Rejuvenizačné estetické výkony

Na našom pracovisku používame výhradne prirodzené spôsoby omladenia tváre a pokožky. Prečo sú prirodzené spôsoby výhodnejšie? Rokmi vyskúšané klasické i nové moderné metódy nabudia regeneračné procesy v bunkách kože a podkožia. Zobudia k produkcii vlastné bunky, ktoré s pribúdajúcim vekom zaspávajú. Tým sa znižuje produkcia kolagénu, elastínu, kyseliny hyalurónovej a ďalších faktorov potrebných k omladeniu a vypnutiu pokožky. Že to výborne funguje, máme zdokumentované na stovkách a stovkách našich klientok.

Často dostávam otázku od našich klientok, ale aj klientov, pretože na estetické výkony sa čoraz viacej objednávajú aj muži: „Dá sa to, čo ste mi robili, kombinovať s iným výkonom? Neuškodí mi to? Alebo nezruším efekt tohto prvého výkonu tým, že si dám urobiť ešte niečo iné?“

Môžem vás ubezpečiť, že je to práve naopak. Správna kombinácia viacerých estetických výkonov umocní a výrazne zlepší výsledný efekt. Najlepšie to účinkuje práve u takých estetických procedúr, ktoré sú prirodzené, pretože sa zameriavajú na prirodzené regeneračné pochody v organizme. Každý výkon, zameraný na stimuláciu takýchto prirodzených regeneračných pochodov, keď sa vhodne skombinuje s ďalšími procedúrami, je veľmi dobrou investíciou. V čom je to tajomstvo?

Regenerácia a omladenie tkanív je zložitý komplexný proces. Mnohé výkony sú zamerané len na jednotlivé zložky tohto procesu. Niektoré pridajú hydratáciu, niektoré objem v medzibunkovom priestore, ďalšie stimulujú produkciu rôznych rastových faktorov, niektoré zasahujú svojím účinkom na rôznych úrovniach regeneračnej kaskády. Výsledným efektom kombinácie je spoločný podiel na vypnutí pokožky a omladení tváre a rôznych iných oblastí.

Ktoré kombinácie estetických výkonov sú najúčinnejšie?

Určite je to individuálne a závisí to od stavu tkanív a rozsahu zmien u konkrétneho jednotlivca. V zásade sa ukazuje, že kombinácia invazívnejších metód je účinnejšia. Z nášho pohľadu sa nám najviac osvedčila kombinácia laserových výkonov alla aplikácia bio stimulačných výplňových materiálov ale aj aplikácia kyseliny hyalurónovej injektorom /tzv. Vital injector/. Z bio stimulačných výplňových materiálov uprednostňujeme najkvalitnejšie druhy kyseliny hyalurónovej ako je Restylane Lyft a Restylane Vital ale i novinka Modelha. Vysoký bio stimulačný účinok má aj hydroxylapatit (Crystalys / Radiesse) a polycaprolactón (Ellansé). Hviezdou v bio stimulácii je aplikácia kyseliny polymliečnej, tzv. SCULPTRA. Táto najlepšie účinkuje až v určitej fáze rejuvenizačného procesu, ale na našom pracovisku ju už roky používame veľmi často.

Tohto roku spúšťame prevratnú novinku – je ňou aplikácia extraktu z kmeňových buniek allstem. Metóda nás veľmi oslovila, preto sme sa rozhodli zaradiť ju do nášho beztak širokého spektra omladzovacích metód, aby bola rejuvenizácia tváre, krku, dekoltu ale aj pokožky rúk ešte účinnejšia.

Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov, ktorí vám ochotne poradia najvhodnejšie kombinácie metód a spolu tak dosiahneme váš sen o krásnej, zdravej a dokonalej pokožke.

MUDr. Peter Pleva – vedúci lekár pracovného tímu MEDICAL MKP