Vrásky na tvári sa dajú skryť, pozrite sa!

Drobný zákrok môže rýchlo a jednoducho schovať starosti s vráskami.

Určite poznáte ten pocit, keď vás vráska na tvári zmení na nepoznanie. Nielenže sa so svojím vzhľadom neviete stotožniť, no neraz sa aj ľudia z vášho okolia pýtajú, či sa cítite dobre, netrápi vás niečo, prípadne sa na vás pozerajú tým zvláštnym spôsobom. Je to tak. Vrásky menia výraz na našej tvári a ak je problém výrazný, je čas poradiť si s ním.

Čelo bez vrások, jednoduché riešenie

Ak sa sem tam zamračíte, je bežné, že si na čele všimnete zopár výrazných a hlbokých vrások. Tieto vrásky sú prítomné u každého z nás. No horšie je, ak sa vám na čele zjavujú aj v pokojnom stave. Jedná sa o estetický problém, ktorý trápi nejednu našu klientku či klienta. Pokiaľ včas podchytíme tento jav, jeho riešenie je pomerne jednoduché. Stačí aplikácia botulotoxínu do podkožného tkaniva a problém sa stratí. Vrásky na čele vás prestanú znepokojovať až na niekoľko mesiacov. S opakovanou aplikáciou botulotoxínu sa zlozvyk vrásnenia čela postupne stane už iba minulosťou. Navyše pokožka na čele sa účinkom botulotoxínu regeneruje.

Pri fixovaných vráskach, ktoré sú viditeľné aj v kľude, však bude vhodné aj použitie výplne. Vtedy už samotný botulotoxín nestačí. Vrásky treba vyplniť najlepšie kyselinou hyalurónovou a doplniť kyselinou hyaluronovou v podkoží aj podklad pod vráskou, prípadne pridať aj malú dávku botulotoxínu do postihnutej oblasti.

Pôvabné okolie pier

Okolie pier a líca sú rovnako veľmi vďačnou oblasťou, kde možno vrásky vyriešiť výplňami. Pôsobivý výsledok pomocou výplne však nie je rovnako vhodný pre všetky typy tváre. V takomto prípade sa ošetruje hlbšie podkožné tkanivo, v ktorom výplň stimuluje do takej miery, že dôjde nielen k vyrovnaniu vrások, ale aj k liftingovému efektu a pozdvihnutiu napr. ústnych kútikov, záhybov okolo úst a vačkov na lícach. Tým okolie lícnych kostí a pier opäť nadobudne plný, mladistvý vzhľad, ktorý vydrží dlhšiu dobu.

Usmievajte sa s veselou tvárou

Ak sa hovorí, že pri úsmeve zapájame niekoľko skupín mimických svalov súčasne, iné to nie je ani pri tvorbe vrások. Práve jemné, nepatrné, no pritom trvalé vrásky v okolí pier a kútikov sú výsledkom rozsiahlejších štrukturálnych zmien vo svalovom a podkožnom tkanive tváre. Spolu s nimi si aj ošetrenie žiada niekoľko opakovaných procedúr, ktoré citlivo a precízne odstránia nežiaduce známky unavenej tváre. Z našej skúsenosti môžeme potvrdiť, že čím skôr sa s procedúrou začne, tým lepší bude finálny výsledok. Drobné vrásky eliminujeme pomocou kyseliny hyalurónovej. Naproti tomu si výrazné vrásky a kožné previsy v okolí úst a líc žiadajú už aj aplikáciu tzv. biostimulačných výplňových materiálov. Z hľadiska estetickej chirurgie si takéto zákroky vyžadujú dlhoročné skúsenosti, aké majú naši pracovníci v centre laserovej a estetickej medicíny MEDICAL MKP. Len málo pracovísk na Slovensku dokáže správne používať tieto materiály. V rámci výplní aplikujeme v našej praxi hlavne biostimulačné materiály s výrazným liftingovým efektom, ktoré vrátia tvári jej pôvodné kontúry. Preto ich nazývame aj „tekuté nite“. Aby sme do svojej tváre investovali zmysluplne, je dôležité správne vyhodnotenie a výber vhodnej metódy, ktorá vedie k dosiahnutiu želaného vzhľadu.

Pohľadu bez vrások odolá málokto

Pôsobiť nádherne s make-upom aj bez neho sa dá, žiada si to však výraznejší záujem o starostlivosť o pokožku v okolí očí. Prejav starnutia kože sa v počiatočných štádiách a pri relatívne mladom veku, 30 až 45 rokov, ešte dá korigovať s pomocou botulotoxínu. Ten navyše dokáže podmieniť aj zmenu v konfigurácii obočia a viditeľnému rozjasneniu očného okolia. Čo však v prípade, že už máte viac ako 50 rokov a vaša koža je neúprosne poznačená vonkajšími vplyvmi? Botulotoxínom by sa problém mohol ešte zhoršiť, preto v MEDICAL MKP odporúčame aplikáciu výplní, ktoré dokážu obnoviť vzhľad ochabnutej pokožky a zbaviť vás starosti v tmavými škvrnami či kruhmi pod očami.

Či už pozorujete na svojej tvári prvé prejavy starnutia pleti, alebo vás vrásky trápia už niekoľko rokov, pamätajte na to, že akýkoľvek problém je možné vhodnou metódou eliminovať. Prestaňte si teda kvôli vráskam spôsobovať ďalšie. Informujte sa o možnostiach procedúr a objednajte sa na osobnú konzultáciu v našom centre laserovej a estetickej medicíny MEDICAL MKP.