Laserová epilácia a jej výhody

Laserová epilácia je procedúra, ktorá prináša pohodlný spôsob dlhodobého zbavenia sa rastu nežiaducich chĺpkov. Laserová epilácia sa používa pri odstraňovaní nežiaduceho ochlpenia z tváre, nôh, paží, podpazušia, slabín a z ďalších oblastí, kde tvorí ochlpenie nepríjemný vzhľad.

Na odstránenie chĺpkov sa používa laser, ktorý vydáva pulzujúci laserový lúč prenikajúci až ku korienku chĺpku(cibuľke). Laserové svetlo je pohlcované pigmentom v cibuľke, vďaka čomu ho zahreje na extrémne vysokú teplotu a následne ho spáli bez poškodenia okolitej pokožky. Tento proces sa odborne nazýva selektívna fototermolýza a vďaka nej sa pri laserovej epilácií odstraňujú chĺpky dlhodobo.

Výhody laserovej epilácie

Rýchlosť
Laserová epilácia patrí medzi rýchle procedúry. Každý impulz z lasera trvá zlomok sekundy a zasiahne niekoľko chĺpkov naraz. Malé plochy tela, ktoré chceme ošetriť laserom, ako napríklad miesto nad hornou perou možno ošetriť do jednej minúty.

Presnosť a bezpečnosť
Len pomocou kvalitného laserového prístroja je možné efektívne zacieliť na chĺpky, ktoré chceme odstrániť, pričom okolitá pokožka zostáva nepoškodená.

Predvídateľnosť
90% pacientov má dlhodobú stratu ochlpenia už po troch až piatich sedeniach.

Bezkonkurenčná účinnosť
Kvalitný laserový prístroj je neporovnateľne účinnejší oproti alternatívnej IPL epilácií vykonávanej s IPL prístrojom, ktorý používa širšie spektrum svetla a je menej intenzívne ako skutočný laser. To znamená menej účinné ošetrenie, pomalšie výsledky a viacej sedení. Ošetrenie na báze intenzívneho pulzného svetla (IPL), taktiež nazývaná aj fotoepilácia, je metóda, s ktorou sa človek stretáva v kozmetických salónoch.

Špičková technológia
Laserový prístroj GentleLASE od amerického výrobcu Candela je laser, ktorý funguje na špecifickej báze dvojitého filtrovania laserovej energie, čiže energie, ktorá je zameraná na melanín v korienku. Vďaka tejto unikátnej technológií umožňuje bezkonkurenčne konzistentnejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie výsledky.