Bezbolestná korekcia nosa s kyselinou hyaluronovou

Nie ste spokojná s vašim nosom? Plastický zákrok je síce trvalý, ale o to bolestivejší. Čo ak vám povieme, že existuje neinvazívny spôsob, vďaka ktorému nielen váš nos ale celá tvár získa úplne nový vzhľad?

Bezbolestná korekcia nosa – dá sa to?

,,Zvykli sme si, že niektoré zmeny v tvári nevieme odstrániť iným spôsobom, ako vážnymi operačnými výkonmi. Tie sú častokrát pre klienta zaťažujúce,” vysvetľuje doktor Pleva. Aj v tomto prípade dokáže nespokojnosť s niektorými súčasťami tváre vyriešiť estetická medicína.

,,Modernou a zaujímavou kapitolou estetickej medicíny je využite výplňového materiálu pri korekcií nosa,” hovorí doktor Pleva, odborník na výplňové materiály, ,,hoci paradoxne k nosu pridávate výplň, nos sa zdá opticky menší.” Dôležité je pridávať správne množstvo do správnych miest, aby bol výsledný efekt prirodzený.

Ako to funguje?

Na rozdiel od zdĺhavej operácie je korekcia nosa veľmi efektívnym zákrokom najmä z časového hľadiska. ,,Samotný zákrok trvá zhruba 10 minút a je takmer bezbolestný,” hovorí MUDr. Peter Pleva, ,,na začiatok odporúčam aplikovať i slzičku botoxu do svalu nad perou, ten sa oslabí a nebude viac deformovať špičku nosu mimickou aktivitou.” doktor Pleva dodáva, že aplikovanie botoxu je účinne najmä v prípade ak sa jedná o korekciu tzv. orlieho nosa.

Pri korekcií nosa sa kyselina pridáva do troch oblastí – najprv je to oblasť medzi očami, kde sa vyplní priehlbina a nosa opticky vyrovná. ,,Pre skutočne uspokojivý výsledok je vydefinovať i špičku nosa tým, že sa výplňový materiál aplikuje do speta (spodná časť nosa). Po správnej aplikácií vyzerá nos oveľa ženskejšie a menej nápadne.” opisuje zákrok MUDr. Pleva, atestovaný lekár v Medical MKP.

Tretím miestom aplikácie kyseliny sú oblasti okolo nosa: ,,Ak potrebujete opticky zmenšiť nos, zvykne sa kyselina aplikovať aj do oblasti čela i líc. Takto sa zmení celkové vnímanie nielen nosa ale i tváre.”  Kyselina hyaluronová má v tomto prípade aj iné benefity – pleť je vypnutá a tak predchádzame vzniku trvalých vrások.

Je korekcia nosa s kyselinou hyaluronovou trvalá?

Hoci je kyselina hyaluronová prirodzenou zložkou pokožky, nezostáva v nej na trvalo. Má podľa doktora Plevu jednu úžasnú vlastnosť: ,,Kyselina hyaluronová v pokožke spôsobuje biostimuláciu –  mení obnovuje štruktúry tkaniva. Pokožka sa spevní a hoci je kyselina v tele nie je, výsledok zákroku pretrváva aj niekoľko rokov.” MUDr. Pleva dodáva, že opakovanými sedeniami sa samotný výsledok stáva trvalým.

Je v poriadku, ak niekedy chceme radikálnejšie zmeniť náš výzor. Ak sme pre zmenu skutočne rozhodnuté, je dôležité preskúmať všetky možnosti, pretože operatívny zákrok nemusí byť jedinou voľbou. Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu v Medical MKP a užívajte si nový vzhľad bez bolesti a hneď.