Ošetrenie vrások, jaziev a pigmentových škvŕn nebolo nikdy jednoduchšie!

O čom sme sa na školení učili?

Workshop sme odštartovali teoretickou časťou, v rámci ktorej naši odborníci MUDr. Zuzana Chovancová, MUDr. Osama Al Khalaf a MUDr. Peter Pleva lekárom odprednášali základné charakteristiky lasera, priblížili jeho využitie v estetickej medicíne a vysvetlili základné nastavenia pre použitie. Po teórii nasledovala praktická časť s ukážkami, počas ktorej náš šikovný tím predviedol ošetrenie drobných vrások na tvári, jaziev po operácii, pigmentových škvŕn na tvári i rukách a odstraňovanie nežiadúcich kožných útvarov („znamienok“). Skvelé školenie sme úspešne zavŕšili záverečnou diskusiou, v ktorej sme dali priestor našim českým hosťom na otázky. Skrátka, workshop, aký sa na Medical MKP patrí.

Na čo sa laser používa?

Nie je žiadne tajomstvo, že s pribúdajúcimi rokmi nám pribúdajú aj vrásky, rozšírené póry či pigmentové škvrny. Naša pokožka starne a prirodzene stráca elasticitu a mladistvý vzhľad. A hoci sa hovorí, že vek je len číslo, nikto predsa nepovedal, že keď sme starší, nemôžeme sa cítiť a zároveň vyzerať skvelo.

Ak by ste sa však predsa len chceli zbaviť drobných chybičiek krásy, laser, ktorému sme venovali pozornosť na školení, je výborným pomocníkom. Ošetrenie je vhodné pre dámy aj pánov, ktorých trápia:

  • vrásky na tvári, krku a dekolte
  • pigmentové lézie (lentigo solaris, melasma, starecké škvrny)
  • nežiaduce kožné útvary
  • jazvy (atrofické, hypertrofické, bledé, začervenalé)
  • hrubá a mastná pokožka
  • ochabnutá pokožka
  • rozšírené póry
  • akné
  • strie

Počet ošetrení laserom na zmiernenie prejavov starnutia je u každého individuálny. V zásade však závisí tak od závažnosti riešeného problému, ako aj od eventuálnej kombinácie s inými metódami.

Ako ošetrenie prebieha?

Na školení sme sa naučili, že pred úplne prvým ošetrením je potrebné vykonať skúšobný test na malej ploche. Následne sa počká niekoľko minút a odsleduje sa reakcia pokožky a subjektívne pocity pacienta. Pri nadmernej reakcii je nevyhnutné znížiť hodnotu energie / dĺžku pulzu alebo oba parametre súčasne. V prípade, ak by sa jednalo o opakované ošetrenie, sa odborník pri vykonaní zákroku riadi znášanlivosťou a efektom na základe predchádzajúceho vyšetrenia.

Pred ošetrením ablatívnym spôsobom (odstránenie vrchných vrstiev pokožky) je dôležité ošetrenú oblasť schladiť ľadom alebo anestetickým krémom po dobu 15-30 minút. Samozrejme, aj tento krok je individuálny a závisí od citlivosti pacienta. Po ošetrí sa na postihnuté miesto aplikujú prípravky s upokojujúcim účinkom, ako je napríklad Cicaplast creme / gel La Roche-Posay, Cicabio Bioderma a pod. Netreba však zabudnúť ani na domácu starostlivosť, ktorá spočíva v dôkladnej ochrane pred UV žiarením po dobu 4-6 týždňov. Výsledky však stoja za to, veď posúďte sami.

Sme radi, že sme naše vedomosti mohli posunúť ďalej a už teraz sa tešíme na ďalšie skvelé školenia, ktoré nám prinesie nový rok! Ak vás ošetrenie laserom zaujalo, určite nás neváhajte kontaktovať. U nás ste v tých najlepších rukách.