Tipy proti celulitíde

Trápi vás celulitída? Nebojte sa, nie ste sama. S celulitídou bojujú nielen ženy s nadváhou, ale aj tie, ktoré nemajú žiadne kilo navyše. Najčastejšie je viditeľná na zadku a stehnách, čo v lete zabraňuje mnohým ženám dať si kraťase či krátku sukňu.

Aj keď je genetická, väčší vplyv na jej vzhľad má váš životný štýl. Leto sa blíži a preto je najvhodnejší čas dať pomarančovej koži zbohom. Prečítajte si pár tipov, ktoré vám pomôžu redukovať tohto strašiaka.

Beautiful womans Body. In Fist fight vs cellulite

Vyvážená strava

Bez stravy to samozrejme nepôjde. Môžete cvičiť koľko chcete, ak neupravíte jedálniček a budete zbytočne prijímať rafinované a tučné jedlá, celulitídy ani tuku sa nezbavíte. Proti celulitíde sú účinné potraviny, ktoré obsahujú lecitín. Taktiež strava s vysokým obsahom antioxidantov – vitamínov A, C a E, a selén, mangán, zinok a meď – môže pomôcť, aby sa zabránilo poškodeniu buniek, ktoré vedú k obávaným jamkám.

Voda

Nezdravý životný štýl hromadí toxíny v tele a spôsobuje celulitídu. Voda udržuje pokožku hydratovanú, mladistvú a sviežu. Ak budete piť dostatočne veľa vody, poďakuje sa vám nie len tvár ale celé telo. Ak vám náhodou nechutí čistá voda, oszviežte si ju plátkom citrónu.

 

canstockphoto11097434

Bielkoviny a proteín

Proteín a bielkoviny v prvom rade spevňujú svaly, čím sa posilňuje produkcia kolagénu a elastínu. Pridajte do svojho jedálnička chudé mäso, proteín či orechy, kilá pôjdu dole. Nezabúdajte však na pohyb.

Antioxidanty a vláknina

Ako sme vyššie spomínali, celulitída je spôsobená nahromadením toxínov. Ovocie a zelenina s vysokým obsahom antioxidantov sú najlepší spôsob, ako poraziť tieto toxíny z vnútra.

V tomto prípade by ste mali siahnúť po zeleri, pomarančoch, grepe, broskyniach či slivkách, ktoré majú nízky obsah prírodného cukru a vysoký obsah vlákniny.

 

 

Spôsobov, ako VIDITEĽNE zmierniť celulitídu je mnoho. Tipmi, ktoré sme písali vyššie a ich kombináciou s našimi letnými akciami dosiahnete ten najlepší efekt.