Chemický peeling – nielen na akné a mastnú pleť

Chemický peeling je aplikácia roztokov s chemicky aktívnymi látkami na odstránenie povrchovej vrstvy kože, ktorá je nahradená novou, zregenerovanou pokožkou. Využitie chemického peelingu je širokosiahle.

Nielen na akné a mastnú pleť

Najčastejšie sa používa na problémy ako pigmentové škvrny a nerovnosti, akné a jazvy po akné, zvýšená tvorba kožného mazu, starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia, jemné vrásky, drsný povrch pleti, strata elasticity pokožky.
Chemický peeling delíme podľa hĺbky prieniku na povrchový, stredne hlboký a hlboký. Povrchový chemický peeling sa používa k liečbe povrchových kožných prejavov, stredne hlboký peeling na pigmentové škvrny a vrásky, hlboký peeling pri hlbokých vráskach a jazvách. Je veľmi dôležité navštíviť skúseného odborníka, dermatológa, ktorý podľa typu pokožky a problému, ktorý treba na pokožke riešiť, volí vhodnú koncentráciu účinnej chemickej látky /napr. kyselina glykolová, trichlóroctová, lipohdroxykyseliny/. Pri chemickom peelingu je vhodné absolvovať približne 5 až 7 sedení. Výsledkom po ukončení peelingovej kúry je jemnejšia, čistejšia, rozjasnená a homogénne sfarbená pleť.