Viete, čo ohrozuje krásu vašich vlasov?
Základom je správna starostlivosť o vlasy
Mnoho žien, v snahe vyzerať čo najlepšie, podlieha syndrómu častého umývanie vlasov. Samozrejme, že žiadna z nás nechce chodiť po svete s mastnými vlasmi plnými nečistôt, no treba myslieť na fakt, že čím častejšie ich budeme umývať, tým viac sa nám budú mastiť. Nesmierne dôležitým je aj správny druh kozmetiky, ktorú na vlasy používame. Netreba sa preto spoliehať na komerciu a aktuálne trendy, ale zvoliť si taký druh prípravku, ktorý najviac vyhovuje charakteru nášho vlasu (suché, mastné, s lupinami, rozštiepené, atď.). Podstatným ukazovateľom je aj zloženie vlasových prípravkoch – vyhnúť by sme sa mali prípravkom s obsahom sulfátov, ftalátov a parabénov, ktoré zdraviu našej pokožky a vlasov rozhodne neprospievajú. Vhodný výber kozmetických prípravkov by mal ísť ruka v ruke s jeho správnym použitím. Zatiaľ čo šampón je určený na „celoplošnú“ aplikáciu, balzam na ošetrenie rozštiepených vlasov by sme mali používať iba na končeky.
Horúce prešľapy na našich vlasoch
Nielen časté umývanie, ale i prílišné fénovanie, či žehlenie je nepriateľom zdravých a krásnych vlasov. Vplyvom horúceho vzduchu sa totiž naše vlasy vysúšajú, oslabujú a následne lámu. Pokúsme sa preto našich „horúcich pomocníkov“ využívať čo najmenej, vlasy nechať voľne preschnúť a žehliť ich na nižších teplotách. Nezabudnime, že žehliť by sme si mali vlasy až keď sú úplne suché! Spálenie pritom nie je jediná rana, ktorú môžeme vlasom uštedriť. K mechanickým poškodeniam vlasov častokrát dochádza aj v dôsledku častého a nešetrného farbenia. Aj tu je nesmierne dôležité voliť prípravky, ktoré budú prívetivé k zdraviu našich vlasov, a to nielen v rámci samotnej farbiacej zmesi, ale i následnej starostlivosti po farbení. Vhodné sú najmä výživné balzamy a masky s obsahom arganového, jojobového, či kokosové oleja, ktkoré vlasom dodajú stratenú vitalitu, pevnosť a lesk.
Účesy, ach, tie účesy
Podceňovať by sme nemali ani samotnú manipuláciu s vlasmi. Česanie je síce pre mnohé z nás automatickou záležitosťou, no aj tu môžeme narobiť veľa chýb. Základom je používať správny hrebeň, resp. kefu, ktorú budeme pravidelne očisťovať od zbytkov vlasov a nečistôt. Ani s frekvenciou česania by sme to však nemali preháňať. Nakoľko každé česanie je mechanickým zásahom do našej koruny krásy, malo by byť veľmi šetrné – vlasy nečešme nasilu, postupujme jemne od končekov smerom až k pokožke hlavy. Rozhodnutie, aký účes si zvolíme, by malo byť podmienené aj kondíciou našich vlasov. Ak nám vlasy nadmerne vypadávajú, a teda sú výrazne oslabené, nemali by sme to veľmi preháňať s výčeskami a úzko stiahnutým copom. Takéto typy účesov napínajú pokožku hlavy, namáhajú korienky a oslabujú ich stabilitu.
Aj vaše vlasy vykazujú stav podlomeného zdravia – sú príliš suché, rozštiepené, či nadmerne vypadávajú? Nenechávajte nič na náhodu a zverte sa do rúk odborníkov v Medical MKP.
Vyskúšajte našu revolučnú metódu zvanú „Vlasová mezoterapia“, ktorá dodá vašim vlasom výživný koktejl aminokyselín, vitamínov a minerálov. Zákrok znižuje vypadávanie vlasov, zlepší mikrocirkuláciu v pokožke a posilní kvalitu vlasov. Vlasy budú vyzerať vitálnejšie a zdravšie.