Trápia vás strie? Odstráňte ich nadobro a bez bolesti

Strie vôbec nie sú len tehotenský problém. Nepekné jazvy na koži totiž podľa mnohých prieskumov trápia viac ako 75% žien na svete a až 23% mužov.

Prečo strie vznikajú?

Koža je najväčší a najelastickejší orgán ľudského tela. Napriek svojej flexibilite však môžu nastať situácie, kedy sa pokožka rýchlo roztiahne spojivové tkanivá sa vtedy prelomia, naruší sa produkcia kolagénu a pokožka sa “potrhá”.

Tieto jazvičky však nepostihujú len tehotné ženy. Dôvodom ich vzniku môže byť puberta, hormonálne zmeny, či prudký nárast váhy. V inom prípade za to môžu aj gény, či nárast svalovej hmoty pri cvičení.

Najjednoduchšie sa strie odstraňujú v začiatkoch

V začiatkoch kedy sú strie ružové je odstránenie strií laserom oveľa jednoduchšie. V Medical MKP pre zečervenané strie používame tzv. farbivový laser. Ten reaguje na výraznejšie ružové cievky, ktoré spôsobujú začervenanie.

Laser vás zbaví strií nadobro

Ak chcete strie odstrániť nadobro, krémy a oleje nebudú stačiť. Vyblednuté až striebristé strie odstráni frakčný laser. Táto procedúra, namiesto invazívneho odstraňovania poškodenej kože, funguje na princípe “zohriať a vyliečiť”. V podstate ide o jednoduchý princíp, kedy vysokoenergetické laserové svetlo plochu zohreje, čím rozbije väzby medzi poškodenými bunkami kože. Toto “poškodenie” podporuje tvorbu kolagénu, čo má na svedomí obnovenie pokožky a zmiznutie strií.

Pre želaný výsledok odporúčame absolvovať 4-5 sedení s odstupom asi 2-4 týždne. Pokožka tak má dostatok času na regeneráciu a vy tak môžete lepšie vidieť zmeny, ktoré má na svedomí laser.

Výhody

Jednoznačne najväčšou výhodou laserového odstránenia strií je jeho efektivita. Prvé zmeny sú viditeľné už po prvom týždni. Nemusíte sa báť ani vedľajších účinkov, v Medical MKP s laserom pracuje vždy len vyškolený lekár. Samotná procedúra je vo všeobecnosti bezbolestná, závisí však od prahu citlivosti konkrétneho klienta. Navyše novovytvorený kolagén dodáva pokožke vypnutý a jemný vzhľad bez bolestivých peelingov, či predraženej kozmetiky.

Prevencia je dôležitá

Existuje množstvo krémov, či telových mliek, ktorých zloženie naznačuje priaznivé účinky pri boji proti striám. Ak ste voči ich účinkom skeptickí, vsaďte na prírodné domáce kúry. Dočítate sa o cukrových peelingoch, masiek z kokosového olej a samozrejme aloe vera. Dôležité je taktiež prijímať dostatok vitamínov, vyživovať pokožku a chrániť ju pred slnkom.

Strie sú pre mnohé ženy skutočnou nepríjemnosťou. Informujte sa o možnostiach ich odstránenia u našich atestovaných lekárov a užívajte si hladkú pokožku bez jaziev nielen počas leta.