Odstráňte tetovanie bezpečne a jednoducho: Laserom

Tetovanie je permanentnou ozdobou tela. Dôvody, prečo si nechať pokresliť telo sú rôzne, no čoraz častejšie sa stáva, že toto rozhodnutie ľutujeme a tetovanie už viac nechceme. Ak vás omrzel obrázok, alebo tetovanie nedovoľuje vaše zamestnanie,  máme pre vás dobrú správu. Odstráňte ho laserom – a to bezpečne a jednoducho.

Prečo je tetovanie trvalé?

Tetovacie farby sú zložené z kombinácie ťažkých kovov, ktoré umožňujú farbe zostať v pokožke aj po tom, čo vrchné bunky odumrú. Väčšinou sa jedná o kovy ako olovo, meď a mangán, niektoré červené atramenty dokonca môžu obsahovať aj ortuť. Tetovanie funguje na jednoduchom princípe, ked je tetovací atrament aplikovaný až do strednej vrstvy pokožky nazývanej dermis. V tejto vrstve, takmer okamžite po jeho aplikovaní, nastupuje prirodzená imunitná reakcia, kedy sa biele krvinky snažia pohltiť častice atramentu, a tým chrániť organizmus. Ako je teda možné, že tetovanie je permanentné napriek snahe zbaviť sa ho? Odpoveď je jednoduchá – pigment v atramente je príliš veľký na to, aby ho biele krvinky boli schopné pohltiť celý.

Tetovanie odstráni fototermolýza

Existuje viacero spôsobov ako odstrániť permanentné tetovanie, no na základe našich skúseností máme jednoznačnú odpoveď. Laser je multifunkčný prístroj, ktorý okrem odstránenia ochlpenia, dokáže preniknúť aj hlbšie do pokožky, kde je uložený tetovací pigment. Odstránenie tetovania si však vyžaduje špeciálny typ laseru s ultra-krátkym lúčom, ktorý pracuje na princípe krátkych a rýchlych impulzov tak, aby sa častice tetovacieho atramentu rozbili čo najúčinnejšie. Tento princíp sa nazýva fotoretrmolýza a vyžaduje si prístup certifikovaného lekára.

odstranenit tetovanie

Aký laser by ste mali vyhľadať?

Aj v tomto prípade platí – nie je laser ako laser. Na našom pracovisku pracujeme výhradne s certifikovaným laserom Q-PLUS STAR 1, ktorý umožňuje odstrániť tetovanie s minimálnym rizikom poškodenia pokožky a vzniku jaziev. Každé tetovanie je unikátne, pri jeho odstránení je dôležité zvážiť nielen veľkosť, ale aj farebnosť a umiestnenie.

Okrem minimálneho rizika vzniku jaziev je liečba týmto laserom takmer bezbolestná. V Medical MKP je pre tento laser jasnou voľbou aj práve pre jeho flexibilitu. Q-PLUS STAR 1 využíva viaceré vlnové dĺžky, ktoré dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám klienta, a tak efektívne odstrániť farebné aj čierne tetovanie. Na základe množstva prevedených zákrokov je jasné, že tento laser je oveľa bezpečnejšou voľbou pri odstránení tetovanie ako napríklad dermabrázia či excízia.

Ako zákrok funguje?

V Medical MKP je vaše zdravie a bezpečnosťou prioritou. Preto pred každým zákrokom je potrebné absolvovať bezplatnú konzultáciu s lekárom, ktorý si prezrie stav tetovania a tomu následne prispôsobí vhodnú vlnovú dĺžku. Laserový lúč vysiela ultra-krátke signály s vysokou teplotou priamo do strednej vrstvy pokožky, kde reaguje s pigmentom tetovania. Tento lúč jednotlivé pigment rozbije na mikroskopické častice, ktoré sú potom ľahšie pohltné bielymi krvinkami. Po ošetrení sa plocha natrie špeciálnym krémom a zakryje obväzom na 24 – 48 hodín.

tetovanie

Čo môžem od zákroku očakávať?

Samotný zákrok je takmer bezbolestný, no všetko závisí od prahu bolesti klienta. Laserové ošetrenia sú bezpečné a vo všeobecnosti sú sprevádzané len miernym štipkaním. Dôležité je však povedať, že jedno sedenie na kompletné odstránenie tetovania nestačí. Ich konečný počet závisí od veľkosti a farby tetovania, no naši odborníci odporúčajú absolvovať 2 – 10 sedení.

Odstránenie tetovania laserom je najúčinnejšie u pacientov, ktorí majú čierne a farebné tetovanie. Vhodnými pacientmi sú aj ľudia, ktorí už podstúpili odstránenie tetovania inou metódou, najmä pokiaľ bola liečba neúčinná. Tento zákrok však neodporúčame podstúpiť tehotným ženám a klientom, ktorých pokožka je citlivá na laser.

Ak ste sa rozhodli, že je vaše tetovanie skôr príťažou ako potešením, je načase ho odstrániť. Ani v tomto prípade netreba riskovať s alternatívnymi spôsobmi a radšej sa spoľahnúť na skúsenosti a odbornosť profesionála. Z našich skúseností vieme, že odstránenie tetovania je najbezpečnejšie profesionálnym laserom. Dôležité je tiež zvoliť si pre tento zákrok certifikované estetické centrum a uistiť sa, že budete v rukách skúseného lekára. Všetky tieto benefity nájdete u nás v Medical MKP. Preto ak zvažujete odstránenie tetovania, neváhajte nás kontaktovať. Budete v dobrých rukách :)