Prvýkrát na laserovú epiláciu? Nepodceňte tieto veci

Laserová epilácia je neinvazívnym a bezbolestným zákrokom, ktorý môže podstúpiť každý.  V Medical MKP máme s týmto typom zákroku bohaté skúsenosti. Ročne totiž prevedieme viac ako  1 200 zákrokov permanentnej redukcie ochlpenia v rôznych partiách, vďaka čomu vieme zaručiť spokojnosť s výsledkami. Zvažujete laserovú epiláciu? Nepodceňtne nasledovné veci:

Kedy je najvhodnejší čas pre laserovú epiláciu?

Hoci o epilácii uvažujeme najmä v lete, ideálne ročné obdobie pre tento zákrok je počas zimy a začiatkom jari. Opálená pokožka je tmavšia, preto absorbuje viac laserovej energie, čo môže viesť k popáleniu pokožky. Preto odporúčame začať so sedeniami až začiatkom októbra. Pokožka je vtedy najbledšia a laser dokáže účinnejšie zamerať tmavú cibuľku chĺpku. Navyše ak začnete už v zime prípadne na jar, máte dosť času na odstránenie ochlpenia ešte pred príchodom leta.

Prečo je potrebné absolvovať viac sedení?

Aby boli účinky epilácie skutočne viditeľné, je potrebné epiláciu pravidelne opakovať – vtedy chĺpky nemajú čas na kompletnú regeneráciu. To, ako rýchlo znovu začnú rásť, je u každého klienta individuálne, no priemerná doba medzi sedeniami je asi 5 týždňov. V Medical MKP odporúčame preto absolvovať vždy minimálne 5 – 7 sedení počas prvého roka.

Ako sa pripraviť na laserovú epiláciu?

Oblasti, z ktorých chcete odstrániť ochlpenie, pred zákrokom nedepilujte, nevoskujte ani netrhajte minimálne 6 týždňov pred zákrokom. Chĺpky môžete pristrihnúť alebo oholiť. Prečo? Laser preniká priamo do tkaniva, kde pôsobí na korienky chĺpku. Ak tam korienok nie je, laser nemá čo zamerať.

Na základe našich skúseností odporúčame vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu po dobu asi 4 týždňov pred i po zákroku. Ak po zákroku musíte ísť na slnko aplikujte na ošetrované miesto ochranný krém s faktorom 50+.

Je epilácia laserom bolestivá?

Citlivosť na pôsobenie laseru závisí od prahu bolesti klienta. Vo všeobecnosti platí, že zákrok je takmer bezbolestný. Na ošetrovanej ploche môžete pociťovať jemné štipkanie. Technológia GentleLase, používaná v Medical MKP, pri pôsobení lasera aplikuje na ošetrovanú oblasť chladiaci gél, ktorý eliminuje pálenie alebo bolesť.

Zákroku sa vôbec nemusíte obávať. Lekár pred zákrokom aplikuje niekoľko skúšobných pulzov, aby ste vedeli, čo očakávať. Ak ste však citlivejší, pol hodiny pred zákrokom je možné na menšiu plochu aplikovať anesteziologický gél. 

Ako dlho trvá jedno sedenie?

V porovnaní s domácim odstraňovaním chĺpkov vás laserová epilácia zbaví ochlpenia nielen účinnejšie, ale aj rýchlejšie. Dĺžka jednotlivých sedení závisí od viacerých faktorov. Najdôležitejšia je veľkosť ošetrovanej plochy – v prípade podpazušia zákrok netrvá viac ako 2 minúty. Väčšie plochy, ako nohy, stehná, či chrbát si vyžadujú väčšiu pozornosť. V tomto prípade je dĺžka sedenia individuálna.

Kedy sa epilácia laserom neodporúča?

Epiláciu neodporúčame prevádzať v prípade, ak je pokožka príliš opálená. Keďže laser reaguje na tmavú farbu, naši lekári ho neaplikujú na miesta s tetovaniami. Laser totiž reaguje na farbu tetovania, čo by mohlo pokožku popáliť. Rovnako to platí aj v prípade permanentného make-upu.

V Medical MKP je pre nás prvoradá bezpečnosť a spokojnosť našich klientov. Pred každou epiláciou je klient oboznámený s kompletným procesom aj očakávanými výsledkami. Rovnako priamo pred zákrokom každý absolvuje vstupnú konzultáciu, kde lekár vyhodnotí a pripraví zákrok na mieru.