, JAZVY, STRIE, HEMANGIOM, NÉVUS, VERUCA

LIEČBA FRAKČNÝM LASEROM – CO2+ErGlass laser

 • Ošetrenie laserom – oblasť 10x15cm
  169 €
 • Ošetrenie laserom – oblasť 5x5cm
  39 €
 • Ošetrenie laserom – tvár
  169 €
 • Ošetrenie laserom – čelo
  79 €
 • Ošetrenie laserom – líca
  79 €

CHEMICKÝ PEELING

 • Ošetrenie tváre, krku a dekoltu
  84 €
 • Ošetrenie tváre
  54 €

LIEČBA LASEROM

 • Ošetrenie laserom
  33 - 73 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236