Doktorka Chovancová odporúča: Účinné odstránenie neželaných chĺpkov jedine laserom GentleLase

Odstránenie neželaného ochlpenia môže byť niekedy bolestivé a absolútne neefektívne, nie však v prípade profesionálnych dermatologických postupov. Cesta k hladkej a jemnej pokožke nemusí byť bolestivá a zdĺhavá. Ako na to?  

Certifikovaná technológia pre bezkonkurenčné výsledky

,,Mnohé medicínske centrá zvyčajne pracujú s jedným prístrojom použiteľným “na všetko” – aj na epiláciu, na cievky, na pigmentové škvrny a podobne.” hovorí MUDr. Zuzana Chovancová, špecialistka v oblasti laserovej dermatológie. V Medical MKP je používaný laser Candela GentleLASE, ktorý je výhradne špecializovaný na epiláciu. Tento laser patrí k najkvalitnejším vo svojej triede, preto je často využívaná poprednými svetovými pracoviskami.  Candela GentleLase pracuje s vysokou laserovou energiou, s ktorou môže pracovať len profesionálny lekár. V inom prípade by mohlo dôjsť k popáleniu pokožky, či iným zraneniam.

V mnohých kozmetických centrách je používaná technológia Intenzívneho pulzného svetla, ktorá pracuje s nižšou intenzitou laserového svetla. V tomto prípade platí – čím slabší laser, tým menej intenzívnejší účinok.

,,Na rozdiel od techniky Intenzívneho pulzného svetla (IPL) laser používaný v Medical MKP pracuje s laserovou energiou, ktorá je zameraná len na cibuľku chĺpku,” doktorka dodáva, že vďaka technike dvojitého filtrovania laserovej energie sú výsledky epilácie prístrojom GentleLASE konzistentnejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie.

Kompletná liečba je nielen rýchla, ale aj lacnejšia  

,,Bezpochyby jednou z najväčších výhod laserovej epilácie GentleLase je rýchlosť samotného zákroku,”  uvádza doktorka Chovancová. Americká technológia laseru je navrhnutá tak, aby zamerala cibuľky chĺpkov na väčšej ploche. Každý pulz prechádza tkanivom rýchlosťou svetla, a teda netrvá viac ako sekundu. ,,Ak sa chcete zbaviť ochlpenia bezbolestne a účinne, rozhodnutie absolvovať sedenia je v tomto prípade tým najlepším,” odporúča doktorka Chovancová.

,,Na laserovú epiláciu je potrebné dívať sa ako na celok zákrokov, ktorých výsledkom je dlhodobo hladká pokožka,” vysvetľuje  MUDr. Chovancová, ,,v konečnom dôsledku, sú náklady na holiace prostriedky, domáce epilačné zariadenia či voskové pásiky, oveľa vyššie, ako investícia do profesionálneho zákroku.”

Nulové vedľajšie účinky, len hladká pokožka

Svojpomocné epilačné prostriedky sú väčšinou sprevádzané množstvom neželaných vedľajších účinkov: ,,Ak je pre odstránenie ochlpenia používaná menej kvalitná technológia prípadne voľne dostupné prostriedky, výsledný efekt je často podmienený rizikom neželaných komplikácií. Môže vzniknúť nadmerný opuch, dlhodobé začervenanie, ale aj trvalé zmeny pigmentácie či popáleniny alebo jazvy,” uvádza doktorka Chovancová.

Epilácia laserovým prístrojom GentleLase od certifikovaného lekára nemá vedľajšie účinky: “Po jednotlivých zákrokoch sa nemusíte báť, že chĺpky budú zarastať pod pokožku. Laser ich cibuľky spáli a ak sa vrátia, chĺpky sú rapídne oslabené.” Rovnako už nemusíte znovu prežívať bolesť pri voskovaní, či depilácii domácimi prístrojmi.

Spôsobov ako sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia je mnoho, avšak výsledok nemusí byť vždy podľa vašich predstáv. Po absolvovaní bezbolestných a rýchlych zákrokov laserovej epilácie GentleLase u nás v Medical MKP už nemusíte riešiť opätovný rast ochlpenia, či zarastajúce chĺpky. A z hladkej pokožky sa tak môžete tešiť každý deň.

 

Objednajte sa na prvý zákrok už dnes. Nájdete nás v Nitre i v Trnave.