Vlasová mezoterapia: Nasaďte si opäť korunku krásy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. Každý sa rád popýši hustými, zdravými vlasmi, ktoré ho robia atraktívnejším. Čo však v prípade, ak vám vaša korunka krásy začne padať z hlavy?

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov

Na úvod je treba povedať, že vypadávanie vlasov je v podstate prirodzené. Človeku vypadne v priemere 50 – 100 vlasov denne, čím je zabezpečená akási rastová rovnováha. Problém však nastáva vtedy, ak sa vypadávanie vlasov takpovediac vymkne spod kontroly. Vlasy sú oslabené, krehké, končeky rozštiepené a vypadávanie nekontrolovateľné. Príčin, prečo sa vaše vlasy rozhodli takýmto spôsobom protestovať, môže byť pritom niekoľko…

Včera, zajtra a aj dnes – jednoducho stres. Tento neduh súčasnosti má obrovský vplyv na naše zdravie a odráža sa tým pádom aj na našej vonkajšej kráse – výsledkom je zhoršená pleť, oslabená imunita a tým pádom aj zhoršená kvalita vlasov. S oslabenou imunitou pritom veľmi úzko súvisí aj nedostatok vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre správny rast vlasov. Vašej korune krásy vedia zasadiť úder pod pás aj hormonálne zmeny, najmä zvýšená hladina mužského hormónu androgénu. Neblahé stopy na vašich vlasoch môže zanechať aj nesprávna starostlivosť (napríklad časté žehlenie vlasov, absencia používania výživných prípravkov, atď…)

Vlasová mezoterapia ako liek

Čo je to vlastne vlasová mezoterapia? Za týmto tajuplným označením sa skrýva neinvazívny kozmetický zákrok, ktorý na prírodnej báze účinne zabraňuje vypadávaniu vlasov tak u žien, ako aj mužov, zlepšuje kvalitu vlasov, dodáva im výživu a obnovuje lesk. Za pomoci jemných ihličiek je do pokožky hlavy vpichovaný koktejl enzýmov, vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktorý  regeneruje bunky kože a zároveň aj vlasové folikuly.

Nemusíte sa báť, táto procedúra je takmer bezbolestná a nanajvýš šetrná k pokožke i vlasom. Priamo po aplikácii síce môžete pozorovať jemné začervenanie pokožky, v ojedinelých prípadoch mierny opuch, no tieto prejavy zakrátko vymiznú.  Bezprostredne po absolvovaní mezoterapie by ste sa  mali vyhnúť nadmernému slnečnému žiareniu, soláriu, kúpaniu, či saune.

Dobrou správou je, že už po prvom, resp. druhom sedení môžete pozorovať zlepšenie stavu. Pamätajte však, že na to, aby bola liečba mezoterapiou dlhodobo účinná, je potrebné absolvovať viacero ošetrení. Ich presný počet a intenzitu pritom určí lekár na základe osobnej konzultácie. Ak aj vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, zlá kvalita vlasov alebo nedostatočne vyživované, suché vlasy bez lesku neváhajte a dohodnite si konzultáciu s niektorým z našich lekárov, teraz za mimoriadne zvýhodnenú jarnú cenu!