Výnimočne krásna: Prirodzený vzhľad v rukách odborníka

Na to, aby bola žena krásna, nepotrebuje mejkap a ani ruky chirurgov. Prirodzená krása a svojský šarm je tým, čo robí každú jedinečnou. Je však úplne v poriadku, ak niekedy chceme vyzerať o niečo lepšie.  Dôležité je však preskúmať možnosti a vždy si zvoliť pre pleť najprirodzenejšiu cestu. Ako? Kľúčom je opäť objaviť v žene dievča, hovorí MUDr. Peter Pleva.

,,Tvár je celok, a tak k nej treba aj pristupovať”,

hovorí doktor Pleva a dodáva, že každá jedna zmena, stres, veľká záťaž ale najmä pribúdajúci vek, sa na tvári podpisujú inak. ,Najčastejšie sú to viditeľné vrásky, čo privedie klientky k nám,” konštatuje doktor Pleva. Pri hľadaní najefektívnejšieho spôsobu ako ich odstrániť je podľa MUDr. Plevu potrebné pozerať sa na zmeny štruktúry tváre , nie na to, ako veľmi je vráska výrazná. ,,Nedá sa izolovať jednu vrásku od druhej. Ak chceme získať prirodzene mladý vzhľad a pritom odstrániť vrásky, musíme sa venovať príčinám ich vzniku,” vysvetľuje doktor, ,,Vždy je dôležité pozerať sa najprv na celok a až potom riešiť detail.”

Práve tento prístup je kľúčom ku spokojnosti klientiek v Medical MKP. Každá tvár je iná, má inú fyziológiu a aj iné požiadavky na starostlivosť. To čo vyhovuje jednej, na to druhá pleť nemusí vôbec reagovať. V estetickej medicíne to platí dvojnásobne. “Vylepšiť vzhľad” je možné celkom prirodzeným spôsobom tak, aby jedinečnosť každej ženy ostala zachovaná. ,,Každý estetický zákrok je o minimalizme, ktorým sa snažíme v ženskej tvári opäť nájsť šarm a iskru dievčaťa,” hovorí MUDr. Pleva. Dôležité je však riešiť prečo zmeny vznikli, nie ich následky.

Nechajte svoje oči vyniknúť

Oči každej ženy vedia prezradiť veľa. Najmä hovoria o tom, ako sa cítite ale aj na koľko sa cítite. Svieži pohľad dodáva tvári dievčenský vzhľad, poklesnuté viečka a kruhy pod očami jej zas niekoľko rokov pridávajú. Každý problém je však možné vyriešiť prirodzenou cestou:,,Ak sa na oblasť oči pozeráme ako na celok, vrásky aj kruhy pod očami môžeme vyriešiť súčasne.” Za obe zmeny je totiž zodpovedná strata podkladu v tkanivách, preto je v tomto prípade ideálne zvoliť výplňový materiál, ktorého regeneračné vlastnosti tkanivo opäť prebudia. Pokožka okolo očí je vypnutá, jemné vrásky sú preč a tmavá farba kruhov pod očami je viditeľne zmenená.

 

Oveľa závažnejšou zmenou sú poklesnuté viečka, ktoré inak veselej tvári pridávajú smutný výraz. Primárne sa tento problém riešil operatívnou formou, no estetická medicína objavila spôsob, ako dosiahnuť rovnaký výsledok absolútne neinvazívnym spôsobom. ,,Poklesnuté viečka je možné vyriešiť dvoma neinvazívnymi spôsobmi,” vysvetľuje doktor Pleva, ,,kyselina hyaluronová je aj v tomto smere účinná, konečný výsledok si však vyžaduje viacero sedení. Druhým, efektívnejším spôsobom, je liečba plazmou prostredníctvom prístroja Plexr.” Prístroj je absolútne neinvazívny, pracuje tesne nad pokožkou kde vytvára mikroskopické výboje. Plexr tak dokáže vyriešiť nielen poklesnuté viečka ale odstrániť aj jemné vrásky či malé bradavičky.

Zvodné pery? Radšej prirodzenou cestou

Hneď za zvodným pohľadom sú pery považované za najsexy časť ženskej tváre.  Mnoho žien s ich tvarom nie sú spokojné, a tak ich úpravu riešia rôznymi radikálnymi metódami alebo implantátmi. Tieto zákroky sa však sústreďujú výhradne na pery a neriešia proporcionalitu. Výsledkom sú potom síce plnšie pery, no pri pohľade z boku celý výsledok pripomína skôr kačací zobák. Doktor Pleva hovorí, že rovnako ako pri riešení vrások, aj na pery je potrebné dívať sa ako na celok. ,,V estetickej medicíne nie sú pery len tou ružovou oblasťou, na ktorú ženy nanášajú rúž. V tejto súvislosti predstavujú kompletnú oblasť od nosa až po bradu,” hovorí MUDr. Pleva, ,,preto ak chceme dosiahnuť prirodzené a proporcionálne pekné pery, je potrebné riešiť kompletnú fyziológiu tejto oblasti. ”

Pre zväčšenie pier prirodzenou cestou sa používajú rezorbovateľné prípravky kyseliny hyaluronovej, ktoré v tkanive pracujú rovnako ako zosieťovaná kyselina hyaluronová vo vráskach. ,,Miesta aplikácie výplňového materiálu a aj jeho množstvo závisí od fyziológie tváre každej klientky a samozrejme od želaného výsledku. No v prípade výplne pier platí staré známe – menej je viac,” upresňuje MUDr. Peter Pleva, ,,Stále však hovorím, že je dôležité poznať mieru a nesnažiť sa na niekoho podobať. Nechcite vyzerať ako tamtá. Chcite aby všetky ostatné chceli vyzerať ako vy.”

Korekcia nosa bezbolestne s prirodzeným výsledkom

Nos priťahuje k tvári najviac pozornosti. Preto je prirodzené, že niektoré ženy nie sú s jeho tvarom úplne stotožnené a hľadajú spôsoby, ako ho vylepšiť. Invazívny zákrok nie je jedinou možnosťou, jemne a prirodzene upraviť tvar nosu dokážu aj výplňové materiály. Jedná sa o mikroskopický zákrok, ktorý si vyžaduje mimoriadny cit pre detail a ruky profesionála. ,,Mnoho klientiek je prekvapených, ako veľa dokáže urobiť pár kvapiek kyseliny hyaluronovej a botoxu s tvarom nosa,” hovorí MUDr. Pleva, ,,Samotný zákrok trvá priemerne 10 minút, je bezbolestný a klientku absolútne nezaťažuje.” tento zákrok je špecifický ešte v jednom smere – výsledok korekcie je viditeľný takmer okamžite a trvá aj dlho potom čo sa výplňové materiály absorbujú.

Najlepší výsledok korekcie nosa je možné dosiahnuť kombináciou botoxu a kyseliny hyaluronovej. ,,Na začiatok vždy aplikujem slzičku botoxu do svalu nad perou, ten sa oslabí a nebude viac deformovať špičku nosa mimickou aktivitou,” popisuje priebeh zákroku MUDr. Peter Pleva a dodáva, že aplikovanie botoxu je efektívne najmä pri korekcii tzv. orlieho nosa. ,,Pre optické zmenšenie nosa aplikujem kyselinu hyalurónovú do troch oblastí – medzi oči, okolo nosa a do septa (spodnej časti nosa),” konkretizuje doktor Pleva.  Prioritou každého zákroku estetickej medicíny je prirodzenosť. Aj preto v prípade korekcie nosa je potrebné aplikovať výplne tak, aby nos aj po úprave pôsobil ako prirodzené súčasť fyziológie tváre.

Všetko čo potrebujete vedieť o korekcii nosa nájdete v tomto článku.

 

Hoci sa môže zdať, že estetická medicína zasahuje a pretvára vzhľad na niečo umelé, opak je pravdou. Prioritou každého zákroku je dosiahnuť maximálnu prirodzenosť, ktorá opticky vylepší vzhľad a zvýši zdravé sebavedomie. Aj preto sú zákroky prevádzané s pre pleť vlastným materiálom, ktorý bunky dokonca sami produkujú. Estetická medicína dokáže vrátiť čas a istým spôsobom oklamať bunky, aby sa cítili mladšie a opäť silné. Nemusíte sa báť, že by ste v rukách profesionálov v Medical MKP odchádzali nespokojná. Pokiaľ sa jedná o vylepšenie vzhľadu alebo čŕt tváre, prirodzenosť je na prvom mieste.

Zaujal vás niektorý spôsob, ako omladiť výraz tváre? Kontaktujte nás a všetko ostatné spolu dohodneme :)