NdYAG /Quanta System, Taliansko/

– vlnová dĺžka 1064nm

Prístroj NdYAG patrí k najprestížnejším laserom pre jeho vysokú účinnosť a všestrannosť použitia. Má veľmi dobrý prienik do tkanív a to do hĺbky 4 až 5 mm pod povrch kože, má vynikajúce biologické vlastnosti a v rukách skúseného lekára sa s ním dajú robiť úplné zázraky. Na našom pracovisku používame dva NdYag lasery. Oblasť využitia: fotorejuvenizácia, jazvy, kožné a podkožné žilky, odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia, onychomykóza /hubové ochorenie nechtov/.

Lipaway /Quanta System, Taliansko/

Ultrazvuková multifrekvenčná kavitácia pre neinvazívnu redukciu tuku a tvarovanie postavy.

 •  dva aplikátory
 •  preddefinované aplikačné programy pre rôzne oblasti tela
 •  ovládanie dotykovým LCD displejom 8,4″
 •  frekvencia ultrazvuku 36 – 43 kHz
 •  modulácia frekvencie rozkmitaním
 •  maximálna hustota výkonu 3 W/cm2

Účinok prístroja Lipaway

Neinvazívne odstránenie nežiaduceho tuku je veľmi žiadanou službou. Existujú rôzne, viac alebo menej účinné spôsoby. V posledných rokoch prichádzajú na trh ultrazvukové prístroje, ktoré využívajú deštrukciu tukových buniek frekvenciami vysoko-energetického ultrazvuku. Pri tejto bezbolestnej metóde sa na tukové tkanivo pôsobí špeciálnou ultrazvukovou sondou, ktorá spôsobí zničenie obalu tukovej bunky a uvoľnenie jej obsahu. Tento tuk sa potom prirodzene zrezorbuje a odstráni. Lipaway je estetický prístroj napomáhajúci zlepšeniu neestetického vzhľadu celulitídy a lokalizovanej tukovej tkane pomocou ultrazvukovej mikro masáže pokožky. Ultrazvuk sú mechanické/elastické vlny, ktorých frekvencia je vyššia než horný limit počuteľnosti ľudským uchom. K šíreniu využívajú hmotu. Umelo sa vytvárajú pomocou piezo elektrického efektu s využitím kremeňa či disku z keramické hmoty, ich interakcia s biologickým tkanivom vytvára mechanické, tepelné a chemické kavitačné efekty.  Vysokofrekvenčné terapeutické ultrazvuky (1 až 3 MHz) sú využívané dlhú dobu pre ich analgetické, defibriotické a rehabilitačné schopnosti. Bohužiaľ nedosahujú požadovaného efektu na podkožní tuk. Preto sa na lokalizované tukové tkanivo a celulitídu používajú nízkofrekvenčné ultrazvuky. Najdôležitejší zo zmieňovaných efektov ultrazvuku je však kavitačný proces vytvárajúci mikro bubliny či napomáhajúci expanzií už existujúcich. Pri určitom tlaku sa bublinky prudko zmrštia a rozbíjajú bunečnú membránu, ktorá uvoľní triglyceridy s rozkladom tukových buniek. Ultrazvukové vlny pôsobia tiež na celulitídu, čo je dôsledok chemického a tepelného efektu elastických vĺn. Dochádza k zlepšeniu cirkulácie a zvýšeniu teploty v liečenej oblasti. Oblasť využitia: neinvazívne odstránenie nežiadúceho tuku.

GentleLASE

Na epiláciu (odstránenie ochlpenia) používame alexandritový laser Gentle-LASE od popredného svetového výrobcu Candela, USA, ktorý sa stal pojmom v odstraňovaní nežiaduceho ochlpenia. Tento prístroj má taktiež skvelý účinok na mnohé pigmentové kožné zmeny a znamienka, dá a výborne použiť aj na odstraňovanie rozšírených cievok na tvári, modrých cievok na nohách ako aj liečbu červených kožných znamienok. V USA dostal tento prístroj ocenenie ako „ najlepší laser na odstránenie nežiadúceho ochlpenia“.

D-Plus /Quanta System, Taliansko/

– vlnová dĺžka 980nm

D-Plus je vnútrožilový laser s vlnovou dlžkou 980 nm. Táto vlnová dĺžka sa rokmi ukázala ako jedna z najúčinnejších na ošetrenie malých aj veľkých žíl dolných končatín. Okrem toho sa s ním výborne odstraňujú aj rôzne znamienka cievneho pôvodu, hemangiómy a niektoré druhy bradavíc, fibrómov, je aj možnosť ošetrenia rán. Možno ho použiť aj na liečbu chrápania, odstránenie mandlí a nosových mušlí. Je vybavený viacerými možnosťami nastavenia pulzu, preto je pri vysokej kvalite aj veľmi univerzálnyOblasť využitia: ošetrenie malých aj veľkých žíl dolných končatín /ako vnútrožilový laser/, odstránenie cievnych znamienok, rôznych kožných výrastkov, rozšírených cievok na tvári, liečba chrápania a chronickej nádchy.

Da Vinci Lipo /Quanta System, Taliansko/

Laserová lipolýza a laserová liposukcia.

 •  Nd:YAG pulzný laser – 1064 nm
 •  voliteľné 1064 nm a 1320 nm
 •  výkonný systém 20 W (1064 nm) 15 W (1320 nm)
 •  účinný systém pre tvarovanie postavy

V októbri roku 2007 bola americkým úradom FDA schválená laserová liposukcia ako účinná a bezpečná metóda na odstránenie nežiadúcich ložísk tuku. V USA a vo svete je táto žiadaná metóda známa pod označením SmartLipo. Okrem priameho účinku na bunky treba vyzdvihnúť hlavne účinok na kolagénové vlákna v podkoží a v pokožke. Dochádza k ich kontrakcii, vypnutiu a vyhladeniu pokožky. Tento účinok nemá žiadna z porovnateľných metód ako je napr. Liposukcia a chemická lipolýza. Najväčšou výhodou laserovej lipolýzy oproti klasickej liposukcii je stiahnutie a vynutie pokožky v ošetrenej oblasti (tzv. skin tightening). Oblasť využitia: vypnutie a vyhladenie pokožky= skin tightening v oblasti napr. tváre, dvojitej brady a pod., odstraňovanie nežiadúceho tuku na tele= laserová lipolýza.

V- Beam

Pulzný farbivový laser V- Beam od toho istého výrobcu bol pôvodne zostrojený na odstraňovanie rozsiahlych červených materských znamienok (tzv. ohňov), ktoré nereagujú na liečbu iným typom laseru. Už to svedčí o jeho skvelých vlastnostiach. V –Beam získal vysoký kredit a uznanie v laserovej medicíne pre svoju vysokú účinnosť, bezpečnosť a minimum nežiaducich účinkov. V roku 2005 taktiež dostal v USA ocenenie najlepší laser na odstraňovanie cievok na tvári. Spektrum využitia tohto mimoriadne účinného a bezpečného laseru je veľmi široké. Používame ho na fotorejuvenizáciu a na riešenie množstva ďalších kožných zmien, hlavne rozšírených cievok na tvári, nose, nohách, hemangiómov, ale aj bradavíc, jaziev a strií. Používame ho na odstránenie a zlepšenie vzhľadu jaziev a kožných zmien, spôsobených inými lasermi.

iEllios

– pracuje na princípe nanotechnológií – prenosu biosignálov do pokožky.

iEllios je revolučnou novinkou v oblasti nanotechnológií estetickej medicíny. IEllios odvráti priebeh starnutia vašich buniek a umožní Vám vyzerať ešte mladšie, a to bez nutnosti podstúpenia plastickej operácie, bolesti a zdĺhavého hojenia. IEllios nie je ani laser, ani ultrazvuk, či elektrický prístroj fungujúci na báze elektrických impulzov. IEllios je prístroj, ktorý vysiela biosignály. IEllios je prienik takzvaných nanotechnológií aj do oblasti estetickej medicíny. Ponúka omladenie bez hraníc – „vyšle bunkám príkaz“, aby sa začali regenerovať. iEllios vlastne napodobuje signál idúci z mozgu do bunky. IEllios vyšle priamo bunkám signál na tvorbu látok podieľajúcich sa na omladzovaní pokožky. Oblasť využitia: omladenie a hydratácia pokožky, modelovanie kontúr tváre.

MATISSE VT /Quanta System, Taliansko/

Neablatívny frakční laser.

 •  frakčný laser Er:Glass s vlnovou dĺžkou 1540 nm
 •  frakčná koncovka so stovkami mikrošošoviek
 •  voliteľné ďalšie vlnové dĺžky laseru – 1064, 755, 1320, nm

Er:Glass (1540 nm) frakční laser a Nd:YAG (1064 + 1320 nm) laser  Medical MKP je vybavené modernými prístrojmi renomovaných značiek, ktoré spĺňajú najnáročnejšie očakávania. Tento prístroj patrí k najväčším zdokonaleniam laserovej techniky v posledných rokoch. Rejuvenizácia frakčným laserom znamená revolúciu v rejuvenizačných technikách a poskytuje vyššiu úroveň rejuvenizácie, hlavne u ochabnutej, staršej pokožky tváre, šije a dekoltu, môže sa však robiť aj u mladších. Na rozdiel od CO2 frakčného laseru, kde je potrebných 7-14 dní na zotavenie, po ošetrení ErGlass laserom, až na ľahké začervenanie pokožky, pacient nepozoruje žiadne zmeny. Naše pracovisko začalo s frakčným ošetrením ErGlass laserom ako prvé na Slovensku už začiatkom roku 2007. Oblasť využitia: fotorejuvenizácia kože, strie, jazvy, akné.

D-ACTOR- akustické rázové vlny /AWT/ /STORZ, Švajčiarsko/

Rázová vlna pro první účinnou léčbu celulitidy s dlouhotrvajícím efektem.

 •  terapie akustickou vlnou – AWT
 •  technologie D-ACTOR
 •  volitelný V-ACTOR 1 – 35 Hz vibrační terapie
 •  ovládání dotykovým LCD displejem
 •  frekvence rázů 1-21 Hz
 •  tlak 1-5 barů / 18,5 Mpa

Terapia Akustickou Vlnou (AWT) vykonávaná radiálnym aplikátorom D-ACTOR švajčiarskej výroby, využíva intenzívne akustické vlny zavedené do tela pacienta vo forme veľmi krátkych pulzov. AWT je prvá účinná metóda s dlhotrvajúcim efektom na celulitídu stupňa I až III. Akustické vlny sa používajú v medicíne s veľkým úspechom od roku 1980 na rozbíjanie ľadvinových kameňov (ESWL) a od roku 1992 na liečenie ortopedických bolestí šliach a svalov (ESWT). V estetickej medicíne sa AWT objavili v roku 2007. Táto pokroková metóda je využívaná s rastúcim počtom žien ako preventívny zákrok obmedzujúci náchylnosť k celulitíde alebo na odstránenie či obmedzenie viditeľných príznakov celulitídy. AWT dnes predstavuje úspešný recept proti celulitíde používaný celosvetovo vo viac než 600 centrách. Výsledkom AWT je: vyhladenie kože a jej omladenie, narušenie ložísk tuku, vypnutie väzivového tkaniva a zlepšené odbúravanie tukových buniek v podkoží, zmenšenie obvodu ošetrených oblastí tela – zoštíhlenie. Oblasť využitia: spevnenie pokožky, zmenšenie obvodu ošetrovaných oblastí= zoštíhlenie, strie, prevencia a liečba celulitídy I.-III. stupňa, spevnenie a aktivácia svalového a väzivového tkaniva, aktivácia lymfatického systému.

YouLASER MT CO2 /Quanta System, Taliansko/

– kombinácia C02 /vlnová dĺžka 10 600nm/+ GaAs / vlnová dĺžka 1540nm/- umožňuje využiť jednu alebo obe vlnové dĺžky súčasne.

 •  CO2 laser – 10600 nm
 •  maximálny výkon 30 W
 •  dĺžka pulzov 50 – 20.000 us
 •  priemerom stopy laseru pri skenovaní 0,2 mm
 •  maximálna veľkosť skenu od 21×21 mm
 •  3 tvary, veľkosti a hustoty pokrytia skenovanej oblasti

Oblasť využitia: ablatívna a neablatívna fotorejuvenizácia kože, strie, jazvy, akné, odstraňovanie rôznych kožných výrastkov, hyperpigmentácia, vypnutie pokožky, zlepšenie textúry pleti, obnova produkcie kolagénu.

Gentle LASE PRO /Candela, USA/

Svetový štandard laserovej depilácie.

 •  Alexandrit laser vlnovej dĺžky 755nm
 •  nová generácia GentleLASu uvedená na trh v máji 2011
 •  koncovka so stopou priemeru 6, 8, 10, 12, 15, 18 mm
 •  nastaviteľná dĺžka pulzu 3 – 300 ms
 •  hustota výkonu až 150 J/cm2
 •  patentované Candela DCD chladenie pokožky pre maximálnu bezpečnosť a komfort pacienta
 •  najrýchlejší epilační laser so stopou až 18mm a 2 výstrelmi za sekundu
 •  vysoká profitabilita vďaka mnohostrannému využitiu

DCD systém chladenia pokožky Systém chladenia pokožky u zákrokov výkonovými lasery zásadným spôsobom určuje účinnosť zákroku, jeho bezpečnosť a opakovateľnosť výsledkov. Candelou patentované DCD (Dynamic Cooling Device) chladenie predstavuje počítačovo riadené pulzné chladenie pokožky synchronizované s výstrelmi laseru. Pacientovi prináša komfortný zákrok a maximálnu ochranu.  Na epiláciu (odstránenie ochlpenia) používame alexandritový laser Gentle-LASE PRO od popredného svetového výrobcu Candela, USA, ktorý sa stal pojmom v odstraňovaní nežiaduceho ochlpenia. V USA dostal tento prístroj ocenenie ako „ najlepší laser na odstránenie nežiadúceho ochlpenia“. Oblasť využitia: odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia, rozšírených cievok na tvári i tele, odstraňovanie pigmentových zmien kože (pehy, starecké škvrny).

New Q-PLUS*1 /Quanta System, Taliansko/

Q-spínaný laser.

 •  Nd:YAG (1064 + 532 nm) Q-spínaný laser a Nd:YAG (1064 nm) dlhý a krátky pulz
 •  Q-spínaný laser s viacerými vlnovými dĺžkami – 1064, 532, 694nm
 •  voliteľné ďalšie lasery s dlhým a krátkym pulzom – 1064, 755 nm

Oblasť využitia: odstránenie a korekcia nežiadúceho tetovania čiernej, modrej, červenej,oranžovej, fialovej a zelenej farby, odstránenie nežiadúcich pigmentácií kože, rejuvenizácia, epilácia, doplnkové žilky.

Ion Magnum

– pracuje na princípe nanotechnológií- prenosu biosignálov do tkanív.

Oblasť využitia: spevnenie pokožky tela, spevnenie svalov, redukcia nežiadúceho tuku.

Vital Injector

– injekčná aplikácia výplňových materiálov na báze kyseliny hyaluronovej

Oblasť využitia: omladenie a hydratácia pokožky, prevencia a odstraňovanie vrások.

Carboxy-pen

– injekčná aplikácia oxidu uhličitého do kože a podkožia za účelom zlepšenia mikrocirkulácie v tkanivách

Oblasť využitia: prevencia a liečba celulitídy, ochabnutej pokožky tváre a tela, vrások, strií, odbúravanie nežiadúceho tuku.

Nezáväzná konzultácia

Po zadaní údajov vás budeme kontaktovať telefonicky.