Laserová liposukcia (Smartlipo) vs. klasická liposukcia. (2. časť)

Spevňujúci účinok na pokožku je veľkou výhodou oproti klasickej liposukcii. Ďalšie podstatné pozitívum je v tom, že laserová liposukcia sa vykonáva ambulantne. To znamená, že všetko prebieha bez nutnosti hospitalizácie alebo pobytu na pooperačnej izbe. Po výkone je pacient plne mobilný s určitými obmedzeniami. Po krátkom zotrvaní na ambulancii a naložení elastického návleku odchádza domov.

Účinok laserovej liposukcie

Pri správnej životospráve a konštantnej telesnej váhe by mal účinok laserovej liposukcie u zdravého človeka vydržať dlhodobo. Tukové bunky, ktoré sa pri výkone porušia alebo odstránia, by už nemali akumulovať nadbytočný tuk. Samozrejme, niektoré zmeny, ako je napr. operácia ženských orgánov, poruchy endokrinného systému, hormonála liečba a pod. sa môžu odraziť na tukovom hospodárstve organizmu, preto v takom prípade môže dôjsť k opätovnému zmnoženiu tukových vankúšov. Liečená oblasť by však mala byť lepšia už len z dôvodu spevnenia kožného a podkožného väziva.
Z menej invazívnych metód treba spomenúť aj injekčnú lipolýzufosfatidilcholínom a inými látkami. Tieto výkony však môžu byť bolestivé, opäť môžu vzniknúť nepravidelnosti, treba ich opakovať. Bezpečnosť týchto výkonov je však otázna.
Neinvazívne metódy, ako je ultrazvuková (UZ) a radiofrekvenčná (RF) lipolýza sú ďalšou možnosťou. Dnes je jednoznačne dokázaná účinnosť ultrazvukovej lipolýzy. Ultrazvukové prístroje pracujú na základe tzv. mikrokavitácie, kde UZ energia rozbije tukové bunky v podkožnom tkanive a tuk sa následne z tohto miesta prirodzene zrezorbuje. Tuk sa uvoľňuje vo veľmi malých množstvách, a preto treba výkon 5 až 8x opakovať. Karboxyterapia je vynikajúcou doplnkovou metódou pri každom spôsobe lipolýzy, s jej kombináciou sa zvyšuje účinok a urýchľuje sa doba potrebná na dosiahnutie žiadaného efektu.