Na našom pracovisku sme v posledných desiatich rokoch vytvorili komplexný, moderný a funkčný systém na odstránenie kŕčových žíl. Základom úspechu sú naše dlhoročné skúsenosti a najmodernejšie spôsoby liečby, pričom základným pilierom je kvalitná sonografická diagnostika, ktorú vykonávame na našom pracovisku.

Kŕčové žily vznikajú preplňovaním povrchových /podkožných/ žíl cez spojky s hlbokým žilovým systémom. Tieto spojky normálne nájdeme u každého človeka. Ak správne fungujú, krv z dolných končatín normálne odtečie. V prípade, že tieto spojky dobre „netesnia“, prepúšťajú krvný tok do povrchových žíl.Inými slovami, krv z končatín správne neodtečie, ale dostáva sa do podkožných povrchových žíl. Zároveň sa do nich prenesie tlak z hlbokých žíl, povrchové žily sa postupne rozširujú. Výsledkom sú nepekné varixy na dolných končatinách.

Sonografické vyšetrenie spočíva v zobrazení žíl dolných končatín a ich funkčného zhodnotenia pomocou ultrazvukového prístroja. Snažíme sa zobraziť povrchové žily na stehnách a predkoleniach, zobraziť prepojenia povrchových a hlbokých žíl a zistiť ich funkciu.

Sonografickým „funkčným“ vyšetrením dokážeme identifikovať miesta, kde cez nesprávne fungujúce prepojenia dochádza k preplňovaniu povrchových žíl s následným vznikom varixov. Ak vieme, kde je príčina, vieme aj zaujať správne stanovisko k liečbe a navrhnúť optimálny spôsob odstránenia kŕčových žíl. Samotné vyšetrenie trvá asi 20 minút, je absolútne neinvazívne, nebolestivé. Vyšetrujeme pacienta v ľahu, v sede i v stoji.

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

03.08.2015

7 faktov, ktoré vám ešte nikto nepovedal o celulitíde

Aj vám sa už stalo, že ste si chceli obliecť krátke mini šaty, ale zastavila vás predstava desivých pohľadov na vaše nohy? Strašiak menom celulitída trápi skoro každú z nás a najmä počas letných dní nám práve tento nepriateľ uberá na sebavedomí. V tomto článku sa dozviete o 7 faktoch, ktoré vám ešte nikto nepovedal

Čítajte viac
09.04.2015

7 tipov, ako premôcť svoje telo k rannému cvičeniu

Ste ten typ človeka, ktorý ráno vyskočí z postele plný energie a ide si zacvičiť? Ak nie, patríte k väčšiemu množstvu ľudí, ktorí si radšej pospia, presunú budík o hodinu neskôr a je po cvičení! Každý z nás je zvedavý, ako to tí ľudia dokážu. Aj pre nich to bolo spočiatku určite ťažké, ale všetko

Čítajte viac

Nezáväzná konzultácia

Po zadaní údajov vás budeme kontaktovať telefonicky.