Netrápte sa s celulitídou: 3 neinvazívne metódy ako ju odstrániť

Nepríjemnosť zvaná celulitída trápi dnes takmer 95% žien všetkých vekových kategórií. Ako sa jej zbaviť? Spôsobov je mnoho, no väčšina predstavuje len dočasné riešenie. Ale počuli ste už o lipolýze, karboxyterapii či o ošetrní akustickými vlnami?  

Celulitída – ako a prečo vzniká?

Vznik pomarančovej kože sa väčšinou spája s nadváhou. U žien sú tukové bunky usporiadané vertikálne a ak ich je viac ako by malo, prečnievajú do vrstvy kože kde spôsobujú celulitídu. Nadváha je však len dôsledok nedostatku pohybu, nezdravého a nepravidelného stravovania alebo sedavé zamestnanie. Vznik pomarančovej kože taktiež môže podnietiť fajčenie, nedostatočný pitný režim a hydratácia pokožky aj prirodzené hormonálne zmeny. Celulitída taktiež môže byť aj dedičný problém.

Neškodná ale účinná ultrazvuková lipolýza

Ultrazvuková lipolýza je neinvazívna metóda, ktorá sa svojim výsledkom najväčšmi podobá chirurgickej liposukcii. Frekvencie ultrazvuku prenikajú až do vrstiev podkožia, kde nenávratne narušia štruktúru tukových buniek a uvoľniť z nich tukový obsah. Takáto zmena charakteru bunky zabraňuje opätovnému hromadeniu tuku. 

Ak sa neviete zbaviť tukových vankúšov tvrdým cvičení ani zdravou stravou, ultrazvuková lipolýza ako doplnok je ideálnou voľbou. Je takmer bezbolestná, vysoko účinná a navyše bez vedľajších účinkov.

4 využitia karboxyterapie

Celulitídia, strie, nahromadený tuk, či ovisnutá koža. Všetky tieto estetické nedokonalosti je možné odstrániť karboxyterapiou. Ide o aplikovanie čistého CO2 do podkožia, kde roztiahne cievy nielen v mieste aplikácie ale aj okolitých štruktúrach.  Tkanivá sa prekrvia, dostanú viacej kyslíka a odstránia z tela škodlivé toxíny. Okrem vazodilatačného účinku má karboxyterapia regeneračný účinok, preto je účinná pri boji proti ovisnutej koži v oblasti dekoltu, krku a tváre.

Prekrvenie tkanív je nesmierne dôležité pri boji proti celulitíde i v boji proti tukovým ložiskám. Preto odporúčame absolvovať karboxyterapiu aspoň dvakrát do týždňa po dobu 4 až 6 týždňov. Celý zákrok je bezbolestný  s minimom vedľajších účinkov. Samotný výsledok karboxyterapie je oveľa viditeľnejší v kombinácii s akustickými vlnami AWT, spolu sú totiž ideálnym anticelulitídnym riešením.

Akustické vlny AWT

Jedným z našich obľúbených spôsobov, ako skoncovať nielen s celulitídou, je liečba rázovými vlnami. Táto metóda pomáha uvoľniť a spevniť spojivové tkanivo kože a zároveň podporiť tvorbu kolagénu. Práve nedostatok tejto bielkoviny v pokožke spôsobuje, že sa tukové bunky premiestňujú smerom nahor, čím vzniká celulitída.  Okrem toho majú akustické vlny priaznivý účinok v boji proti prebytočnému tuku, kedy pri jednotlivých pulzoch ničia tukové bunky v podkoží.

Liečba akustickými vlnami AWT je bezbolestná a neinvazívna metóda, ktorá nielen že lieči celulitídu ale pôsobí aj ako prevencia proti nej. Po zákroku je pokožka spevnená, ložiská tuku zmenšené a vy nemáte žiadne obmedzenia vo vašom bežnom fungovaní.

Celulitída je nepríjemnou záležitosťou nielen pre ženy, ale aj pre mužov. V Medical MKP vieme, že sebavedomie je dôležité pre nás všetkých aby sme sa vo vlastnom tele dobre cítili. Preto sme pre vás pripravili balíček letných akcií, v ktorých nájdete anticelulitídny balíček ďalšie účinné procedúry. Vyskúšajte nezáväznú konzultáciu s našimi lekármi a zistite, ktorá procedúra alebo ich kombinácia je pre vás najvhodnejšia.