Výplň vrások kyselinou hyaluronovou a oblasti aplikácie (Dr. Pleva radí)

Kyselina hyaluronová sa dá aplikovať do pokožky alebo do podkožia v ktorejkoľvek oblasti tela. Zdôrazňujem fakt, že samotná kyselina hyaluronová je prirodzená hmota, ktorá tvorí základ pokožky. Skutočnosť, že sa vytvorila vráska, inými slovami znamená, že z tohto miesta sa stratila kyselina hyaluronová. Najúčinnejšou a najprirodzenejšou metódou na odstránenie vrásky, je preto výplň základnou hmotou pokožky, t.j. výplň kyselinou hyaluronovou.

Oblasti aplikácie kyseliny hyaluronovej

U mladších pacientok riešime kyselinou hyaluronovou najčastejšie vrásky medzi očami, nazolabiálne ryhy ale aj veľmi prirodzené zväčšenie pier. Ďalšie veľmi časté oblasti liečby sú vrásky okolo očí a na brade. Máme viacero foriem kyseliny hyaluronovej, vhodné pre každú vrásku a oblasť.
U mladších žien však často kombinujeme podanie kyseliny hyaluronovej s aplikáciou botoxu. Dosiahneme tak lepší, prirodzenejší a dlhodobejší výsledok. Schválne zdôrazňujem použitie kyseliny hyaluronovej u mladších žien. Pokiaľ chceme zamedziť formovaniu vrások, vrásku treba riešiť hneď ako sa začne vytvárať. Nemá sa čakať, kým sa ešte prehĺbi. Ako náhle sa začne prehlbovať vráska, je to naliehavá výzva na podanie kyseliny hyaluronovej.
U zrelších pacientok, v rámci jedného sedenia, najčastejšie vylepšíme vrásky na lícach, pri očiach, zdvihneme opadnuté kútiky úst, vyplníme priehlbiny pri ústnych kútikoch, nadvihneme obočie a poklesnuté viečka.
Novú dimenziu priniesli vysokoobjemové formy kyseliny hyaluronovej, s ktorými dokážeme veľmi prirodzene riešiť napríklad pokles a stratu objemu tkanív na tvári, tvarovať kontúry nosa a brady. Taktiež máme vynikajúce skúsenosti s kontúrovaním líc a poklesom v oblasti sánky.
Využitie výplňových materiálov pri tvári nekončí, práve naopak. Výplňovým materiálom na báze kyseliny hyaluronovej dnes riešime aj pokles a stratu objemu v prsníkoch. Pre zlepšenie erotického pôžitku sa dá kyselina hyaluronová aplikovať aj pod G-bod u žien a u mužov do penisu.