Mezoterapia tváre: Vráťte pleti svieži vzhľad

Staráte sa o svoju pleť správne?

Pleť je zrkadlom nášho zdravia. Nezdravý životný štýl, stres, či nedostatočná starostlivosť sa na jej vzhľade dokážu veľmi čitateľne podpísať. Žiaľ, žijeme v dobe, kedy sa so stresom potýkame denne, čo sa zákonite prejaví aj na našom zdraví. Psychická záťaž však nie je jediný faktor, ktorý nám tvár „vyzdobí“ vráskami. Nesprávna starostlivosť o pokožku na nej takisto dokáže zanechať neblahé stopy. Na nevhodné prípravky pleť reaguje podráždením, začervenaním, vysušovaním alebo naopak premastením a veľmi často aj vyrážkami. V prípade, že sa o svoju pleť staráme iba minimálne, resp. vôbec, môžeme očakávať odpoveď našej pokožky v podobe dehydratácie a náchylnosti k rôznym prejavom absentujúcej starostlivosti. Nielen tieto faktory pôsobia na našu pleť negatívnymi vplyvmi.

Čas nezastavíme… tak ho aspoň spomaľme

Významnú, avšak prirodzenú mieru úbytku vitality pleti má aj náš vek. Tomuto vplyvu sa však nikto z nás nevyhne. Vek plynie každému z nás rovnako a nemožno ho zastaviť, ani keď by sme veľmi chceli. Pokiaľ však eliminujeme uvedené negatívne faktory, môžeme stopy starnutia na našej pleti podstatne spomaliť a zredukovať. Ak aj vy túžite po sviežejšej, mladšej a vitálnejšej pleti, vyskúšajte mezoterapiu.

Mezoterapia – zázračný koktejl pre vašu pleť

Mezoterapia je technika zavádzania revitalizačných látok (napr. kyseliny hyaluronovej obohatenej o rôzne vitamíny a minerály) priamo do kože pomocou tenučkých mikroinjekcií. Aktívne látky sa tak dostávajú priamo do kože a hĺbkovo ju hydratujú. Majú schopnosť stimulovať tvorbu elastínu a kolagénu a bojovať proti voľným radikálom i vráskam. Výsledkom je pevnejšia, elastickejšia a žiarivejšia pokožka, ktorá vám prinavráti mladší vzhľad.

Ako mezoterapia prebieha?

Ošetrenie trvá približne 30 minút. Pre dosiahnutie dlhodobého efektu je potrebné absolvovať viacero sedení s udržiavacími ošetreniami v zhruba polročných intervaloch. Zákrok nie je bolestivý, môžete badať iba jemné štipkanie. Po ošetrení sa môže na tvári vyskytnúť dočasné sčervenanie, prípadne jemný opuch, ktoré však zakrátko odoznie. Po vpichu sa zvyknú vytvoriť malé chrastičky o veľkosti makového zrniečka, tieto však do dvoch dní zmiznú. Do 48 hodín po zákroku by ste sa mali vyhnúť pobytu v saune a na priamom slnku, obmedziť zvýšenú pohybovú aktivitu a používať ochranné krémy proti slnečnému žiareniu s vysokým faktorom.

Je mezoterapia vhodná pre každého?

Absolvovať ošetrenie mezoterapiou sa, žiaľ, vzhľadom na možné kontraindikácie, neodporúča každému. Rizikovou skupinou sú najmä ľudia, ktorí sú podrobení liečbe antibiotikami, užívajú lieky na riedenie krvi či lieky s účinnou látkou Retinol A, Isotretinoin.Vyšetrenie sa neodporúča absolvovať, ani pokiaľ trpíte na herpes zoster, máte akútne zápalové zmeny na koži, prekancerózne a kancerózne zmeny, imunitné a hormonálne ochorenia, psoriázu, zle kontrolovaný diabetes, zvýšenú senzitivitu pokožky alebo alergiu na lokálne povrchové anestetiká. Terapia nie je vhodná ani pre tehotné a dojčiaca ženy.

 

Posúdenie vhodnosti, resp. nevhodnosti mezoterapie pre vás, či vášho známeho, neváhajte konzultovať s našimi odborníkmi. Ochotne vám poskytneme všetky podstatné informácie a radi si s vami dohodneme termín ošetrenia, či osobnej konzultácie.

 

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

07.10.2011

Frakčná 4D fotorejuvenizácia – recept na mladistvý vzhľad

Frakčná 4D fotorejuvenizácia funguje na princípe tepelného účinku laserového lúča na tkanivá, ktoré takto dostanú podnet na regeneráciu a tvorbu kolagénu. Frakčnú 4D fotorejuvenizáciu vykonávame s unikátnym frakčným ErbiumGlass laserom v kombinácii s ďalšími laserovými prístrojmi špeciálne zameranými na pigmentácie, rozšírené cievky, nerovnosti pokožky a rôzne výrastky. Čiže hovoríme o viacdimenzionálnom omladení. Nejde len o

Čítajte viac