Mladšia pleť vďaka laseru: Bezbolestná fotorejuvenizácia v Medical MKP

Vrásky sú neoddeliteľnou a prirodzenou súčasťou pleti každého z nás, ako žien, tak aj mužov. Pleť sa mení, s vekom je citlivejšia na vonkajšie vplyvy, stráca svoju pružnosť a mladistvý vzhľad. Nič z toho však nie je konečný problém, s ktorým sa nedá nič urobiť – dokonca ani vo vyššom veku. Chcete späť mladistvý vzhľad a pleť bez vrások? Čítajte ďalej.

Zmeny, o ktorých neradi hovoríme

Pokožka je najväčší orgán ľudského tela, ktorý ako jediný čelí vonkajším vplyvom priamo. Nie je však nezničiteľná a postupom času sa niektoré jej “superschopnosti” vytratia. Prvým viditeľným znakom sú vrásky, najprv mimické viditeľné len pri pohybe svalov a neskôr aj trvalé, ktoré mejkap nezakryje ale naopak, zviditeľní. To isté platí aj o pigemntových škvrnách, či začervenaní pokožky. Rovnako ako aj ochabnutá pokožka na tvári sú všetky tieto zmeny prirodzené. Nemusíme o nich hovoriť, no s pribúdajúcim vekom sú čoraz viditeľnejšie a vďaka nim sa nemusíme cítiť najlepšie vo svojej koži.

Riešenie zmien pleti prináša estetická medicína

Estetická medicína má za cieľ vrátiť resp. zachovať sebavedomie a spokojnosť s naším výzorom. Keďže vrásky, pigmentové škvrny, rozšírené žilky či ochabnutá pokožka tešia málokoho, estetická medicína prináša jednoduché riešenie ako oklamať čas a vrátiť pokožke stratenú iskru. Reč je o minimalistickej a precíznej procedúre, ktorá pomocou 4D alebo CO2 frakčného laseru dokáže účinne bojovať nielen s vráskami ale aj s inými príznakmi starnutia. 4D fotorejuvenizácia tváre a pokožky patrí medzi najobľúbenejšie zákroky v Medical MKP najmä kvôli výsledkom a účinnosti laseru.

Laserom pre mladšiu pleť

Fotorejuvenizácia laserom resp. omladenie tváre laserom prináša množstvo výhod. Z pohľadu medicíny nám tento unikátny laser, vďaka špecializovanej technológii, umožňuje zamerať sa na príčinu vzniku vrások a nerovností pleti ako napríklad rozšírené červené cievky, pigmentové škvrny, jazvy po akné a iné.

Súčasne, azda najlepšou vlastnosťou tohto laseru je účinná prevencia proti novým vráskam. Ako? Laserová energia pôsobí priamo v tkanivách, tie sa začnú regenerovať a produkovať nový kolagén, ktorý udržuje pleť vypnutú.  Podkožné bunky a tkanivá na tento typ laseru reagujú veľmi rýchlo, takže viditeľné zmeny zbadáte už po niekoľkých dňoch.

Frakčný 4D laser alebo CO2 laser?

Počas našej dlhoročnej praxe vieme, že každý klient má individuálne potreby a inak reaguje na našu liečbu. Preto pre dosiahnutie naozaj efektívneho výsledku je dôležité správne určiť typ plaseru. MUDr. Zuzana Chovancová hovorí: ,,vhodný typ laseru pre fotorejuvenizáciu závisí od stavu, v ktorom sa zemny pleti nachádzajú. Pokiaľ sa zameriavame na stimuláciu tvorby kolagénu a teda odstránenie vrások a ochabnutej kože, vhodnejší je frakčný 4D laser.” Tento typ laseru pracuje s kratšou vlnovou dĺžkou 1540nm, pôsobí výhradne v tkanivách a tým rieši menej závažnejšie nežiadúce zmeny. Okrem toho, že si poradí s existujúcimi trvalými vráskami a ochabnutou pokožkou, v Medical MKP odporúčame fotorejuvenizáciu 4D frakčným laserom aj ako prevenciu proti starnutiu.

rejuvenizacia laserom

Pre odstránenie pigmentových škvŕn, jaziev po akné a iných nerovností pleti je potrebný silnejší laser. Pri zmenách takéhoto typu v Medical MKP dosahujeme najlepšie výsledky s CO2 laserom, ktorý pracuje až s dvoma vlnovými dĺžkami (1540nm a  10600nm). Tento laser okrem stimulácie tvorby kolagénu a elastínu jemne “zbrusuje” vrchnú vrstvu pokožky, čím nám umožňuje riešiť jej nerovnosti a nepríjemné začervenanie. Rejuvenizácia 4D aj CO2 laserom je takmer bezbolestná, záleží len na prahu citlivosti klienta.

Čo by ste mali vedieť o 4D fotorejuvenizácii?

Oproti chirurgickým zákrokom fotorejuvenizácia 4D aj CO2 laserom je takmer bezbolestnám bez potreby PN a obmedzení po zákroku. V prípade oboch zákrokov sa rovnako nemusíte báť vedľajších účinkov. Na čo by ste sa mali pripraviť je prirodzená reakcia vašej pleti na laser. V prípade hĺbkového ošetrenia 4D laserom môže byť vaša pleť jemnej začervenaná, to však v priebehu 2 dní ustúpi. Pri ošetrení CO2 laserom je zbrusovaná vrchná vrstva pokožky. Po tomto zákroku sa môžu na pleti objaviť okrem začervenania aj miniatúrne chrastičky, no po pár dňoch je pokožka viditeľne vyhladená, vypnutá a hebká.

Dôležité je uvedomiť si, že pre naozaj viditeľné zlepšenie pleti je potrebné zákrok opakovať. Počet sedení, samozrejme, závisí od stavu pleti, no vo všeobecnosti odporúčame absolvovať 2-6 sedení v 2 až 4 týždňových intervaloch. 4D fotorejuvenizácia laserom sa najčastejšie aplikuje na oblasti tváre, šije, dekoltu, rúk a ochabnutej pokožky prsníkov.

Aké výsledky môžete očakávať?

  • zákrok podporí tvorbu kolagénu,
  • pokožka je spevnená, opäť pružná a na dotyk jemnejšia,
  • trvalé vrásky sú zredukované,
  • CO2 laser spolu s vrchnou vrstvou pokožky odstráni aj jazvičky po akné a iné nedokonalosti, zároveň zmenší póry,
  • vplyvom laserovej energie sú eliminované aj viditeľné cievky na tvári,
  • laser zjednotí tón pleti a odstráni pigmentové škvrny.

Ak sa pre tento zákrok rozhodnete, dobre si premyslite, akému pracovisku sa zveríte do rúk. Vždy sa informujte o skúsenostiach lekára a prístroji aký konkrétne pracovisko používa, pretože pri nesprávnom rozhodnutí riskujete, že zaplatíte za zákrok s takmer žiadnym účinkom. V Medical MKP už dlhé roky vsádzame na profesionálnu technológiu od prestížnych svetových výrobcov, pretože kvalita a vaša dlhodobá spokojnosť je u nás prvoradá. Preto pred akoukoľvek procedúrou, nielen pred rejuvenizáciou, vás čaká bezplatná konzultácia s naším lekárom, ktorý na základe individuálneho stavu stanoví vhodný priebeh zákroku. Vaša pleť si zaslúži prvotriednu starostlivosť a tú vám dokážeme zaručiť. Kontaktujte nás telefonicky, mailom alebo prostredníctvom Facebooku.