Najlepšie spôsoby ako ošetriť a vyživiť letom vyčerpanú pokožku

Aké následky zanechá leto na našej pleti?

Slnko, soľ vo vlasoch, šumenie mora… no kto by to nemiloval :) Všetky tieto letné radosti však so sebou nesú aj isté negatíva, ktoré trápia predovšetkým našu pleť. Za väčšinu zmien môže práve slnko. UV žiarenie spôsobuje uvoľnenie radikálov a porušovanie kolagénových väzieb, čím pleť môže stratiť svoju pružnosť. Ani vytúžené opálenie však nevydrží naveky a keď vrchná vrstva pokožky odíde, pleť pôsobí bledo a vyčerpane. Okrem toho sa pri vysokých teplotách viac potíme, čím sa upchávajú a vysušujú póry. A čo je najdôležitejšie, slnko všeobecne urýchľuje proces starnutia. Tak teda čo robiť, aby sme pleti dali to čo stratila?

Pre slnkom zničenú pleť – Chemický peeling

Dermatológia neodporúčajú absolvovať chemický peeling pred alebo počas leta. Prečo? Princípom tejto procedúry je odstrániť vrchnú, poškodenú vrstvu pokožky, čím sa prirodzene odhalí nová, citlivejšia vrstva. Na druhej strane je táto procedúra mimoriadne účinná práve na jeseň. Presné zloženie chemického peelingu je možné upraviť v závislosti od individuálnych potrieb pokožky tak, aby bol výsledok čo najuspokojivejší. Jeho cieľom je odstrániť predovšetkým odumreté a slnkom znehodnotené bunky kože a zjednotiť odtieň pokožky po tom, čo sa vrchná vrstva pokožky zošúpala a na koži zostali bledé fľaky.

chemicky peeling MKP leto

Chemický peeling má aj iné výhody. Napríklad pôsobí ako prevencia proti vzniku akné v každom veku, eliminuje prípadné jazvy na tvári a navyše odstraňuje pigmentové škvrny. Ak vás zákrok zaujíma, viac si môžete prečítať tu.

Pre vyčerpanú a ochabnutú pleť – Mezoterapia

Jedným z negatívnych vplyvov slnka je urýchľovanie procesu starnutia pokožky. To, čo si teraz možno ani neuvedomujeme, môže o pár rokov spôsobiť radikálne rozdiely v našom vzhľade. Preto aby sme sa vyhli poškodeniu buniek kože a zbytočnej strate kolagénu je tu mezoterapia. Pomerne jednoduchý neinvazívny zákrok, ktorý pomôže zvrátiť proces starnutia a udržať svieži mladistvý vzhľad dlhšie. Zmes kyseliny hyalurónovej, vitamínov a minerálov sa aplikuje priamo do buniek pokožky pomocou povrchových mikroinjekcií, kde jej dodá potrebnú hydratáciu a stimuluje tvorbu kolagénu. Takže za krátkych 30 minút vďaka mezoterapii má vaša pleť späť to, čo jej slnko vzalo.

Domáce kúry pre hydratovanú pleť

Jogurtový zábal – biele jogurty sú ľahko dostupné v ktorýchkoľvek potravinách. Odporúčame použiť hustejší jogurt a k nemu pridať med v pomere 2:1. Takto pripravenú zmes aplikujte rovnomerne na pleť a nechajte úplne zaschnúť. Jogurt rovnako ako med obsahuje zložky, ktoré zachovávajú pokožku hydratovanú a vláčnu.

Avokádo a kiwi je účinný nápad ako hĺbkovo vyživiť a hydratovať pleť. Stačí zmieš polovicu avokáda a jedno kiwi, aplikovať na tvár najmä v T oblasti tváre a nechať pôsobiť asi pol hodinu. Pri umývaní masky použite radšej uterák namočený do teplej vody a jemnými krúživými pohybmi sa umyte.

plet po lete avokado maska

Detoxikačná kávová maska – je 2v1. Kofeín pleť detoxikuje, zmierňuje opuch pomleté kávové zrná fungujú ako prírodný peeling. Potrebujete 2 čajové lyžičky čerstvo pomletej kávy, 2 čajové lyžičky čistého kakaa, 1 lyžičku medu a 2 lyžičky bieleho jogurtu. Všetko dôkladne rozmiešajte, aplikujte na celú tvár a nechajte schnúť po dobu asi 10 minút.

Každé ročné obdobie vyčerpáva a zaťažuje pleť iným spôsobom. Aby sme si zachovali pleť zdravú a sviežu čo najdlhšie, je potrebné venovať jej dostatočnú starostlivosť. Niekedy však domáce medicíny nestačia, preto odporúčame obrátiť sa na dermatológov – profesionálov. Veríme, že ste si leto užili a ak by ste mali záujem o profesionálnu starostlivosť, pokojne sa obráťte na nás.