Odstránenie chĺpkov je veda: Ktorá metóda je najvhodnejšia pre vás?

Ako zistiť, ktorá metóda na odstránenie chĺpkov je pre vás najlepšia? Vosk, depilácie, holenie alebo laser? Odpoveď získate jedine experimentovaním. Skôr ako sa do toho pustíte, pripravili sme si pre vás porovnanie najpopulárnejších spôsobov ako sa zbaviť nežiaduceho ochlpenia. Ktorý bude ten váš?

Depilačný krém

Depilačné krémy, spreje, roll-ony či mlieka patria medzi cenovo najdostupnejšie varianty odstraňovania nežiaduceho ochlpenia. Tieto kozmetické prípravky obsahujú kyselinu tioglykolovú, ktorá rozkladá keratín v chĺpkoch, čím sa oslabí jeho štruktúra a chĺpok sa “rozpadne”.

Pre

 • Použitie depilačného krému patrí medzi tie bezbolestné riešenia (pokiaľ vaša pokožka nie je alergická na niektoré zložky týchto krémov).
 • Oproti holeniu je použitie depilačných krémov (v istých ohľadoch) šetrnejšie k pokožke. Vyhnete sa porezaniu alebo neopatrnému skalpu vrchnej vrstvy kože.
 • Najväčšou výhodou týchto prípravkov je možnosť použiť ich v pohodlí domova, rýchlo a bez rizika zarastajúcich chĺpkov.

Proti

 • Hlavnou súčasťou depilačných krémov je chemikália, ktorá síce odstraňuje chĺpky ale môže spôsobiť aj nepríjemnú reakciu. Predovšetkým ak sa nedodrží odporúčaný postup a krém ponecháte na pokožke pridlho, môže spôsobiť chemické popálenie.
 • Táto chemikália je často sprevádzaná nepríjemným zápachom, ktorý množstvu žien prekáža.
 • Pri tomto type odstraňovania chĺpok sa nespoliehajte na dlhodobý efekt. Depilačný krém neodstraňuje cibuľku chĺpku ale len jeho časť pod vrchnou vrstvou pokožky. Preto očakávajte, že do pár dní máte chĺpky naspäť.

Domáce vosky

Jeden z najčastejšie používaných spôsobov popri holení, akým ženy odstraňujú nežiaduce ochlpenie v bikini zóne a nad hornou perou je práve voskom.

Pre  

 • V porovnaní s klasickým holením sa jedná o efektívnejšiu metódu s minimálnym rizikom alergickej reakcie.
 • Iným sprievodným benefitom je aj zlepšenie stavu pokožky. Vosk totiž dokáže odstrániť povrchové odumreté bunky pokožky, vďaka čomu môže pokožka “lepšie dýchať”.

Proti

 • Voskovanie môže byť extrémne bolestivé a nie úplne bez následkov. Prudkým strhávaním vosku alebo pásikov sa okrem chĺpku mikroskopický trhá aj pokožka – okrem odumretých buniek vosk môže odstrániť aj tie zdravé.
 • Predovšetkým citlivejšie fototypy by mali voskovanie prehodnotiť – po zákroku môže byť pokožka nadmerne podráždená.
 • No a pokiaľ sa pozrieme na efektivitu voskovania, málokedy sa stretnete so 100% výsledkom.
 • Okrem toho, že vosk nemusí zachytiť jemnejšie a kratšie chĺpky, často sa stáva, že po voskovaní nové chĺpky zarastú pod kožu a zapália sa.

Epilácia certifikovaným laserom vs. domáce epilátory a IPL

Každá žena rieši odstránenie chĺpkov inak. Či sa jedná o holenie, voskovanie alebo epiláciu, vždy treba myslieť predovšetkým na bezpečnosť. Neodporúčame príliš experimentovať hlavne s prostriedkami, ktoré obsahujú chemikálie a môžu spôsobiť alergickú reakciu. Laserové ošetrenie certifikovaným prístrojom a veľmi výkonným prístrojom GentleLase je v tomto smere istota.

Pre

 • Laser Candela GentleLase je bezpochyby najefektívnejším prostriedkom na odstránenie ochlpenia. Kvalitny laser funguje na  zaklade špeciálnej technológie s extrémne silným laserovým účinkom, ktorý je zameraný výhradne na cibuľku chĺpku, ktorú spáli  a ona následne vypadne.
 • Nemusíte sa báť ani bolesti, či neželanej reakcie. Laser reaguje na tmavý pigment, teda zameria výhradne chĺpok, okolitú pokožku nepoškodí.
 • Okrem toho je táto procedúra bezbolestná. Ak máte vysoko citlivú pokožku, môžete pociťovať nanajvýš jemné štipkanie.
 • Ak sa zveríte do rúk certifikovaným odborníkom, epilácia laserom je v podstate pár minútový zákrok. Odstrániť ochlpenie v podpazuší netrvá viac ako 20 sekúnd.

Proti

 • Laser je síce spoľahlivý, no len v prípade, že epiláciu vykonáva certifikovaný lekár s kvalitným laserovým strojom. Domáce epilátory sú síce lacnejšie, ale zato ponúkajú niekoľkonásobne slabší účinok.
 • Rovnako ak používate domáci epilátor, samotné ošetrenie je časovo náročné a častokrát aj pomerne bolestivé.
 • Ak sa rozhodnete pre laserovú epiláciu GentleLase, pre želanú dlhodobo hladkú pokožku je potrebné sedenia opakovať. V Medical MKP odporúčame absolvovať aspoň 6 sedení.
 • Alternatívou k laserovej epilácii je aj odstránenie ochlpenia pomocou IPL (intenzívneho pulzného svetla). Tento prístroj je menej kvalitný, preto je potrebných viac ošetrení s, ohužiaľ, slabším účinkom.
 • Domáce epilátory nie sú tak spoľahlivé ako certifikované prístroje v estetických alebo kozmetických zariadeniach. Domáce prístroje pracujú s menej intenzívnym svetlom v dôsledku bezpečnosti, preto odstránenie ochlpenia nemusí byť stopercentné. Na druhej strane certifikovaný laser zameria chlp priamo a odstráni ho natrvalo.

laserova-epilacia-gentle-lase

Každá žena rieši odstránenie chĺpkov inak. Vieme, že pri rozhodovaní, ktorú metódu zvoliť, sú rozhodujúce najmä financie a viditeľnosť výsledkov. Na základe našich skúseností neodporúčame experimentovať a poctivo si vyberať aj kozmetické, či estetické centrum. Nepozerajte vždy len na cenu, ale aj na kvalitu prístroja a odbornosť personálu. Ak chcete natrvalo odstrániť ochlpenie, nepomôže vám ani holenie, voskovanie či domáce depilačné prístroje. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že ušetríte, no v konečnom dôsledku sa výsledok nebude dostatočný a ste späť pri výdavkoch. Preto pre nás jednoznačným riešením ako sa zbaviť ochlpenia rýchlo, bezbolestne a efektívne je laserová epilácia GentleLase. A teraz navyše za akciové jesenné ceny :)

Všetko o tomto zákroku, výhodách a o tom, čo by ste mali vedieť, nájdete na našom magazíne. Máte otázky? Kontaktujte nás na Facebooku, alebo telefonicky.