Kategórie magazínu

Prečo naša koža starne?

Náš život začíname s napätou, jemnou a hladkou pokožkou. Účinok starnutia je biologický fakt. Tak ako šedivé vlasy, aj strata pružnosti pokožky je znamenie pokročilého veku, ktoré je sprevádzané vráskami, akné a pigmentovými škvrnami. Tento fakt je spôsobený stratou kolagénu a elastínu.
Koža sa dokáže najrýchlejšie zregenerovať najmä u detí, ale rýchlosť akou sa obnovuje, sa spomaľuje vekom. Preto starnúca koža je ľahšie zraniteľná. Avšak, vek nie je jediný biologický faktor, ktorý určuje riziko kožných zmien v priebehu času.
Starnutie kože je podmienené vnútornými a vonkajšími faktormi.
Do vnútorných faktorov, ktoré ovplyvňujú proces starnutia patria genetika, nutričný stav organizmu, u žien aj hormonálne zmeny v menopauze.
Medzi vonkajšie faktory patrí životný štýl, prísun vitamínov, minerálov, bielkovín, tukov v strave, pitný režim, UV-žiarenie, alkohol, fajčenie, nedostatok spánku a fyzickej aktivity.
Starnúca koža je tenšia, suchšia, bledšia, ľahšie zraniteľná a má zníženú tvorbu vitamínu D3. Taktiež má horší prenos nutričných látok, znížené množstvo a zmeny štruktúry kolagénu a elastínu a zníženú tvorbu látok ako je napr. kyselina hyaluronová.
Metódy, ktoré vám ponúkame v Medical MKP spomaľujú jej starnutie tým, že stimulujú produkciu kolagénu, elastínu a zlepšujú hydratáciu. Tým sa stáva koža pevnejšou, pružnejšou a žiarivejšou, samozrejme mladistvejšou.