Prečo celulitída?

Modelky či športovkyne, aj ich trápi celulitída. S týmto strašiakom bojuje skoro každá z nás a najmä počas letných dní nám práve tento nepriateľ uberá na sebavedomí. Prečítajte si fakty, ktoré májú vplyv na váš vzhľad celulitídy.

 

77541ed38e08fa59254bd2ff30eaa8ea

Rýchlosť vášho metabolizmu

Mnoho žien sa riadi drastickými redukčnými diétami a obmedzuje svoj príjem na minimum. Zo začiatku ide váha rapídne dole. Avšak, neskôr sa ručička na váhe zastaví, kedy nastáva reštrikcia potravy a spomalenie metabolizmu. Ak máte pomalý metabolizmus, je pravedepodobné, že vaša celulitída je rozšírenejšia ako u ľudí s rýchlejším metabolizmom.

Drastické diéty

Ako sme spomínali vyššie, drastické diéty vám pomôžu len z krátkodobého hladiska. Takýto tip diét vám neposkytuje živiny, ktoré vaše telo potrebuje. Telo je tak dehydrované a môže strácať svalovú hmotu. Aj keď si budete myslieť, že ste schudli, schudli ste zo svalov a nie z tuku. Vaše telo tak prestane mať zdravú a hyratovanú pokožku, čo má zá následok opäť vznik celulitídy.

shutterstock_243138373-20160704182448

Život bez pohybu

Ak patríte k ľudom, ktorí ráno nasadnú do auta, celý deň sedia v práci pri počítači, odvezú sa naspäť domov a ľahnú pred televízor, mali by ste zvážiť váš životný štýl. Pravidelný pohyb a vývážená strava nie len prispievajú k redukcii celulitídy a tuku, napomôžu vám aj v rámci psychického zdravia.

Vysoké percento telesného tuku

Aj keď sme vyššie spomínali, že celulitída sa týka skoro každej ženy bez rozdielu na postavu, zníženie telesného tuku má veľký vplyv na tvorbu celulitídy.

Životný štýl

Váš životný štýl sa prejvuje nie len na vašej tvári, ale aj na vašom tele. Zvážte, ktorým smerom sa vyberiete. Stačí pár návykov, ktoré naozaj prispejú k zníženiu tuku a tvorby celulitídy. :-)

 

Doteraz neexistuje žiadny spôsob, ako sa definitívne zbaviť celulitídy. Môžete ju však VIDITEĽNE zmierniť. Tipmi, ktoré sme písali vyššie a ich kombináciou s našimi letnými akciami.