Kategórie magazínu

Vyspite sa do sexi tela

Snom každej ženy je jesť, nepribrať a mať dokonalú postavu, za ktorou sa otočí nejeden muž. Existuje mnoho zdravej stravy a cvikov, prostredníctvom ktorých sa k dokonalej postave možno priblížiť. Avšak vedeli ste aj o tom, že pokiaľ nebudete mať primeraný a ničím nerušený spánok, k ideálu vysnívaného tela sa nedostanete?
Ako teda vyspať pár kíl navyše? Tu je pár postrehov a rád, ktoré vám napomôžu k dokonalému pocitu z vášho tela:

1. Spánok udržuje vaše hormóny v primeranej hladine

Nedostatok spánku môže narušiť hodnotu vašich hormónov, kedy váš organizmus reaguje tým, že nasledujúci deň budete mať väčšiu chuť do jedla ako inokedy. Navyše je ovplyvnená aj produkcia hormónu leptín, ktorý riadi vašu spokojnosť po konzumácií jedla. Tá sa nedostatkom spánku znižuje a vy po najedení nie ste spokojná, ako by ste mali byť.
Okrem toho sa vo vašom tele nachádzajú rastové hormóny, ktoré ovplyvňujú chuť do jedla. Nedostatok odpočinku sa prejavuje aj znižovaním týchto hormónov a vaše telo spaľuje energiu získanú z jedla menej efektívne. Jednoducho povedané, ľudia, ktorí majú menej spánku, bývajú obéznejší.

2. Vstávajte skôr

Každý z nás si to už zažil. Nastavili ste si budík, ale akonáhle zazvonil, vypli ste ho a spali ďalej. Tento typ predĺženia spánku však vôbec nie je vhodný pre váš metabolizmus. Skúste sa premôcť a prebudiť sa prvým ranným budíkom. Po zobudení vypite pohár vody a aspoň pol hodinu si zacvičte. Kvalitný spánok a ranné cvičenie naštartujú vás metabolizmus a spália kalórie. Navyše, bude vaše telo vo večerných hodinách unavené a nebudete mať problém zaspať.
Ak máte program, ktorý vám umožňuje spať až do poobedňajších hodín, budete pravdepodobne v pokušení zostať v posteli. Premôžte sa a napriek týmto okolnostiam si nastavte budík na 8-hodinový spánok. Pretože príliš veľa spánku narúša prirodzený spánkový cyklus a ručička na váhe pôjde hore.

3. Vyspite sa a odoláte pokušeniam

Pri nedostatku spánku vaša myseľ nie je schopná reagovať ako obyčajne. Dostatok spánku by vám mal pomôcť odolať sladkým ranným koláčikom na schôdzke alebo večerným čipsom pri televízii. Samozrejme, dôležitá je v tomto prípade aj vaša vôľa.

4. Nastavte si čas na spánok

Je vhodné, aby ste každú noc spali rovnaký počet hodín. Odporúča sa dodržiavať spánok v rozhraní 7 – 9 hodín. Ak budete praktizovať spánok tak, že jeden deň v týždni budete spať 4 hodiny, ďalší 10 hodín, vašu vysnívanú postavu nedosiahnete. Naopak, budete viac náchylnejšie k obezite.

Ďalšie rady:

5. Vytvorte si pohodlné prostredie na spánok
6. Obmedzte kofeín v popoludňajších hodinách
7. Klasická, ale stojí za to zopakovať: nejedzte neskoro v noci!