Kategórie magazínu

Hodinový sprievodca pre účinné chudnutie

Chudnutie je pojem, pod ktorým sa nachádza mnoho rád a typov, ako sa zbaviť nadbytočných kíl. Nie je to len o tom, že si idete sem-tam zabehať alebo si namiesto hamburgeru občas dáte zeleninovo-ovocné smoothie.
Chudnutie nie je bremeno, je to štýl. Zdravý životný štýl, výzva a motivácia dosiahnuť dokonalú postavu. Existuje mnoho spôsobov, ako schudnúť. Teraz vám prinášame rady, čo robiť počas jednotlivých hodín v priebehu celého dňa:

6:00

Prebuďte sa a vypite veľký pohár vody, najlepšie s citrónom. Voda s citrónom vám zaplní žalúdok a naštartuje metabolizmus. Taktiež zabráni raňajšiemu nafúknutiu brucha. Siahnite po malom občerstvení, v rámci ktorého je zahrnuté malé množstvo bielkovín a rýchlych sacharidov, napr. pol banánu a hŕstka mandlí.
Veľmi vhodné je ranné cvičenie. Ľudia, ktorí si doprajú cvičenie ráno, majú tendenciu byť vitálnejší a pracovitejší ako tí, ktorí cvičia poobede alebo večer. Váš metabolizmus bude naštartovaný pre ďalšie hodiny dňa a kalórie bude spaľovať intenzívnejšie. Nezabúdajte na pitný režim. Treba ho dodržiavať aj pri cvičení.

7:00

Spravte si strečing a osprchujte sa. Po sprche si doprajte plnohodnotné raňajky, ktoré obsahujú bielkoviny a vlákninu – aspoň 10 gramov z každého. Nebojte sa ich posilniť aj o dávku sacharidov, pretože tie sú tiež veľmi vhodné pre naštartovanie vášho metabolizmu.

8:00

Pripravte si obed. Ak si ho budete plánovať a chystať vopred, predídete situácii, ktorá vás počas obedňajších hodín donúti siahnuť po niečom kalorickom.

9:00

Vypite pohár vody. Pitie vody je veľmi dôležité. Denne by ste mali vypiť 2 – 5 litra vody, to však záleží aj od vašej hmostnosti.

10:00

Ak ste už v práci, dajte si pauzu a zjedzte malé občerstvenie, ktorá má menej ako 150 kalórií.

11:00

Je vhodné, ak počas svojho diétneho plánu budete mať po ruke zápisníček, kde si zapisujete čo a kedy ste zjedli. Budete mať prehľad, či naozaj dodržiavate svoje predsavzatie.

12:00

Ak ste v práci, dajte si pauzu a choďte sa vyvetrať na čerstvý vzduch a poprechádzať sa. Ak máte povinnosti, skúste ich vybaviť tak, že namiesto auta zvolíte chôdzu.

13:00

Doprajte si zdravý obed, ktorý zahŕňa nízkotučné bielkoviny, vlákninu, zeleninu, ovocie a celozrnné výrobky. Opakujeme, najlepšie bude, ak si obed pripravíte ráno v pohodlí domova.

14:00

Opäť sa choďte vyvetrať na čerstvý vzduch.

15:00

Doprajte si jedlo, ktoré obsahuje okolo 150 kalórií. Tie vám udržia hladinu energie až do večera a zabránia večernému prejedaniu sa.

16:00

Uvarte si zelený čaj. Ten vám zníži chuť do jedla a podporí metabolizmus.

17:00

Blíži sa čas, kedy odchádzate z práce? Zvoľte namiesto auta bicykel, alebo sa prejdite domov peši. Nielen že spálite kalórie, ale taktiež zregenerujete mozog od stresu nadobudnutom v práci.

18:00

Urobte si nízkokalorickú večeru plnú zeleniny, nízkotučných výrobkov. Môžete zvoliť aj celozrnné pečivo. Najlepšie bude, ak vaša večera bude mať okolo 300 kalórií.

19:00

Vyčistite si zuby. Vedeli ste, že umytie zubov potláča chuť do jedla? Ak nie, vyskúšajte to.

20:00

Pripravte si všetko potrebné na zajtrajšie cvičenie.

21:00

Ak si chcete oddýchnuť a pomaly sa pripraviť na spánok, zvoľte jogu alebo upokojujúce cviky.

22:00

Doprajte si odpočinok a choďte spať. Ráno skoro vstávate. Najlepšie je dodržiavať 8-hodinový spánok. Nezabúdajte, dostatok spánku vám taktiež napomáha s chudnutím, ale ak budete spať príliš dlho, o dokonalej postave môžete len snívať.