Prístroj InBODY 230- základné vyšetrenie zloženia tela a antropometrických parametrov na princípe bioimpedancie.

V tele zhodnotí obsah telesnej vody, telesného tuku, svalovú hmotu a ich pomerné zastúpenie. telesnú hmotnosť, BMI, kvantifikuje veľkosť brušného /viscerálneho/ tuku, vyhodnotí minimálnu kalorickú potrebu – bazálny metabolizmus.

Čo všetko sa vďaka tomuto prístroju môžete o svojom tele dozvedieť?

Hmotnosť vášho tela

Presnú hmotnosť vášho tela a pomer jeho jednotlivých častí. Hmotnosť kostí, kostrového svalstva, vnútorného i podkožného tuku v jednotlivých častiach tela a zadržanej vody vo vašom tele.

Vyváženosť postavy

Vyváženosť postavy prostredníctvom presného segmentálneho určenia množstva svalstva a tuku v porovnávaných oblastiach a ich presne nameraných obvodov v cm. Využívané často po operáciách končatín, pri RHB procesoch napr.po cievnych príhodách, či po úrazoch.

Množstvo kostrového svalstva

Presné množstvo kostrového svalstva a rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách ako aj v oblasti brucha.

To ocenia najmä športovci či ľudia po operáciách a úrazoch. Počas ich rehabilitačného procesu totiž monitorujeme objektívny nárast svalovej hmoty v končatinách, resp. diagnostikujeme presnú stratu svalstva v operovanej končatine s návrhom, ako rýchlo doplniť svalovú hmotu.

Množstvo tuku v organizme

Presné množstvo podkožnéhovnútorného a orgánového tuku v organizme a jeho rozloženie v kilogramoch i percentách. Z vyšetrenia je potom zrejmé, kde je tuk uložený. Či je uložený v podkoží alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov.

Na základe toho je následne možné určiť, či prítomný tuk predstavuje len kozmetický defekt alebo aj kardiovaskulárne riziko náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení.

Množstvo zadržanej vody

Množstvo zadržanej vody v tele. Index retencie vody totiž pomáha určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tým aj skrytú hormonálnu poruchu ako napr. blížiace sa klimaktérium.

Stanoví nutričnú diagnózu

Presne stanoví tzv. nutričnú diagnózu. Určí množstvo minerálov a vápnika v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Monitorujeme aj množstvo a rozloženie proteínov a minerálov v kostiach a mimo nich. To je obzvlášť potrebné napr. v období osteoporózy, ktorá sa prejavuje u žien v období klimaktéria, ale aj u mladšej vekovej populácie vrátane mužov.

Odporučí príjem a výdaj energie

Odporučí denný príjem kalórií a celkový potrebný výdaj energie.

Objektívne zhodnotenie

Určí, koľko kilogramov svalovej hmoty či tuku je pre vás potrebné zredukovať či pribrať a objektívne zhodnotí časť tela, ktorej sa to týka.

Sumarizáciou nameraných údajov je navrhnutý optimálny stravovací a cvičebný plán podľa vypočítaného výdaja energie pri ponúknutých druhoch športu. Plán je špecifický pre každého jednotlivca a závisí od nameraných parametrov minimálnej kalorickej potreby a iných zhodnotených ukazovateľov vášho tela. Prístroj zároveň určí aj stupeň telesnej zdatnosti klienta.

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

27.11.2019

Ako sa starať o pleť počas zimy: 3 kroky k zdravšej pokožke

Chlad našej pokožke neprospieva Studený vietor, zima, mráz… Neklamné znaky počasia, že sme sa v kalendári opäť raz prehupli do chladného obdobia. Aj keď si navrstvíme naše oblečenie, určité časti tela predsa len zostanú nechránené. Najcitlivejším miestom je pritom práve naša tvár. Vplyvom počasia a zhoršených poveternostných podmienok sa začne vysúšať, dehydrovať, badať na nej šupinky, fľaky

Čítajte viac
29.10.2019

Viete, čo ohrozuje krásu vašich vlasov?

Základom je správna starostlivosť o vlasy Mnoho žien, v snahe vyzerať čo najlepšie, podlieha syndrómu častého umývanie vlasov. Samozrejme, že žiadna z nás nechce chodiť po svete s mastnými vlasmi plnými nečistôt, no treba myslieť na fakt, že čím častejšie ich budeme umývať, tým viac sa nám budú mastiť. Nesmierne dôležitým je aj správny druh kozmetiky, ktorú na

Čítajte viac
03.08.2015

7 faktov, ktoré vám ešte nikto nepovedal o celulitíde

Aj vám sa už stalo, že ste si chceli obliecť krátke mini šaty, ale zastavila vás predstava desivých pohľadov na vaše nohy? Strašiak menom celulitída trápi skoro každú z nás a najmä počas letných dní nám práve tento nepriateľ uberá na sebavedomí. V tomto článku sa dozviete o 7 faktoch, ktoré vám ešte nikto nepovedal

Čítajte viac

Nezáväzná konzultácia

Po zadaní údajov vás budeme kontaktovať telefonicky.