Pleť ako z titulky: Čo robiť po 30ke?

Pokožka je jediný orgán nášho tela, na ktorom sa zmeny prichádzajúce s vekom podpisujú najviditeľnejšie. Mnoho žien okolo 30ky vie, že pleť potrebuje zvýšenú starostlivosť. Ako ju udržať čo najdlhšie mladú a bez viditeľných zmien? Odpoveďou je hydratácia.

Pleť po 30ke potrebuje viac starostlivosti

Prečo? Hormonálne zmeny a prirodzený proces, ktorý mení štruktúru pleti môže za to, že sa vám na čele, okolo očí či úst môžu objaviť prvé vrásky. Taktiež mazové žľazy sú menej aktívne, preto môže byť vaša pleť suchšia ako pred tým. Rovnako je to aj so schopnosťou udržať vodu priamo v bunkách kože, pleť potrebuje viac hydratácie a vitamínov, ktoré jej pomôžu doplniť to, čo jej chýba. Nemusíte sa však báť, teraz je ten správny čas na všetky zmeny, ktoré súvisia so starostlivosťou o pleť.

Najlepšou prevenciou proti vzniku vrások je kyselina hyaluronová

Chceli by ste mať pleť vypnutú, sviežu a bez vrások okamžite? MUDr. Peter Pleva, atestovaný lekár z Medical MKP, tvrdí, že najlepšou prevenciou proti vzniku trvalých vrások je aplikovanie kyseliny priamo do buniek pleti. Prečo? Ak je pleť vypnutá jej prirodzeným materiálom, mimické vrásky nemajú priestor zarezávať sa hlbšie. Preto odporúčame takýto “doping” podať pleti už vo veku 27-35 rokov.

V Medical MKP zastávame názor, že najlepšia starostlivosť o pleť je vďaka jej prirodzenej látke – kyseline hyaluronovej. Je súčasťou pokožky, vypĺňa ju a udržuje bez vrások. Po 30ke sa časť tejto výplne vytráca, preto je dôležité ju “vrátiť späť”.

Zemňte pravidlá starostlivosti o vašu pleť

Existuje množstvo prirodzených a jednoduchých spôsobov ako udržať pleť sviežu a vitálnu. V Medical MKP hovoríme, že čím hydratovanejšia pleť je, tým mladšie pôsobí. Krémy a kozmetické prípravky však nestačia na to, aby bola pleť dostatočne hydratovaná  po dlhú dobu.

Na druhej strane mezoterapia, je neinvazívna metóda estetickej medicíny, zabezpečuje prísun aktívnych roztokov (kyselina hyaluronová, vitamíny a minerály) priamo do buniek kože. Efektom mezoterapie je pevnejšia, elastickejšia a žiarivejšia pokožka, vypnutejší vzhľad kože, ktorý spôsobuje mladší vzhľad. Prečo? Priamym aplikovaním látok do buniek kože sa stimuluje tvorba kolagénu a elastínu, odstraňujú sa z pleti voľné škodlivé radikály vďaka čomu je pleť prirodzene hydratovaná.

mezoterpia

Restylan Vital – zákrok s multifunkčným účinkom

Pleť po 30ke je pleť náchylnejšia na okolité vplyvy ako sú UV žiarenie alebo stres. Aby sa tieto faktory na vašej pleti nepodpísali, zvýšte jej ochranu. Okrem ochranných krémov či hydratačných prípravkov v Medical MKP odporúčame doplňujúcu starostlivosť stabilizovanou kyselinou hyaluronovou. Restylan Vital je neinvazívny zákrok, ktorý na rozdiel od mezoterapie, má dlhodobejší efekt – ak je kyselina hyaluronová stabilizovaná, v pokožke sa udrží až 6 mesiacov.  

Restylane Vital pleť dlhodobo hydratuje, rozjasňuje, eliminuje jemné vrásky, pokožka je pružná a výborné odráža svetlo. Okrem toho funguje ako prevencia proti vzniku trvalých vrások, pleti dodá stratený objem, vytvaruje pery a v konečnom dôsledku omladí pleť o niekoľko rokov.

Zaujíma vás viac (nielen) o tomto zákroku? Všetky potrebné informácie sa dozviete v našom magazíne, či priamo u našich lekárov.