Cvičebný program

Maximálny komfort, profesionalitu, súkromie a individuálny prístup

Cardiofitness MEDICAL vyvinul nový spôsob cvičenia zameraný na maximálny komfort, profesionalitu, súkromie a individuálny prístup nášho personálu. Osobný tréner monitoruje priebeh celého cvičenia a zostavuje dlhodobý cvičebný program šitý priamo na vás. Našou špecialitou sú atypické cvičebné pomôcky, zamerané na cvičenie s vlastnou váhou. Každý náš klient má počas celého cvičenia k dispozícii monitor srdca ktorý zaznamenáva priebeh fyzickej aktivity, spaľovacie aeróbne a anaeróbne zóny Všetky naše priestory sú vybavené vzduchotechnikou (s výmenou a filtráciou vzduchu) a klimatizáciou, čo prináša ešte vačší pôžitok z pohybu.

V troch cvičebných miestnostiach je široká škála najnovších cvičebných pomôcok

  • špeciálne upravené fitlopty
  • gumy
  • švihadlá
  • závažia
  • balančné kruhy
  • bosu
  • pilates kruhy a iné pomôcky

pilates reformer

Kardio stroje

 • bežiace pásy
 • veslovač
 • eliptické trenažéri
 • spinningový bicykel

Regenerácia tela a ducha

Po celý čas cvičenia je Vám k dispozícii vlastná nadštandardná kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletným stolíkom. Cvičenia sú zamerané nielen na odbúravanie tuku a formovanie postavy, ale aj na relaxáciu a regeneráciu. Ponúkame Vám aj perličkový kúpeľ. Po cvičení Vás pozývame do nášho minibaru, na doplnenie stratených minerálov a vitamínov. Ponúkame Vám teplé nápoje, čerstvé šťavy, koktaily, vitamínové nápoje, energetické nápoje, doplnky výživy.

Strečing

Čo je to strečing?

Pod pojmom strečing rozumieme naťahovacie cvičenia na zlepšenie svalovej a kĺbovej pohyblivosti človeka. Toto naťahovacie cvičenie je na základe princípu: napnutie – uvoľnenie – natiahnutie svalu s výdržou obnoví ba až zlepší pohyblivosť na východiskovú úroveň.

Je veľmi dôležité ho aplikovať vždy na konci cvičenia, bez ohľadu na to o aký druh cvičenia ide. Ale samozrejme strečing môže byť aj súčasť zahriatia svalových skupín pred tréningom v posilňovni.

Pohyblivosť alebo flexibilita je schopnosť pohybovať svaly a kĺby v plnom rozsahu. Pojem strečingu označuje proces predlžovania väzivových tkanív. Strečingové cvičenia slúžia ako: prevencia svalových poranení, prevencia poškodenia kĺbov, prevencia svalového preťaženia a zlepšenia výkonnosti.

Druhy strečingu

Statický – znamená pretiahnutie svalov do krajnej polohy a ich udržanie (napr.- šnúra).
Dynamický – zahrňuje skoky, odrazy, nekoordinované a rytmické pohyby – hnacia sila pohyb tela alebo končatín, ktorých pohybová energia vedie k zvýšeniu rozsahu pohybu.
Pasívny – technika s využitím vonkajšej sily.(dopomoc)
Aktívny – prevádza sa zapojením svalov bez dopomoci.
Proprioceptívny – technika svalovej energie.

Kardio tréning

Stacionárny bicykel, stepper, bežiaci pás, eliptical, veslovanie, či iné obdoby moderných kardio strojov môžete využiť v našom zariadení na prvotné zahriate organizmu pred ľubovoľnou telesnou aktivitou, ako aj na hlavnú časť tréningu určenú najmä na spaľovanie tukov, či záverečnú kondičnú alebo vytrvalostnú časť. Zameranie tréningu záleží od vás a zvolenej intenzity, vašej pulzovej frekvencie a celkovej dĺžky trvania aktivity.

Na zahriatie postačí desať až dvadsať minút šliapania, či behania v pozvoľnom tempe. Organizmus musíte naštartovať postupne. Pokiaľ je vašim cieľom odbúranie tuku, vedzte, že v intenzívnom tempe by ste mali zotrvať minimálne tridsať minút. Len vtedy môže byť tréning na kardio stroji efektívny. Tuk sa totiž z tela začína odplavovať až po približne dvadsiatich minútach tréningu, ak ho teda chcete spáliť čo najviac, optimálnych je päťdesiat až šesťdesiat minút. Rovnako dôležitá je neustála kontrola pulzovej frekvencie, lebo práve od nej závisí množstvo spáleného tuku.

Každý tréner vám pripraví tréningový plán tak, aby bolo formovanie vašej postavy čo najefektívnejšie a najúčinnejšie. Účinkom kardia by malo byť ďalej zlepšenie fyzickej ale aj psychickej stránky. V neposlednom rade budete posilňovať kardiovaskulárny systém a imunitný systém. Týmto by sme vás chceli pozvať do nášho zariadenia kde sa na Vás teší odborné školený tím trénerov a lekárov.

Aeróbne a anaeróbne cvičenie

Aeróbne cvičenie

Aeróbny, môžeme doslovne preložiť „ za prístupu kyslíka“. Do skupiny aeróbnych pohybových aktivít patria všetky rytmické cyklicky sa opakujúce činnosti, ako napríklad veslovanie, beh, cyklistika, chôdza, aerobik. Sú to druhy vytrvalostného cvičenia, ktoré zapájajú do činnosti veľké svalové skupiny a pozitívne ovplyvňujú srdcovo-cievny systém, dýchací systém, zlepšujú vytrvalosť, pohyblivosť, koordináciu a zvyšujú svalovú silu. Aby cvičenie malo efekt, je potrebné dodržať určité zásady ako je frekvencia ( minimálne 3x do týždňa), intenzita ( 60-90% maximálnej pulzovej frekvencie), trvanie (15-60 min. danej intenzity).

Pre výpočet aeróbneho pásma používame vzorec:

 • (220 – vek) zistíte max. pulzovú frekvenciu
 • (220 – vek) * 0,6 vypočítate spodnú hranicu aer. pásma (60%)
 • (220 – vek) *0,9 vypočítate hornú hranicu aer. pásma (90%)

Anaeróbne cvičenie

Je zamerané na rozvoj sily a zväčšenie objemu svalovej hmoty. Anaeróbny tréning je krátkodobý – zaťaženie trvá niekoľko sekúnd a potom je nutná pauza. Typickým príkladom anaeróbneho cvičenia sú silové športy, ako posilňovanie. Anaeróbne cvičenie začína v pásme zaťaženia, ktoré sa pohybuje v pásme záťaže nad 80% maximálnej pulzovej frekvencie. (Presné číslo je individuálne, u trénovaných ľudí skôr vyššie.) Pri takej intenzite cvičenia už telo nedokáže privádzať do svalov kyslík v dostatočnom množstve a tak svaly pracujú takpovediac “na dlh”. Zdrojom energie pri tejto intenzite záťaže už nie sú tuky, ale cukry. – See more at: https://www.medicalmkp.sk/centrum-preventivnej-mediciny/cardiofitness-medical/aerobne-a-anaerobne-cvicenie/#sthash.nZ808XrL.dpuf

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

27.11.2019

Ako sa starať o pleť počas zimy: 3 kroky k zdravšej pokožke

Chlad našej pokožke neprospieva Studený vietor, zima, mráz… Neklamné znaky počasia, že sme sa v kalendári opäť raz prehupli do chladného obdobia. Aj keď si navrstvíme naše oblečenie, určité časti tela predsa len zostanú nechránené. Najcitlivejším miestom je pritom práve naša tvár. Vplyvom počasia a zhoršených poveternostných podmienok sa začne vysúšať, dehydrovať, badať na nej šupinky, fľaky

Čítajte viac
29.10.2019

Viete, čo ohrozuje krásu vašich vlasov?

Základom je správna starostlivosť o vlasy Mnoho žien, v snahe vyzerať čo najlepšie, podlieha syndrómu častého umývanie vlasov. Samozrejme, že žiadna z nás nechce chodiť po svete s mastnými vlasmi plnými nečistôt, no treba myslieť na fakt, že čím častejšie ich budeme umývať, tým viac sa nám budú mastiť. Nesmierne dôležitým je aj správny druh kozmetiky, ktorú na

Čítajte viac
03.08.2015

7 faktov, ktoré vám ešte nikto nepovedal o celulitíde

Aj vám sa už stalo, že ste si chceli obliecť krátke mini šaty, ale zastavila vás predstava desivých pohľadov na vaše nohy? Strašiak menom celulitída trápi skoro každú z nás a najmä počas letných dní nám práve tento nepriateľ uberá na sebavedomí. V tomto článku sa dozviete o 7 faktoch, ktoré vám ešte nikto nepovedal

Čítajte viac

Nezáväzná konzultácia

Po zadaní údajov vás budeme kontaktovať telefonicky.