Kategórie magazínu

Bielkovinová diéta

Poznáte ženu, ktorá sa v lete neplánuje predviesť v dobrej forme a s dokonalou postavou? Leto je už predo dvermi… Ak ste sa rozhodli povedať áno diéte, premyslite si, ktorá sa vám stane vyvolenou. Redukčných diét existuje nepreberné množstvo, keď si však nevyberiete správne, môžete si viac uškodiť než pomôcť. Bielkovinová diéta je novinka, na ktorú s Medical MKP nebudete sama.
Nepotrebujete hladovať, aby ste dosiahli štíhlu líniu. Tajomstvo bielkovinovej diéty je v pravidelnej konzumácii vyvážených jedál, dokonca päť až šesť krát za deň. Zvýšený príjem bielkovín a obmedzený prísun sacharidov, resp. cukrov prináša až zarážajúci úspech. Bielkovinová diéta je pritom bezpečná a overená metóda. Medical MKP vám ju upraví na mieru a vypracuje pre vás individuálny program – podľa toho, koľko kilogramov chcete zhodiť. Pýtate sa prečo, nie je vhodné držať diétu sama, „podomácky“? Efektivita redukčného programu sa pod lekárskym dozorom výrazne zvyšuje!
Bielkovinová diéta úbytok hmotnosti istí. Už prvý mesiac s ňou možno stratiť štyri kilogramy tukového tkaniva bez obávaného jo-jo efektu. Podmienkou je dodržiavať stanovené princípy. Výsledkom však nie je len štíhla línia, ale i dlhodobý zdravotný bonus, čím sa odlišuje od iných, neefektívnych spôsobov chudnutia. S bielkovinovou diétou si osvojíte zdravé stravovacie návyky: pravidelnosť v stravovaní, správne množstvo i vylúčenie nezdravých jedál a potravín z jedálnička. Odborný dohľad vám pomôže preprogramovať telo tak, aby spaľovalo tuky, ktoré sa v ňom doposiaľ iba ukladali. Vedeli ste, že s nižším príjmom sacharidov sa znižuje aj produkcia inzulínu, tzv. hladového hormónu, ktorý má na svedomí zvýšenú chuť jesť a následné priberanie?

Redukcia hmotnosti s bielkovinovou diétou sa skladá z viacerých fáz:

1. Štartovacia fáza


Je najprísnejšia zo všetkých fáz. Tu budete potrebovať najväčšie odhodlanie a vytrvalosť. Pripravte sa na veľkú dávku bielkovín, päť až šesť bielkovinových jedál za deň. Povolené sú aj niektoré druhy zeleniny, no sladkostiam musíte dať zbohom. Poctivé dodržiavanie prvej fázy pod odborným dohľadom zaručuje skvelé výsledky: úbytok hmotnosti z tukového tkaniva bez úbytku svalovej hmoty. Svalová hmota zostáva zachovaná.

2. Prechodná fáza


Postará sa o ďalší úbytok neželaných kilogramov. Skladá sa zo štyroch bielkovinových jedál za deň. Na rozdiel od štartovacej fázy je povolené jedno vlastné plnohodnotné jedlo, ktoré obsahuje vysoké množstvo bielkovín a minimálne množstvo tukov.

3. Stabilizačná fáza


V jedálničku budú tri bielkovinové jedlá a dve vlastné hlavné jedlá s vysokým obsahom bielkovín. Je to vyrovnávacia fáza.

4. Vyvážená strava


Posledná fáza. Váš nový životný štýl. Vaše nové stravovacie návyky. V jedálničku budete mať zdravé potraviny s nižším obsahom tukov a cukrov a toto stravovanie prijmete za samozrejmosť.
V Medical MKP je na prvom mieste štíhla línia, ktorá nie je vykúpená zdravotným rizikom či dokonca komplikáciami. Program zostavujeme individuálne, každému klientovi na mieru. Táto jedinečná diéta vám prinesie novú postavu, zdravý životný štýl a istotu, že odbúrané kilogramy sa už nevrátia. Využite s nami program chudnutia, pri ktorom konečne môžete jesť a nepriberať.