Hladká pokožka a božské telo: Príprava na leto s Medical MKP

Každá žena chce (nielen) počas leta vyzerať čo najlepšie. Dokonale hladká pokožka, opálenie a štíhle telo. Aj krásna Petra Sliacka, ktorá podstúpila laserovú epiláciu v Medical MKP pred dvomi týždňami, sa riadi heslom – nikdy nie je priskoro začať s prípravou na leto. Ako a kde začať ?

Hladká pokožka vďaka laserovej epilácii

Ak aj vás trápi nežiadúce ochlpenie na nohách, v podpazuší, stehnách či iných oblastiach, máme pre vás riešenie. Nemusíte denne žiletkami dráždiť pokožku. Oveľa účinnejším a dlhotrvajúcim riešením je laserová epilácia od profesionálnych lekárov. V Medical MKP ponúkame rôzne kombinácie jednotlivých oblastí epilácie laserom. Profesionálna technika a skúsenosti atestovaných lekárov v Medical MKP vám zaručia výsledky, s ktorými budete nanajvýš spokojné. Pamätajte, čím skôr so sedeniami začnete, tým rýchlejšie si môžte užívať dokonale hladkú pokožku bez zarastajúcich chĺpkov.

Yoga pre pevné a božské telo

Pri tempe, v ktorom dnešné ženy žijú, môže byť náročnejšie nájsť si čas na pravidelné cvičenie. Pri yoge nepotrebujete tráviť dlhé hodiny v posilňovni, stačí si zacvičť aspoň pol hodiny v pohodlí domova. Vybrali sme pre vás 4 cviky, ktoré perfektne precvičia celé telo a zároveň vytvarujú vaše nohy. Môžete si tak užívať hladkú pokožku i štíhle a pevné telo.

Pozície bojovníka

Tieto jednoduché pozície sa nielen že spevňujú dolné končatiny ale pomôžu získať stabilitu. Pri každej pozícii nezabudnite pravidelne a zhlboka dýchať :)

Vykročte pravou nohou dopredu a preneste na ňu váhu tak, aby vaše koleno bolo ohnuté približne do 90°, zodvihnite ruky nad hlavu a dýchajte. V tejto pozícii zotrvajte na 5 hlbokých nádychov, potom pozíciu opakujte aj na ľavú nohu.

warrior-1-298

Druhá pozícia je veľmi podobná. Opäť preneste váhu na pravú nohu, ohnite koleno do  90° a ruky rozpažte. Zotrvajte takto po dobu 5 hlbokých nádychov a potom pozíciu zopakujte aj na ľavú stranu.

105230LP-1

Tretia pozícia je o niečo náročnejšia. Postavte sa na pravú nohu, ľavú dvíhajte za seba a zároveň sa s vystretým chrbtom predkláňajte. Ruky zopnite na hrudi a nezabudnite pravidelne a z hlboka dýchať. Ak je  pre vás náročné udržať rovnováhu, pridržte sa rukami o zem, alebo sa chyťte stoličky. Opäť vydržte 5 nádychov a pozíciu zopakujte i s druhou nohou.

warrior-3-298

Štvrtá pozícia je výborná práve na udržanie rovnováhy i precvičenie sedacích svalov, kde sa najčastejšie zjavuje celulitída. Postavte sa na obe nohy, ohnite kolená tak, akoby ste si chceli sadnúť. Chrbát držte vystretí a ruky zdvihnite nad hlavu, vdržte na 5 nádychov a potom 2x opakujte.

yoga-poses-for-legs-rotator_0

Ak by ste chceli tento cvik pozdvihnúť na vyššiu úroveň, vyložte si členok pravej nohy na ľavé koleno. V tejto pozícii zotrvajte po dobu 5 nádychov, potom pozíciu zopakujte aj s druhou nohou.

Power Smoothie pre zdravší a energický deň

Zeleninové či ovocné smoothie nie sú len prefektným zdrojom množstva vitamínov, ktoré vaše telo i pokokža potrebuje. Správna kombinácia ingrediencií však môže dať telo oveľa viac. Ak potrebujete naštartovať ráno, alebo dať telu energiu po cvičení, či náročnom meetingu, kombinácia banánu, kurkumy, škorice, semienok goji, štipky čierneho korenia a kokosového oleja je pre vás to pravé. Všetky ingrediencie spolu mixujte asi 5 minút.

2016-09-10-10.06.23-1-e1473499795866

Prečo práve táto kombinácia? Banány sú prírodným zdrojom vlákniny a zdravých cukrov, z ktorých telo čerpá energiu. Kukruma stimuluje trávenie a navyše má protizápalové účinky. Veľmi podstatným zdrojom vitamínov najmä pre pokožku sú semienka goji, pretože obsahujú 20 rôznych minerálov a 18 aminokyselín ( ako prevencia proti stranutiu).

Byť zdravá a krásna sa nosí v každom veku. Nezabúdajte, že máte právo ukradnúť si pár hodín pre seba a darovať si sebavedomie a krásu. Objednajte sa na prvé sedenie laserovej epilácie v Medical MKP v Nitre alebo Trnave a odštartujte prípravu na leto už dnes!