Zabudnite na predsudky: 4 prekvapivé dôvody, prečo vyskúšať botox

Botox – prevencia proti hlbokým vráskam

Trvalé vrásky vznikajú ako prirodzený dôsledok starnutia, no ich pôvod môžeme hľadať už v mimických vráskach. Tie sa začínajú objavovať už vo veku 20-25 rokov a sú viditeľné len pri pohybe tváre. Účinnou prevenciou proti vzniku trvalých vrások je botox, ktorý je vhodný predovšetkým pre mladšie vekové kategórie. Prečo? Svojimi účinkami zabraňuje vráskam narúšať štruktúru tváre, a tak oddialiť prejavy starnutia. Botox totiž sval uvoľní a umožní pokožke vypnúť sa a zostať pružná bez predčasného vzniku vrások, ktoré už na tvári zostanú.

Nadmerné potenie? Vyskúšajte botox

Nadmerné potenie je niečo, s čím sa stretávame najmä počas leta. Avšak mnohí ľudia trpia touto nepríjemnosťou aj v dôsledku stresu. Nech je však príčina nadmerného potenia akákoľvek, botox vám ju pomôže vyriešiť. Aplikuje sa v malých dávkach do podpazušia, rúk, nôh a aj do oblasti čela, kde pôsobí priamo v potných žľazách. Tu vyblokuje nervové zakonečnia, čím obmedzí ich činnosť. Takýto minimalistický zákrok vás oslobodí od potenia až po dobu 6 mesiacov.

Dôležité je povedať, že táto procedúra môže byť v niektorých prípadoch bolestivá. Pred aplikáciou botoxu aplikujeme na konkrétnu oblasť anesteziologický krém, ktorý pokožku znecitlivie. Takýmto spôsobom je zákrok oveľa ľahšie zvládnuteľný.

Botox vás zbaví aj migrény

Migréna patrí medzi jednu z najnepríjemnejších bolestí hlavy, ktoré môžu pretrvávať až niekoľko dní. Pre tie z vás, ktoré túto bolesť dôverne poznajú máme riešenie. Jednou z príčin vzniku migrény je zatínanie svalov a sťahovanie ciev, ktoré bráni prirodzenému prúdeniu kyslíku do mozgu. Aplikáciou malých dávok botoxu do oblasti krku, ramien a čela sa svaly uvoľnia, čím sa obnoví prúdenie kyslíku a bolesť zmizne. Táto procedúra je schválená aj americkým Úradom pre potraviny a lieky (FDA), ktorý testoval botulotoxínové injekcie s až 92% úspešnosťou.

Zabudnite na nepríjemné tiky, či bolesti svalov chrbta

Jedným z mnoha priaznivých účinkov botoxu je aj pomoc s nepríjemnými tikmi na tvári. Ak sa neviete zbaviť nepríjemného šklbania napríklad v oblasti očí, stačí malé množstvo aplikované na správne miesta, svaly sa uvoľnia a tik zmizne. Zrelaxovanie  svalov vďaka botoxu je možné aj v oblasti chrbta či krčnej chrbtice, kde pomôže uľaviť od nepríjemnej bolesti obmedzujúcej pohyb.

V estetickej medicíne je botox veľmi uznávanou látkou, ktorá pomáha nielen pri udržiavaní mladistvého vzhľadu. S touto látkou však treba pracovať veľmi opatrne, preto je nesmierne dôležité, aby ste mali istotu, že ste v rukách skutočného odborníka. V Medical MKP máme dlhoročné skúsenosti s odstraňovaním mimických vrások botoxom i výplň trvalých kyselinou hyaluronovou. Chceli by ste vedieť ako účinne bojovať proti vráskam? Prečítajte si náš magazín alebo sa objednajte na konzultáciu priamo u našich lekárov.