Čo robiť po laserovej epilácii

Upokojenie pokožky tesne po zákroku laserovou epiláciou

Čas potrebný na upokojenie kože po odstránení chĺpkov laserovou epiláciou je rozdielny. Závisí od miesta aplikácie laseru a od citlivosti pokožky. Na upokojenie pokožky v podpazuší je potrebný čas približne desať minút, avšak upokojenie pokožky po odstránení chĺpkov z chrbta môže trvať aj dlhšie.
Ak chcete po zákroku pokožku rýchlo upokojiť, vhodnou voľbou je obklad s Aloe Vera. Obklady s Aloe Vera by sa mali na miesta prikladať, aby sa pokožka vrátila do normálneho stavu čo najrýchlejšie.

Rast nových chĺpkov

Zhruba po jednom až troch týždňoch od laserovej epilácii si možno väčšinou na ošetrených miestach všimnúť, že chĺpky začnú odpadávať. Niekedy sa zdá, že chĺpky začínajú nanovo rásť. V skutočnosti sa však chĺpok vysúva von z kože a vypadáva. Preto sa zdá, že opäť rastie.
Ak sa chcete takýchto chĺpkov rýchlo zbaviť, použite počas sprchovania hubku, čím urýchlite proces vypadávania chĺpkov. Keď chĺpok odpadne, na jeho mieste zostane len malá čierna bodka. Tieto bodky predstavujú miesta, kde bol uložený korienok chlpu a tieto miesta po čase taktiež zmiznú.