Strašiak menom celulitída vás už nemusí strašiť

Celulitída – azda jedno z najhorších slov v ženskom slovníku. Nevábna, hrboľatá pokožka s efektom pomarančovej kôry, ktorá už zrazila k zemi nejedno sebavedomie. Je pritom úplne jedno, či ste pasívny domased alebo aktívna športovkyňa, celulitída sa, žiaľ, môže týkať každej z nás. Ako proti nej účinne bojovať? 

Základom je správna životospráva 

Internet je plný „zaručených“ rád, ako s celulitídou bojovať, či dokonca sa jej zbaviť. Sú však tieto informácie skutočne relevantné a fungujú v praxi? Ak by sme sa mali baviť o úplnom odstránení celulitídy, máme pre vás zlú správu. Definitívne odstránenie celulitídy, žiaľ, nie je možné. Avšak, možno ju výrazným spôsobom eliminovať. Stačí, ak na tento neľahký boj zvolíte tie správne zbrane. Alfou a omegou by mala byť zdravá životospráva, tzn. vyvážená, na antioxidanty bohatá strava, dostatočný pitný režim a v neposlednom rade pravidelný pohyb. Najmä, pokiaľ máte sedavý typ zamestnania a počas dňa ste natoľko vyťažená, že si mnohokrát ani nespomeniete na čas raňajok, obeda, či večere. Opačným prípadom a zároveň problémom je, ak na jedlo myslíte až priveľmi často (a nezostanete len pri myšlienkach). Jedlo bohaté na tuky a sacharidy, v kombinácii s absentujúcim pohybom, totiž možno považovať za ideálny spúšťač celulitídy. 

Zázrak menom karboxyterapia

Vy sa však racionálne stravujete aj pravidelne športujete. Používate drahé anticelulitídne krémy a telové mlieka, ktorými si postihnuté oblasti pravidelne masírujete, no napriek tomu máte pocit, že v boji s celulitídou stále prehrávate? Nezúfajte, máme pre vás riešenie. Už ste počuli o metóde zvanej karboxyterapia? Jedná sa o aplikáciu CO2 do podkožného tkaniva za pomoci veľmi tenkej, až mikroskopickej ihly. Vpich je takmer nebadateľný a celkový zákrok možno označiť za bezbolestný. Oxid uhličitý účinne prekrvuje tkanivá a zlepšuje ich metabolizmus, čím odbúrava z tela nahromadený tuk a škodlivé látky. Tkanivá navyše účinným spôsobom regeneruje, preto je karboxyterapia mimoriadne odporúčaná nielen v boji s celulitídou, ale aj v prevencii proti nej. Vďaka spomínaným regeneračným účinkom je vhodná aj pri liečbe strií a ochabnutej pokožke. 

Nalaďte sa na správne akustické vlny – AWT

Ďalšou, veľmi účinnou neinvazívnou metódou v boji proti celulitíde, je liečba pomocou tzv. akustických vĺn AWT. Jedná sa o modernú metódu, ktorá zlepšuje nepriaznivý stav celulitídy, strií a ochabnutej pokožky pomocou rázových vĺn. Sľubujeme, aj tento zákrok je bezbolestný. Efekt rázových vĺn spočíva v ich schopnosti uvoľniť a spružiť podkožné tkanivo, podporiť tvorbu kolagénu, spevniť pokožku a rozpustiť tukové bunky. Kombinácia týchto zázračných účinkov dokáže pôsobiť liečebne nielen v čase, keď už s ochabnutou pokožkou a celulitídou bojujeme, ale aj preventívne, aby sme sa týmto problémom v budúcnosti vyhli. Akustické vlny majú navyše pozitívny účinok na mikrocirkuláciu tkanív, ich výživu a lymfatický odtok. Metódu preto môžeme využiť najmä na problematické oblasti zadku, bedier, stehien, ako aj horných časti rúk.