Jarný detox: Ako revitalizovať pleť, telo i dušu

Vedeli ste, že jar je pre pleť jedným z najnáročnejších období? Môže za to chladné zimné počasie, ktoré spomaľuje cirkuláciu krvi a zároveň pleť nesmierne vysušuje. S postupným otepľovaním sa však prebúdza nielen príroda, ale aj naše bunky, pre ktoré môže rázna zmena klímy znamenať istý šok. Objavilo sa na vašej pleti akné, nezvyčajné začervenanie či zápal? Potom je ten správny čas na jarný detox!  

Detox pre celé telo

S príchodom jari viacerí cítia, že je čas na zmenu. Upratať šatník, vyhodiť nepotrebné veci, začať aktívne športovať, či zmeniť stravu je dobrým spôsobom ako fyzicky aj mentálne prebudiť svoje telo. Jarný detox pomáha posilniť imunitný systém, pôsobí ako prevencia proti chrípke a rozprúdi lymfatický systém, ktorého úlohou je udržať telo zdravé a bez toxínov. Najlepšie je začať pomaly, napríklad niekoľkými návštevami sauny, kde sa prostredníctvom vyššej teploty a potenia vyplavia z tela škodlivé látky. To v kombinácii s pravidelným pohybom, príjmom ľahkej stravy a prírodných kozmetických prípravkov sú prvé kroky, ako detoxikovať telo po náročnej, usedenej zime.

3 jednoduché kroky k vitalite

Jarný detox začnite pomaly, myslite na to, čo vaše telo zvládne. Odborníci však vo všeobecnosti odporúčajú dodržiavať tri základné kroky:

  • Správna strava – dokáže detoxikovať telo, zvýšiť vitalitu a ovplyvniť aj vzhľad našej pleti. Dajte si záležať, aby hladina cukru v krvi a inzulínu boli vyrovnané, vyhnite sa vysmážaným jedlám, bravčovine a sladkým prehreškom. Vymeňte ich za potraviny s vitamínom C, bohaté na vlákninu, zapojte zeleninu a ryby. Nezabudnite tiež obmedziť kofeín a prijímať veľa tekutín, aspoň 2-3 litre denne.

 

  • Pohyb, pohyb a ešte raz pohyb – je účinným spôsobom ako rozprúdiť lymfatický systém a pomôcť telu rýchlejšie vyplaviť škodlivé látky. Ideálne je preto plávanie, chôdza, beh či turistika. Ak chcete vyskúšať niečo nové, jóga okrem podpory všetkých systémov tela pomáha budovať stabilitu a zároveň osvieži myseľ.

 

  • Extra pozornosť pre pleť a pokožku – je potrebná, pretože koža ako najväčší orgán je najviac zaťažovaná pri vyplavovaní toxínov z tela. Preto je vhodné pred sprchovaní zvoliť jemný celotelový peeling, ktorý pomáha odstrániť odumreté bunky kože, nečistoty a predovšetkým stimulovať lymfatický systém (zodpovedný za detoxikáciu). Odborníci odporúčajú aplikovať peeling smerom nahor – to znamená od nôh až po tvár, v smere prúdenia lymfy. Okrem peelingu je vhodné zvážiť aj prírodnú kozmetiku, či využiť služby profesionálnych dermatológov.

 

Zredukujte počet kozmetických prípravkov na minimum

Myslite na to, že koža absorbuje látky z každého produktu, ktorý na ňu aplikujete. Inak povedané čím viac krémov, prípravkov a kozmetiky na ňu aplikujete, tým viac látok (častokrát aj škodlivých) musí spracovať, čo môže pôsobiť zaťažujúco a v konečnom dôsledky sa jednotlivé účinky eliminujú. Naši dermatológovia preto radia zredukovať počet používaných prípravkov na maximálne jeden až dva, ideálne na prírodnej báze. Zamerajte sa na také, ktoré obsahujú prírodné oleje, napríklad arganový olej a bambucké maslo, ktoré pleť hydratujú a v kombinácii s výťažkami zo zeleného času aj detoxikujú. Takú kombináciu ponúka napríklad lekármi overená kozmetika Dermobio Organic, spájajúca to najlepšie z bohatstva prírody pre vašu pleť.

DIY tip: Ak hľadáte jednoduchý domáci recept ako detoxikovať pleť, predísť tvorbe akné a dodať jej potrebnú iskru, vykúšajte kombináciu dvoch overených ingrediencií – med a citrón. Med je známy svojimi antibakteriálnymi účinkami a látkam spomaľujucúmi proces starnutia buniek, citróny a hnedý cukor zas pomáhajú odstrániť odumreté bunky kože. Pre perfektný detoxikačný a vyživujúci peeling zmiešajte polovicu citróna s lyžicou medu a lyžicou hnedého cukru. Aplikujte na pleť a nechajte pôsobiť cca 15 minút, umývajte teplou vodou.

Proti akné je najspoľahlivejší chemický peeling

Ak patríte medzi tie, ktoré uprednostňujú profesionálnu starostlivosť, jedným z riešení ako obnoviť štruktúru pokožky, odstrániť akné a navyše aj zjednotiť tón pleti je chemický peeling. Jeho úlohou je odstrániť vrchnú vrstvu pokožky a odumreté bunky, zmenšiť hĺbku jaziev a zúžiť póry pomocou kombinácie účinných látok – kyseliny glykolovej, lipohydroxykyseliny a hĺbkového peelingu. V rukách odborníkov v Medical MKP vám bude presné zloženie pripravené podľa individuálnych potrieb pokožky tak, aby nedošlo k neželanej reakcii.

Okamžitá revitalizácia buniek pleti

Po vyčerpávajúcej zime si vaša pleť zaslúži malé povzbudenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako revitalizovať pleť, no bezpochyby najúčinnejší je pomocou aktívnych látok aplikovaných priamo do buniek. Hovoríme o zákroku nazývanom mezoterapia, ktorého úlohou je počas 30 minút kombináciou špeciálnych roztokov bojovať proti voľným radikálom v pokožke a zároveň ju hydratovať. Ak hovoríme o revitalizovaní buniek priamo v štruktúrach, bez bolesti a za pomoci živín podporujúcich tvorbu kolagénu i zdravý vzhľad pleti. Tento minimalistický a neinvazívny zákrok je fantastický pre každého, kto chce svojej tvári, dekoltu či krku dodať pevnosť a pružnosť. Z dlhodobého hľadiska je mezoterapia účinná pri boji proti vráskam a ochabnutým častiam tváre. Podotýkame, že na rozdiel od ostatných procedúr poskytuje mezoterapia hĺbkovú starostlivosť priamo v tkanivách tváre.

Akné a dehydratovaná pleť nie sú jedinými príznakmi, že vaša pleť potrebuje detox. Ďalším prejavom môžu byť aj pigmentové škvrny či priveľmi viditeľné cievky na tvári. Aj na tieto prejavy existuje neinvazívne,bezbolestné a takmer okamžité riešenie – náš obľúbený certifikovaný laser. O jeho účinkoch v rôznych prípadoch existuje mnoho článkov, my sme sa rozhodli spísať vám, ako si dokáže poradiť s nežiaducimi farebnými zmenami. Článok nájdete tu.

V Medical MKP je vaša krása našou prioritou, preto u nás nájdete aj zákroky, ktoré sa venujú celému telu. Chcete vedieť viac o možnostiach starostlivosti o pleť, alebo sa chcete informovať o laserovej epilácii či korekcii nosa alebo pier? Sme Vám k dispozícií a radi odpovieme na všetky otázky na Facebooku alebo telefonicky na recepcii. Neváhajte nás kontaktovať :)

 

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

12.11.2018

4 tipy od dermatológa pre hebkejšiu a zdravšiu pokožku

Zdravie pokožky ovplyvňuje množstvo faktorov. Stres, slnečné lúče, starnutie, dehydratácia aj neprimeraná starostlivosť určitým spôsobom vplývajú na charakter vašej pokožky. Objavujú sa vrásky, začervenanie, pigmentové škvrny a navyše pokožka stráca svoju prirodzenú hebkosť. Nič z toho však nemusí byť trvalé, stačí len vedieť, ako sa o pokožku správane postarať. Starajte sa o pokožku s láskou

Čítajte viac
22.08.2018

Anti-akné diéta: Prejedzte sa k bezchybnej pleti

Akné je spájané s pubertou a hormonálnymi zmenami, kedy pleť produkuje viac kožného mazu, ktorý upcháva póry. Vo väčšine prípadov akné  s vekom ustúpi, no čo ak nie? Prečítajte si o zdravých a jednoduchých spôsoboch, ako sa zbaviť akné. Kedy akné vzniká? Pred tým, ako sa pustíme do boja s touto kozmetickou nepríjemnosťou, musíme poznať

Čítajte viac
24.08.2018

Rozšírené cievky a začervenaná pleť: Nechajte to na laser

Rozšírené cievky na tvári, nose a nohách patria k najčastejším problémom, ktoré trápia až 85% ľudí na svete. Viete, o čom hovoríme? Potom čítajte ďalej, mám pre vás dobré správy. Čo to je teleangiektázia? Priveľmi komplikované slovo, my vieme. Ide však o medicínsky termín, pod ktorým sa skrýva pomerne bežný jav – rozšírené cievky. Najčastejšie

Čítajte viac