Vytúžená postava: Ako jesť a nepribrať?

Leto je pre mnohých z nás najkrajším obdobím roka. Slnko láka do plaviek a preto každá z nás chce vyzerať a cítiť sa čo najlepšie. Nemáte čas na dlhé hodiny v posilňovni? Tak potom vyskúšajte tieto 4 letné potraviny, ktoré vám pomôžu dostať sa do formy.

Jahody = leto

Obľúbené letné ovocie je nielen chutné ale aj mimoriadne účinné pokiaľ ide o dopĺňanie antioxidantov, či vitamínov. Pohár jahôd totiž obsahuje 3 gramy vlákniny, ktorá funguje ako čistič tráviaceho traktu. Takéto množstvo jahôd obsahuje aj dennú dávku vitamínu C – antioxidantu, ktorý pomáha udržiavať mladistvý vzhľad pleti.

Doprajte si ich ráno s gréckym jogurtom. Ten je perfektným zdrojom prírodných proteínov, ktoré udržujú pocit plného žalúdka dlhšie.

shutterstock_1032747037

Zelené fazuľky

Zelené fazuľky a vlastne celkovo strukoviny, majú jednú účinnú zložku, ktorá zohráva dôležitú úlohu v boji proti tukom. Vláknina vo fazuľových strukoch oddiaľuje pocit hladu a navyše krotí túžbu po sladkom.

Jeden pohár varených zelených fazuliek obsahuje 44 kalórií a 4 gramy vlákniny. Rovnako je aj bohatým zdrojom vitamínu K pre silné a zdravé kosti. Najchutnejšie sú dusené s kuracím mäskom a koreňovou zeleninou, či v polievkach.

Cuketa

Kto by nepoznal nízkokalorickú zeleninu s protizápalovými účinkami? Stredne veľká cuketa je bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínu B6, ktorý podporuje dobré fungovanie metabolizmu.

Šálka verenej cukety obsahuje len 33 kalórií a 3 gramy vlákniny. Jej najväčšou výhodou sú široké možnosti na prípravu. Vyskúšajte zapiecť celú cuketu s parmezánom a cesnakom, či dusené cuketové rezance s kuracím mäsom.

shutterstock_1055117249

Maliny

Nízky obsah kalórií a tuku, bohaté na vlákninu a vitamín C. Rovnako ako strukoviny či grécky jogurt oddaľujú pocit hladu a vďaka stopovým prvkom mangánu udržujú metabolizumus v rýchlejšom nasadení. A čo je ešte lepšie, antioxidanty a vitamín C pomáha chrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením. To znamená odolnejšiu pleť a menej vrások.

Okrem 2 pohárov čerstvých malín a jogurtu na raňajky vyskúšajte tieto dve ingrediencie rozmixovať na hladkú hmotu. Naneste ju na pleť a nechajte pôsobiť asi 15 minút. Takáto pravidelná malinová maska pomáha pri redukcií malých vrások a pri navrátení žiarivého vzhľadu.

Internet je plný rôznych zdravých receptov nielen s týmito potravinami. Zakomponovanie zeleniny, predovšetkým tej listovej, potravín bohatých na vlákninu a pravidelného pohybu je ideálnym spôsobom ako získať vytúžené telo nielen počas leta. Odviažte sa, vyskúšajte niečo nové a zmeny vašej postavy budú hovoriť za všetko.