Prirodzene a bez skalpela: Vylepšenie poklesu viečok

Korekcia kyselinou hyaluronovou je zaujímavý spôsob riešenia niektorých estetických problémov, medzi ktoré patria aj poklesnuté viečka.

Prečo viečka poklesli?

Pokles viečok môže mať na svedomí genetika, avšak vo väčšine prípadov je dôvod inde. ,,Prirodzeným prejavom starnutia je úbytok pôvodnej výplne, teda tukového tkaniva a kolagénu z pokožky. Predovšetkým v oblasti očí, líc a čela je nedostatok podporných tkanív najviac viditeľný,” vysvetľuje MUDr. Peter Pleva, atestovaný lekár v Medical MKP. Strata podkožného tkaniva tesne pod obočím a vznik hlbokých vrások na čele má na svedomí smutný a starší výraz inak mladej tváre. Dá sa s tým vôbec niečo robiť?

,,Každé tkanivo je schopné opäť sa zobudiť. Potrebuje len trochu pomôcť,

odpovedá doktor Pleva. ,,Odskúšaným a predovšetkým prirodzeným spôsobom ako vylepšiť smutný pohľad spôsobený poklesom viečok je kyselina hyaluronová. Táto prirodzená látka zodpovedná za stimuláciu produkcie kolagénu a ochranu všetkých prvkov kože pred vystavením voľným radikálom,” definuje MUDr. Pleva. Kyselina hyaluronová tiež prispieva k hydrodynamike tkaniva – je zodpovedná za množstvo vody viazanej v koži, čo z nej robí ideálny hydratačný faktor.

aplikacia kyseliny hyaluronovej pre zlepsenie poklesu viecok

Tak ako v prípade neinvazívnej korekcie nosa aj pri poklese viečok pracujeme s kyselinou hyaluronovou. ,,Aplikuje sa do oblasti obočia a očí, čím sa pridáme chýbajúci materiál priamo do miesta poklesu. Z vlastnej skúsenosti odporúčam klientkám pridať malé množstvo kyseliny aj do oblasti glabely, čím pomôžeme rozjasniť pohľad a zároveň trochu vylepšiť vzhľad trvalých vrások na čele,” opisuje zákrok MUDr. Peter Pleva.

Aké výsledky možno očakávať?

,,Po absolvovaní všetkých potrebných sedení je pokles viditeľne menší, u mladších klientiek je dokonca možné pokles úplne odstrániť,” hovorí doktor Pleva. Pokožka nad aj pod obočím je opäť vyplnená, pružná a zároveň vyživená. Horné viečko je sa vráti do pôvodného tvaru, čo dodáva tvári svieži a mladistvý vzhľad. ,,Prirodzená vlastnosť kyseliny hyaluronovej je postupne absorbovať vodu a zvyšovať jej objem, takže objemový výsledok injekcie je viditeľný aj mnoho týždňov po liečbe,” dodáva doktor Pleva, ktorý má s účinkami kyseliny hyaluronovej vyše 15 ročné skúsenosti.

Dôležité je však dodať, že v prípade potreby veľkej korekcie je potrebné absolvovať viacero sedení a vyzbrojiť sa potrebnou dávkou trpezlivosti. Ak sa rozhodnete absolvovať túto menej nebezpečnú cestu, konečný výsledok je takmer taký, ako po operácii. Častokrát ešte lepší.

Pre akú vekovú kategóriu je vhodný tento zákrok?

Tento zákrok nie je vekovo ohraničený. Je však nepísaným pravidlom, že akýkoľvek zákrok s kyselinou hyaluronovou funguje rýchlejšie a lepšie u mladších vekových kategórií, kým pokožka disponuje vlastnými zásobami kolagénu a prirodzenej výplne. ,,Máme skúsenosti aj s klientkami vo veku 55 rokov, u ktorých sme zaznamenali výrazné zlepšenie poklesu viečok. Samotný výsledok však závisí od stavu, v akom sa poklesnuté viečka nachádzajú,” odpovedá MUDr. Pleva.

Koľko sedení je potrebných, aby bol výsledok viditeľný?

,,Počet sedení aj dĺžka liečby poklesu viečok je individuálna. Pred každým zákrokom absolvujeme s klientkami konzultáciu, kde na základe toho, ako viečka vyzerajú stanovíme nasledujúci postup celej procedúry,” objasňuje MUDr. Pleva. U mladších ročníkov je to vždy jednoduchšie, celkový zákrok je menej náročný z finančného i časového hľadiska.

Aj u starších klientiek je možné dosiahnuť výsledky, ktoré prekvapia. ,,Avšak je potrebné pripraviť sa na dlhšiu cestu, pretože tkanivám po 55ke trvá dlhšie kým sa prebudia. Po treťom sedení uvidíte drobné zlepšenia, no netreba sa zľaknúť ak to nebude zmena, ktorá vás presvedčí,” vysvetľuje doktor Pleva.  

V konečnom dôsledku je výsledok všetkých sedení dlhotrvajúci a pre mnohé klientky aj prekvapujúci. V Medical MKP zastávame názor, že ak je možné akýkoľvek kozmetický problém riešiť neinvazívne s pomocou prirodzených materiálov, dlhšia cesta rozhodne stojí za to. A to najmä zo zdravotných dôvodov. Preto ak je pokles viečok niečím, čo trápi aj vás, nebojte sa nás kontaktovať.

Máte ďalšie otázky o výplňových materiáloch, našich lekároch alebo zákrokoch? Navštívte náš magazín alebo nás kontaktujte mailom, či prostredníctvom Facebooku. Radi vám zodpovieme všetky otázky.