Ako vrátiť čas a omladiť pleť? 3 profesionálne metódy, ktoré to dokážu

Moderné ženy dnes chcú vyzerať na toľko, na koľko sa cítia. Nie je to vôbec ťažké, pokiaľ sa dodržujú isté pravidlá. Zdravá strava, dostatok spánku a samozrejme pohyb sú základné spôsoby, ako vašu pleť ochrániť pred vznikom vrások, tmavých kruhov pod očami alebo inými zmenami, ktoré prichádzajú s vekom. Čo ak si vaša pleť vyžaduje viac?

Ako sa mení naša pleť?

Naše telo má jednu nenahraditeľnú schopnosť – postupne regenerovať bunky a vytvárať nové. Napriek tomu však postupom času táto schopnosť slabne, a preto mnoho žien, najmä v strednom veku, badá viditeľné zmeny na svojej pleti. Tá postupne stráca schopnosť produkovať kolagén, čo má na svedomí stratu objemu v tvári a vznik jemných vrások. Tiež je náročnejšie udržať pleť hydratovanú a prirodzene sviežu, po slnení sa tiež môžu v nadmernom množstve objaviť pigmentové škvrnky aj viditeľné cievky na nose a lícach. Tieto zmeny nikoho netešia, preto je normálne, ak ich chceme odstrániť.

Rejuvenizovať pleť znamená vrátiť čas a zbaviť sa vrások

Omladenie pleti znie jednoducho, no v skutočnosti je za tým veľká precíznosť a efektívna kombinácia správnych procedúr. Na internete sa dočítate mnoho o alternatívnych alebo domácich procedúrach s anti-agingovým účinkom. Niektoré z nich možno skutočne fungujú, no výsledok nikdy nebude perfektný okamžite. Preto sme v Medical MKP pripravili jesenné balíčky procedúr, kde v rukách odborníkov dostane vaša pleť späť stratený čas, sviežosť a mladistvý vzhľad.

Rejuvenizovať, alebo omladiť, pleť je možné 4D laserom, CO2, biosignálmi, kombináciou vitamínov a kyseliny hyaluronovej alebo čistou, stabilizovanou kyselinou hyaluronovou.  Samotná podstata rejuvenizácie pleti vo väčšine spočíva v stimulovaní tvorby prirodzenej výplne, kedy sa obnovuje proces regenerácie buniek a v konečnom dôsledku pleť získa svoj prirodzený a svieži vzhľad.

Vitálna pleť s kyselinou hyaluronovou

Dermatologička MUDr. Chovancová hovorí, že najúčinnejšia zbraň v  boji proti vráskam a ochabnutej pokožke je kyselina hyaluronová: ,,Ide o prirodzený materiál, ktorý je súčasťou pleti. Preto čím skôr ju posilníte touto kyselinou v akejkoľvek forme, tým dlhšie si udržíte mladistvý vzhľad bez včasných príznakov starnutia.”  Okrem toho omladenie pleti kyselinou hyaluronovou predstavuje tiež najbezpečnejšiu voľbu, ako vylepšiť svoj vzhľad a zároveň ochrániť pleť pred škodlivými faktormi. Samotnému zákroku vždy predchádza osobná konzultácia, kde náš lekár určí typ a proces zákroku, potrebné množstvo kyseliny a aj konkrétne miesta jej aplikácie pre želaný výsledok. Restylane, alebo stabilizovaná kyselina hyaluronová sa aplikuje tenkou ihličkou do kože (u niektorých ošetrení iba pod kožu), kde vyplní vrásky alebo pridá objem, vytvaruje vašu tvár či pery, alebo omladí vašu pleť. Ak sa pýtate na účinok, kyselina v takejto forme vydrží v pleti až o 4 mesiace dlhšie ako iné materiály.

Laser vyrieši ochabnutú pokožku aj drobné nedokonalosti

Pre tie, ktoré sa s ihlami nekamarátia, je vyvinutý špeciálny zákrok laserom. V Medical MKP používame CO2 laser a aj špeciálny frakčný 4D laser, ktorého laserové svetlo vysiela tkanivám podnet na regeneráciu. Inými slovami povedané, namiesto aplikovania výplňového materiálu laser sám zobudí tkanivá a intenzívne ich stimuluje k produkcii kolagénu. ,,4D frakčná fotorejuvenizácia patrí medzi najobľúbenejšie zákroky v Medical MKP najmä kvôli širokému záberu laserového prístroja. Okrem starnúcej kože odstráni aj pigmentové škvrny, viditeľné cievky a iné kožné zmeny. Klientka tak dostane 4 benefity v jednom ošetrení,” hovorí doktorka Chovancová. O ostatných účinkoch tohto zákroku si môžete prečítať tu.

omladenie pleti laser

Výhodou tohto spôsobu rejuvenizácie pleti je práve neinvazívny prístup bez potreby PN. Samozrejme pre zvýraznenie účinku fotorejuvenizácie je potrebné absolvovať aspoň 3 sedenia v 2 – 4 týždňových intervaloch, no viditeľný účinok zbadáte už po 2 dňoch po zákroku.

Biosignály odvrátia proces starnutia

Iným spôsobom, ako je možné omladiť pleť sú biosignály. Tieto nano-impulzy pracujú na rovnakom princípe ako tie, ktoré vedú z mozgu do nervov vo svaloch a dávajú im podnet na pohyb. iEllios vlastne tieto impulzy napodobňuje, vysiela signál do buniek kože a tie začnú produkovať kolagén. Takto je možné zabrániť vzniku vrások a zároveň aj vyriešiť pokles viečok, či kútikov úst. ,,To, čo je na tejto revolučnej technológii najlepšie, je to veľké množstvo problémov, ktoré vieme vyriešiť. Predstavte si, že len v oblasti očí sa neinvazívne dokážeme zbaviť poklesnutých viečok, hlbokých aj jemných vrások a kruhov pod očami naraz,” opisuje multifunkčnosť tejto metódy MUDr. Chovancová. Aby sa ešte viac znásobil účinok tejto revolučnej procedúry, spojili sme iEllios s fotorejuvenizáciou. Túto ponuku môžete využiť v rámci jesenných akcií, so zľavou -50%.

Rejuvenizovať alebo omladiť pleť je v poslednom období čoraz žiadúce. Životné tempo, v ktorom sa mnoho dnešných žien pohybuje, sa výraznejšie podpisuje práve na pleti. V Medical MKP nám záleží na zdraví a kráse našich klientiek, preto sme túto jeseň pripravili špeciálne akcie, vďaka ktorým si budete užívať mladistvý vzhľad bez starostí. Pozrite si prehľad balíčkov a vyskúšajte aké je to zastaviť čas. Budeme sa na vás tešiť na recepcii v Medical MKP.